Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ładowarka do pakietu li-ion 3s2p

26 May 2018 22:33 2859 2
  • Level 5  
    Witajcie !
    Borykam się z problemem ładowania pakietu ogniw 18650. Mam je połączone koszykami w pakiet 18650(tak jak w załączniku, kable połączone są na dalszym odcinku równolegle).
    Zna ktoś jakiś schemat ładowarki,która dałaby radę ładować to prądem 0,5a-1a do max.4.1-4.2(na celę) ? Nie uśmiecha mi się zakup ładowarki modelarskiej,ponieważ całość ma być w głośniku bt.Fajnie byłoby także,gdyby ładowarkę dałoby się podpiąć pod wyjścia z koszyczków.
    Pozdrawiam
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo

• Level 17  
    Do poprawnego ładowania pakietu 6 ogniw musisz je połączyć po dwa równolegle i dopiero takie pakiety łączysz szeregowo. Do tego dodajesz balanser i ładowarkę 3S - do kupienie u naszych drogich ;) chińskich przyjaciół.
    Przy Twoim połączeniu musisz użyć DWÓCH balanserów.
  • Level 5  
    Dzięki za pomoc.Całe szczęście,że mam jeszcze dwa nierozłączone pakiety z laptopów.Mógłbyś podesłać mi schemat jak połączyć coś takiego?

Dodano po 15 [godziny] 29 [minuty]:

W moich koszykach wystarczy zamienić 2 ogniwa by wyszedł układ równoległy.Zrobiłem schemacik, przy 3s2p byłoby rozładowanie układu do głośnika,przy ładowaniu zamieniam ogniwa by wyszedł układ 6p(do ładowania takiego nie jest potrzebny balanser z tego co wiem). Ma to sens ?