Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL67040R - Nie włącza się

27 Maj 2018 20:23 939 11
  • Poziom 12  
    Cześć,
    Chciałem dzisiaj nastawić zmywanie naczyń i okazało się, że zmywarka nie reaguje na naciśnięcie przycisku włącznika. Jeszcze kilka dni temu działała poprawnie, bez żadnych błędów. Po włączeniu wystarczyło wybrać program i zamknąć drzwi, żeby cykl zmywania się rozpoczął.
    Zmywarka to Electrolux
    Mod. ESL67040R
    PNC 911434003
    S.N. 01620058
    Type 911D2163A2
    Proszę o informację, czy znajdę gdzieś instrukcję serwisową do tego modelu? Czy macie do polecenia serwisanta takich zmywarek w Katowicach lub okolicach?
    Z góry dzięki za informacje.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Będziesz próbował to sam naprawić, czy z góry zakładasz wizytę serwisanta? Bo pachnie to uszkodzonym zasilaczem na module, pod warunkiem, że zostało sprawdzone gniazdo zasilające i włącznik główny urządzenia. Co do zasilacza, mnóstwo tu na forum takich usterek i ludzie sobie z tym radzą.
  • Poziom 12  
    Chciałem spróbować sam, dlatego pytam o jakiś service manual. Jednak jeśli nie uda mi się w tym kierunku, to pewnie ze względów czasowych zdecyduję się na serwisanta...
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Drzwi trzeba rozkręcić i wydobyć moduł. Potem wrzucić zdjęcia. Oto service manual.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16596894#16596894
    Tu masz temat, który prawdopodobnie będzie rozwiązaniem.
  • Poziom 12  
    Dzięki za podpowiedź. Wymontowałem obudowę z płytką i jutro w pracy dokładniej jej się przyjrzę. Wstępnie rezystor wygląda na uszkodzony, ale jeszcze nie wiem, co z układem scalonym, o którym mowa w tym wątku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3388191.html

Dodano po 10 [godziny] 16 [minuty]:

Jak zweryfikować, czy scalak LNK304GN jest sprawny? Wizualnie raczej OK. Załączam zdjęcia.
  • Poziom 12  
    Dzięki za odpowiedź. Na zdjęciu w okolicy cyfry 3 chyba faktycznie widać ślady uszkodzenia scalaka. W takim razie do wymiany. Czy warto przy okazji wymienić kondensatory C24, C31 lub inne elementy?
  • Poziom 32  
    A wymień wszystkie cztery elektrolity, nawet jak są dobre to unikniesz rozbierania urządzenia za dwa miesiące. Już raz miałem taki przypadek. Niby nie trzeba a potem się mści a to są groszowe sprawy. Więcej nic nie ruszaj do czasu sprawdzenia efektu końcowego.
  • Specjalista AGD
    dragon79 napisał:
    Czy tego typu bezpiecznik będzie odpowiedni?

Lutuj :)
  • Poziom 12  
    Oryginalny rezystor bezpiecznikowy ma oznaczenia 47R 5% 3W.
    Wymieniłem rezystor, scalak LNK304GN, kondensator 10uF 400V oraz 3 kondensatory 220uF 35V. Po południu testy...
  • Poziom 12  
    Po wymianie wspomnianych elementów na płytce i poskładaniu wszystkiego zmywarka ruszyła. O dziwo nawet po zakończeniu programu rozległ się sygnał dźwiękowy i zapaliła się zielona dioda, czego już nie słyszałem i nie widziałem od dłuższego czasu...
    Dzięki wielkie za pomoc.
    Podziękowania także dla Wojtka, który polutował mi to wszystko na płytce!
    Zmywarka Electrolux ESL67040R - Nie włącza się