Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Vectra] ARRIS HMC 4120 - ustawienia i działanie

Tukzar 27 May 2018 11:50 6585 1
    Tukzar
    Level 7  
    Cześć

Niedawno otrzymałem nowy dekoder cyfrowej telewizji kablowej - ARRIS HMC 4120 (podobno mega wypasiony - jak to instalator określił) i mam pewne zastrzeżenia do jego funkcjonowania, a mianowicie:

1. Utworzyłem listę ulubionych kanałów wg kolejności jaka mi odpowiada - jednak w żaden sposób nie mogę jej zatwierdzić, w efekcie aktywna jest domyślna lista operatora jaka otrzymujemy from the box. W dołączonej do dekodera instrukcji, gdzie jest przedstawiona metoda tworzenia własnych list programów procedura kończy się na poleceniu w EPG [zmień listę], a dalej nie ma nic. Po wciśnięciu OK wywala mnie na początek MENU i nic nie ulega zmianie.

2. Przy oglądaniu programów HD regularnie pojawiają się artefakty i i efekty typu glitch. Obraz ustawiony jest na 1080i. Nie wiem czy wina stoi po stronie dekodera, telewizora (Samsung LE32C450), kabla HDMI lub antenowego.

3. Dekoder bardzo wolno się uruchamia. W instrukcji nie ma podane czy i jak można to zmienić. Akurat ta przypadłość jest najmniej irytująca. Dwie pierwsze bardziej mnie wkur.....

Poprzednio miałem Technisat Digit MF-4-k i choć nadawał obraz w SD nigdy się nie przycinał, bez problemu można było ustawić swoja listę i szybko się uruchamiał. Musiałem go wymienić ponieważ straciłem możliwość oglądania 1/3 opłacanych programów, nie sadziłem jednak, że trafi mi się takie g...
    waxman
    Level 20  
    ad 1. sprawdź aktualizacje softu, być może nie pracujesz na najnowszym
    ad2. takie artefakty mogą świadczyć o kiepskiej jakości sygnale, jeżeli jesteś na takim "zakłócanym" kanale to wejdź w miernik dekodera i sprawdź czy jakość sygnału Ci nie skacze.
    ad 3. dekoder startuje jak komputer po wyłączeniu z prądu. jak dasz do standby to będzie szybciej