Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Came AXI2 ZL65 - kalibracja ruchu niekompletna (E2)

28 Maj 2018 09:28 357 9
  • Poziom 14  
    Witam,
    przy próbie wykonania kalibracji silników, silniki wykonują tylko krótki ruch do przodu i do tyłu i centrala wyświetla błąd E2 - kalibracja ruchu niekompletna. Przy wysprzęglonych napędach brama chodzi płynnie. Napęd nowy. Ma ktoś jakiś pomysł na takiego pacjenta?
  • Poziom 14  
    No właśnie: kierunki dobre, foto Cx wpięte i aktywowane.
  • Poziom 10  
    Witam, mam ten sam problem jeden silnik robi kompletne otwieranie i zamykanie natomiast drugi silnik wykonuje otwieranie przez parę sekund potem stóp i zamykanie to samo. Wtedy wyskakuje błąd E2. Test silników ok. Wymieniłem mosfety bo 2 były uwalone. Brama przestał działać prawidłowo po burzy. Ktoś może rozwiązał podobny problem albo naprowadzi na dobrą ścieżkę gdzie szukać.? pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Ustaw centrale w tryb pracy jednoskrzydłowy. Wtedy podłączasz do centrali tylko jeden siłownik (pod M2). Robisz kalibracje i sprawdzasz czy wszystko jest ok jeżeli tak to odłączasz siłownik i robisz to samo z drugim (pod M1 nic nie podłączasz). Jeżeli pracują prawidłowo to wiadomo że uszkodzona centrala.

Jeżeli nie to prawdopodobnie uszkodziła się elektronika w siłowniku. Siedzi na dwóch śrubkach w środku.
    Można zamienić między siłownikami i sprawdzić czy ten co był uszkodzony zaczoł działać a drugi przestał. Numer części: 88001-0042. Uwaga obudowy cieżko się zdejmuje trzeba uważać na zatrzaski, ostrożnie rozbierać.

Jeżeli masz uszkodzoną elektronike to daj jej foto wyraźne.
  • Poziom 10  
    Came AXI2 ZL65 - kalibracja ruchu niekompletna (E2) Came AXI2 ZL65 - kalibracja ruchu niekompletna (E2) Came AXI2 ZL65 - kalibracja ruchu niekompletna (E2)

Dodano po 11 [minuty]:

Jutro dorzucę lepsze fotki centralki . Wymieniłem 4 tranzystory widoczne na ostatnim foto.

Dodano po 19 [minuty]:

Ustawić bramę w tryb jednoskrzydlowy chodzi Ci w opcjach programowania pozycję F46? Praca silnika tylko dla M2 dobrze rozumiem ?
  • Poziom 17  
    Tak, jeżeli wyjdzie że centrala to pomyślimy dalej.
  • Poziom 10  
    Już wszystko jasne padła elektronika w jednym z silnikow. Musze zamówić i wymienic. Część jest nienaprawialna wszystko zalane Żywica. Aczkolwiek będę w niej dłubał zobacze co tam ciekawego....😁Darek0026 dzięki wielkie na naprowadzenie !
  • Poziom 10  
    Darek0026 może orientujesz się gdzie mógłbym zamówić część 88001-0042.? Wertuje google ale nie mogę nigdzie znaleźć zostaje ...
  • Poziom 17  
    Tam gdzie kupiłeś automatyke. U dilera CAME