Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowe ładowanie akumulatora Satel Integra

27 Maj 2018 12:01 543 3
 • Poziom 9  
  Witam.
  2 - 3 razy w roku zdarza się, że przez kilka dni nie mam zasilania w domu. W związku z tym faktem chciał bym się dopytać czy jest możliwe dodatkowe ładowanie akumulatora w centrali alarmowej Integra 64 podłączonej do sieci elektrycznej z panela PV. Mam panel 60W i do tego regulator ładowania 10A. Czy jak podepnę regulator bezpośrednio do akumulatora w centrali będzie się on ładował dodatkowo z panela ?
 • OptexOptex
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Tak nie rób. Jeśli chcesz koniecznie zrobić takie zasilanie to załóż przetwornicę na 230V z której będzie zasilane trafo centrali alarmowej, gdy zasilania w domu centrala będzie zasilana z przetwornicy a gdy padnie akumulator w przetwornicy dopiero będzie wykorzystany akumulator z centrali alarmowej. To powinno wystarczyć na te kilka dni. Są przetwornice które mogą współpracować z fotowoltaiką, bodajże Volt sinuspro z końcówką ES o ile dobrze pamiętam.
 • OptexOptex
 • Poziom 9  
  Zgadzam się z przedmówcą. Istnieje ryzyko uszkodzenia płyty centrali a poza tym centrala nie ma kontroli nad akumulatorem.
  Aczkolwiek uważam, że w sytuacjach awaryjnych jest dopuszczalne takie ładowanie. Jednak zrealizował bym to tak, że centrala przełącza się przekaźnikiem na ładowanie z PV ale z panela zasilanie dajesz nie z regulatora ale przez zasilacz stabilizowany/ładowarkę bo tym regulatorom do paneli PV to bym nie ufał. Często nie kontrolują stanu naładowania akumulatora i może dojść do niekontrolowanego wzrostu napięcia w systemie.
 • Poziom 11  
  a może zastosować większy akumulator do centrali alarmowej? bez kombinacji i w sumie tanim kosztem. Dokładasz 2 akumulatory 17Ah w dodatkowej skrzynce i sprawa załatwiona.