Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Beko WMB61242PT - hałas przy wirowaniu jakby cegły prała

26 Maj 2018 18:19 3915 5
 • Poziom 9  
  Witajcie.
  Pralka Beko WMB61242PT przy wirowaniu hałasuje jak na załączonym filmie. Przy niskich obrotach bez hałasu. Sprawdziłem czy nic nie ma w środku pomiędzy bębnem, a płaszczem (przez wyjęcie grzałki) i dla spokoju sprawdziłem rurę spustową - czysto. Co to może być? Przeszukując elektrodę trafiłem na niepewne sugestie, że może to być łożysko lub amortyzatory.
  Proszę o pomoc.
  Hałas przy wirowaniu jakby cegły prała
 • Poziom 34  
  Faktycznie tłucze-łożyska do wymiany
 • Poziom 9  
  olador napisał:
  Faktycznie tłucze-łożyska do wymiany
  Nie za bardzo wali jak na łożysko? Dodam jeszcze, że jak kręcę ręką bębnem to nie ma hałasu, a dopiero jak nacisnę ręką w dół (symulując obciążenie) i zakręcę, to wtedy jest hałas.
 • Poziom 38  
  Witam.
  Po pierwsze to zdejmij pasek napędowy z koła pasowego i sprawdź czy samo koło nie ma luzów bo na filmiku, który zamieściłeś tak to przynajmniej wygląda. Zdjęcie paska pomoże Ci również w diagnostyce awarii.
  Po drugie poproś kogoś z domowników by złapał za koło pasowe a Ty złap za mieszacze bębna.
  Pomocnik niech trzyma koło sztywno a Ty spróbuj obrócić bębnem.
  Jeśli będziesz mógł wykonać choć delikatny ruch to prawdopodobnie krzyżak bębna pękł i to on powoduje ten hałas, ale oczywiście uszkodzonych łożysk również nie można wykluczyć.
  Po zdjęciu paska pokręć energicznie bębnem i jeśli będą uszkodzone łożyska to usłyszysz huczenie owych łożysk.
  Ponadto jeśli trzymając mocno za bęben i wykonując ruchy góra- dół wyczujesz luz i usłyszysz stuki to będą to z pewnością zużyte łożyska.
 • Specjalista AGD
  Ale w tej pralce łożyska nie są wymienne jak kółko Ci się nie odkręciło to raczej krzyżak pękł, bo skoro naciskasz i trze to raczej podpora jedna pękła.
 • Poziom 9  
  Finalnie skończyło się na naprawie łożysk w jednej z firm profesjonalnie zajmującej się tym tematem. Wymieniono łożyska, simmering i tuleje.

  Dzięki za pomoc!