Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 2 1.6 16v - Nie odpala ...

27 Maj 2018 19:06 747 10
  • Poziom 2  
    Witam , moja Laguna odmówiła posłuszeństwa. Problem wygląda tak że odpaliłem ja pewnej niedzieli pochodziła może z 20 sec i od tamtej pory nie odpala.
    Rozrusznik kręci , akumulator naładowany do pełna wszystkie kontrolki gasną ta od immo też . Dodam z świece były wymieniane miesiąc wcześniej tak jak i filtry , rozrząd założony nowy jakieś 2 tys km temu , razem z pompą wody. Wymieniony termostat , tu pojawił się problem i musiałem wymienić też uszczelkę pod obudowa termostatu bo ciekła. Sprawdziłem iskrę i jest, świece są suche, pompę paliwa słychać przy zapłonie przez jakieś 4 sec. Wymontowalem i wyczyściłem czujnik położenia wału, czujnik ciśnienia absolutnego w kolektorze miał odsłonięte przewody , przeczyscilem je sprawdziłem luty i zaizolowalem. Sprawdziłem wiązkę silnika, wszystko w porzadku żadnych otarć czy przebic. Masy wyglądają dobrze chociaż ich nie czyscilem . W ddt 2000 pokazuje mi błąd , airbaga , przycisku push, i czujników ciśnienia w kołach , oraz pokazywał wymieniony czujnik ciśnienia w kolektorze i sondę lambda, po skasowaniu już się nie pojawiają .
    Przepustnica była czyszczona razem z wymianą świec.

Zaczyna brakować mi pomysłów co może być z nią nie tak. Może macie jakieś pomysły
  • Poziom 42  
    Kompresję ma jak kręcisz rozrusznikiem?
    Tam lubiło rozlatywać się koło wału i przestawiało rozrząd.
  • Poziom 2  
    Niestety nie posiadam manometru żeby sprawdzić ciśnienie , jakoś inaczej mogę to sprawdzić ? Po odkręceniu korka oleju wał się kręci jeśli to ważne .
    Mechanik stwierdził że u mnie nie ma wariatora .
    ( 2001 rocznik przed liftem )
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Plak nic nie dał , czyli czeka mnie wizyta u mechanika , rozumiem że nowy pasek będę musiał założyć i koło wału , na coś jeszcze zwrócić uwagę ?
  • Poziom 16  
    Tzn .że nie buduje kompresji . Teraz oby zawory nie były pogięte przy przeskoczonym pasku koło zmiennych faz też zaleca się wymieniać przy wymianie rozrządu.
  • Poziom 42  
    Nagraj film jak kręci rozrusznik. Dla wiadomości innych-ten silnik nie ma zmiennej fazy, dostał ją dopiero w Lagunie poliftowej.
  • Poziom 16  
    Czestą uusterką jest urwany przewód na wtyczce od pompki paliwa Na klapie pod siedzeniem pasażera .Jak podniesiesz kanape tylną i potem do dojdziesz do złącza pompy paliwa.
  • Poziom 17  
    mathiusss napisał:
    na coś jeszcze zwrócić uwagę ?
    Na poprawne włożenie blokady
  • Poziom 2  
    Z braku czasu dopiero do mechanika w zeszłym tygodniu dotarła Lala , jak się okazało wtryski nie podają paliwa . Teraz muszę samochód do elektryka prowadzic. Wychodzi na to że to wina wadliwej instalacji gazowej.