Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat scudo 2.0 JTD - Kręci nie odpala komp. diag. nie widzi silnika pompa w zbi

28 Maj 2018 01:46 765 3
  • Poziom 2  
    Posiadam Fiata Scudo 2.0 JTD rocznik 2004 po zaparkowaniu nie odpalił na komputer diagn. Wyszła usterka pompy w zbiorniku usunąłem błąd i zapalił normalnie a po ponownym wyłączeniu już więcej nie odpalił . Silnik kręci pompa nie działa i komputer diag. nie łączy się z silnikiem . Wymieniłem pompę w zbiorniku , zapięta na krótko pracuje więc na pewno jest dobra . Wymieniłem przekaźnik główny bez efektu wymieniłem komputer pokładowy nadal bez efektu . Auto odpala i jakiś krótki czas chodzi na samostarcie .Proszę o pomoc bo już pomysły mi się skończyły .
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 38  
    A może zamiast wymiany części to najpierw ustala się usterkę. Który komputer wymieniłeś? Bezpieczniki sprawdziłeś? To że diagnoskop nie łączy się z silnikiem to jest czegoś powodem np. brakiem zasilania na ECU.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Bezpieczniki wszystkie sprawdziłem komputer widzi inne podzespoły oprócz silnika po wymianie komputera na taki sam tylko ze zlikwidowanym imo jest to samo . Zlikwidowany został też alarm . Który komputer a no ten który znajduje się na ścianie komory silnika po stronie pasażera . Włożyłem w niego wiele innych nowych części i szkoda mi go złomować , dla tego jeszcze chciałbym zawalczyć o dziadka . Proszę o pomoc i dziękuję za wszelkie porady . Pozdrawiam Jarek
  • Poziom 35  
    Sprawdzić masy i zasilania do komputera.
    Jeżeli wszystko jest, to linie komunikacyjne.