Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zetor 6718 - Wymiana filtra oleju z "b±ka" na pp i wyciek oleju!

26 Maj 2018 21:00 1557 5
  • Poziom 13  
    Witam, wymieniłem dzi¶ w Zetorze 6718 filtr oleju typu "b±k" na filtry PP z podstaw± od 7211 taka jak na zdjęciu: Zetor 6718 - Wymiana filtra oleju z "b±ka" na pp i wyciek oleju!
    Problem w tym, że po pracowałem na tym filtrze jakie¶ 2-3 godziny, i podczas jazdy, zobaczyłem że spada ci¶nienie oleju, zatrzymałem się, i okazało się że wywaliło olej przez odmę, i tu moje pytanie, czy można normalnie zmienić filtr typu b±k na pp bez żadnych problemów, czy trzeba jakie¶ przeróbki dokonać? Ja obstawiam że filtr pp dostałem nie od tego pojazdu, i się zablokował, dlatego wywaliło, Ci¶nienie po wymianie b±ka na pp na zimnym na obrotach 5 atm, na wolnych 4, na gor±cym ( 80 stopni ) wysokie obroty 4, niskie 2 atm.
    Pozdrawiam!
    Dodam tylko że  przez 2 godziny było, okej, a większo¶ć oleju wygoniło podczas jazdy, na odcinku 100 metrów
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 15  
    W ursusie c4011 robili¶my też tak± przeróbke, trzeba było dodatkowo zamontować zawór przelewowy przy pompie oleju który był w zestawie ( w c4011 oryginalnie s± dwa filtry i zawór jest w podstawie filtrów ) może w zetorze jest podobnie. Jakie miałe¶ ci¶nienie przed zmian±?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Specjalista Maszyny Rolnicze
    Filtr oleju nie ma wpływu na sam± odmę. Jedyne co bym przypuszczał to olej znad głowic nie spływa do miski oleju. Wraca on otworami w głowicy w których s± popychacze, spływa na szklanki i dalej do miski oleju. Odmę masz w jednej z pokrywek. Odkręć j± i sprawdĽ czy olej z głowic nad ni± spływa swobodnie do michy.

40-ka fakt miała zawór w podstawie filtra je¶li przy wymianie na PP nie założyło się go przy pompie ci¶nienie rozrywało filtr oleju. Tutaj nie wiem jak jest ale popatrzę do instrukcji.
    No... je¶li miałe¶ b±ka to zawór jest przy pompie. Tylko gdy filtry s± z dwoma szklankami dwustopniowy zawój jest w ich podstawie a przy pompie nie ma.
  • Poziom 32  
    Zagl±dnij do filtra powietrza.
  • Poziom 13  
    dziwne że po zmianie filtra to się stało, ci¶nienie przed zmian± na zimnym na wysokich ok 3 atm, wolne 2 atm, gor±cy 80 stopni wysokie obroty 2 atm, wolne 0.5 atm. ja obstawiam że filtr wymienny jest do kitu, w c-360 mam że wnętrze ma duże otwory, tutaj jaka¶ tarka z mikroskopijnymi otworami, do tego w ¶rodku gumowa uszczelka z dętki, że pod temp spuchła, i zatyka olej, wstawiłem dzi¶ z powrotem b±ka, bo mam sporo pracy w polu w nim przez najbliższe dni.
  • Poziom 10  
    Wiem, że temat już stary ale chciałem dopisać własne do¶wiadczenia. A więc filtr oleju typu "b±k" w zetorach 4 cylindrowych można bez problemu zamienić na filtr typu PP (np. w modelach od 57xx do 72xx). Najczę¶ciej nie trzeba dokonywać dodatkowych "przeróbek". Je¶li silnik jest "zdrowy" może ci¶nienie oleju sporo wzrosn±ć, ponieważ zawór w magistrali (ten przy pompie oleju) jest ustawiony pod filtr typu "b±k" (je¶li się nie mylę to ponad 6 bar - w Ursusach 355 z filtrem "b±k" jest podobnie). U mnie tak było, i po odpaleniu na zimnym było ponad 6 bar na wolnych obrotach (na b±ku było 3-4). Zmieniłem zawór oleju na wersję tak± jak od Zetorów 53xx i ci¶nienie jest 4,5 i więcej nie ro¶nie. Filtr PP stosowany w Zetorze różni się budow± od tego w Ursusie C-360. Ma tylko jeden zawór obej¶ciowy (na wypadek zapchania filtra), nie ma zaworu zwrotnego, a w c-360 jest. Olej po zgaszeniu silnika spływa przez filtr w Zetorze do miski, a w C-360 powinien zostać powyżej filtra. Dlatego po odpaleniu Zetora ci¶nienie oleju pojawia się trochę póĽniej niż w C-360. Przystawka sprawdzona w starym modelu 6911. Stosowałem tylko filtry PZL Sędzisów PP 7.1.1. Tak jak seweryn7701 napisał filtr oleju nie ma wpływu na sam± odmę. Po wymianie z "b±ka" na filtr PP wzrosło ci¶nienie, więc ilo¶ć oleju spływaj±cego przez szklanki także. Nie wiem jaki filtr stosował "bubel500", ale nawet porównuj±c wygl±d filtrów tego samego producenta z podstawy PP 8.4 (C-360) i PP7.1.1 (Zetor) delikatnie się różni± wnętrzem ze względu na brak jednego zaworu. Osobi¶cie jestem zadowolony z wymiany - stabilne ci¶nienie.