Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co zamiast Satela w automatyzacji domu?

27 Maj 2018 21:12 1002 14
  • Poziom 4  
    Tak się zastanawiam czy jest coś ciekawszego na rynku polskim jeżeli chodzi o automatyzację domu niż satel. Bawię się akrualnie satelem CA64 i stwierdzam, że satel zatrzymał się ze swoim interfejsem użytkownika i możliwościami konfiguracyjnymi jakieś 10 lat temu. Potrzebuję czegoś bardziej „smartnego” gdzie można coś sobie doprogramować i jest wiecej moźliwości rekonfiguracji np. z urządzeń mobilnych. Możecie coś polecić?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • OptexOptex
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Jac33nty napisał:
    Bawię się akrualnie satelem CA64 i stwierdzam, że satel zatrzymał się ze swoim interfejsem użytkownika i możliwościami konfiguracyjnymi jakieś 10 lat temu.

Jeśli bawisz się centralą która została wycofana z oferty jakiś czas temu to nie dziw się że interfejs czy możliwości nie są aktualne. Zobacz na Integrę Satela, z czegoś dedykowanego to zainteresuj się Fibaro.
  • Poziom 4  
    @Xury dzieki za wskazówki badam temat.
    @Kood muszę Cię zmartwić ale właśnie bawię się Integrą. Każda funkcja jaką chcę stworzyć wymaga zużywania kilku wyjść wirtualnych. To jakieś chore podejście. Potrzebuje czegoś przewodowego ponieważ mam już wszystko poinstalowane jeśli chodzi o alarm (czujniki dymu, ruchu, kontaktrony itd.) Aktualnie robię podlewanie ogrodowe i kolejne rozczarowanie to timery i ograniczony sposób zarządzania nimi. Chciałem też zrobić symulację domownika na bezprzewodowych gniazdkach. Pomyślałem pewnie jest jakaś funkcja symulacji ewentualnie jakiś konfigurowalny random. Oczywiście nie ma. Chcę wspierać kapitał polski i polską myśl techniczną ale chyba w tym przypadku już nie mam siły. :-)
  • Pomocny post
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Napisał kolega w pierwszym poście, że jest CA64 a nie Integra, dlatego to mogło wprowadzić w błąd. Jakby nie było, mamy w kraju producentów, którzy w swoich urządzeniach realizują funkcje logiczne i to w innej formie niż konieczność zajmowania wyjść.

Np.
    - ROPAM - centrala OptimaGSM, NeoGSM-IP oraz mniejsze rozwiązania z ich oferty
    - Nexwell - system Nexo
    - system KNX (niekoniecznie PL)
    i kilka innych.
  • Poziom 4  
    Trochę za szybko chciałem napisać post i nie dodałem, że chodzi mi o integrę. Przepraszam za zamieszanie.
    Dzięki Kood i Dariusz za odpowiedź. Będę rozkminiał czy przejść na jakąś inną platformę czy może zmienić na Integrę 256 żeby móc wszystko spokojnie poogarniać.
    Pomysłów mam dużo a każdy z nich niestety zużywa dużo wirtualnych zasobów.
    Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycję bardzo proszę o posta.
  • Pomocny post
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Jac33nty napisał:
    mam już wszystko poinstalowane jeśli chodzi o alarm (czujniki dymu, ruchu, kontaktrony itd.)

Jac33nty napisał:
    Chcę wspierać kapitał polski i polską myśl techniczną ale chyba w tym przypadku już nie mam siły. :-)

to zależy jaki masz budżet, Fibaro ma możliwość integracji z Integrą, ale to nie będzie tanie rozwiązanie, za to da możliwości nieporównywalne z możliwościami samej centrali alarmowej.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 1  
    Ale do każdego systemu Nexwella można podłączyć system alarmowy zewnętrzny. Nie tylko Fibaro
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    @Jac33nty Pobaw się FIBARO, całkiem zgrabny sprzęt i nie wychodzi najdrożej (duży plus że można sobie stopniowo rozbudowywać) :) Dodatkowo możesz zintegrować bez problemu z integrą. Niby drogo, ale nie musisz pruć instalacji, robisz plug&play i do dzieła :)
  • Poziom 4  
    Wygrzebałem w niecie, że fibaro ma/miał problem z integracją z Satelem polegający na częstych padach komunikacji. Nie wiecie czy problemy te zostały już rozwiązane?
  • Poziom 26  
    @Jac33nty z tego co się bawiłem fibaro to nie było problemów z satelem :) Kiedyś był z tym problem owszem (nie spotkałem się, ale słyszałem o jazdach z integrą).
  • Poziom 10  
    Mam taką integrację z Fibaro od Grudnia 2017... Nie zauważyłem problemów z komunikacją....Mam np w całym domu czujniki temperatury przypisane do konkretnych pomieszczen i harmonogramów ogrzewania (ta część po stronie Fibaro), jeśli temperatura spadnie poniżej harmonogramu to Fibaro wysyła polecenie do Integry o załączenie konkretnych wyjść int-ors do których mam podłączone elektrozawory podłogówki...nawet jeśli są opóźnienia to w tym przypadku nie widać...Ale na pewno nigdy nie zerwało całkowicie połączenia...
    Mam też oświetlenie w całym domu zrobione na Integrze i Fibaro (tu ogromny misz masz ale muszę powiedzieć że działa)
  • Poziom 11  
    również polecam zainteresowac sie połączeniem integry z Fibaro. Ma całkiem przystępny interfejs graficzny a sterować mozna za pomocą wyjść z Integry. Pozatym FIBARO ma możliwość komunikacji z innym sprzętem kompatybilnym z Z-WAVE niekoniecznie sygnowanym logiem FIBARO. Polecam bo jest sie czym bawić:)