Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MC voice wzmacniacz 5.1, słyszał ktoś coś kiedyś?

tokarool 25 Sep 2005 13:17 132001 302
Altium Designer Computer Controls
    Amazon
    Level 13  
    Witam

Ja zakupiłem SV2803-RK. Porażka na maksa. Dołączam się do wypowiedzi, że to jakaś chińszczyzna. Wzmacniacz miał być pięciokanałowy, a okazało się że to jest wzmacniacz stereofoniczny z tym, że centralny został zmiksowany po chamsku na wyjściu wzmaka przez dwa rezystory chyba po 220om, a surrondowe podane z wyjścia L i P przez rezystory 100om. Gra na pięć głośników tak jak w jest w opisie, ale na pewno nie na pięć kanałów!!! Zwykły chamski chwyt reklamowy. Okropnie się wkór... i sprzedałem go 2 dni później. Nigdy więcej już się nie złapię na taki numer. Żadnych Mc Voice i tego podobnych szmelców, wole dozbierać na coś konkretniejszego. Na razie przywróciłem do łask mój wysłóżony samodzielnie zrobiony wzmacniacz na prawdziwe 5 kanałów.
  • Altium Designer Computer Controls
    Alexik85
    Level 11  
    Jak napisalem w poscie wyzej te same amp sa sprzedawane pod nazwa evidence. wiechu65 ma absolutna racje ze to co jest napisane to bzdura i chwyt marketingowy. Koledzy "to cos" tylko ladnie wyglada. Takze lepiej sie wystrzegac. Nadal upieram sie przy masach. moze w przedwzmacniaczu . Takze proponuje tam szukac

Pozdrawiam :)
  • Altium Designer Computer Controls
    kasat
    Level 20  
    Witam
    Panowie poleprzyło się przednie kanały nie buczą ( mieliście rację to jest masa ) , musiałem przerwać ścieżkę masową .
    Zostały jeszcze tył i central.
    Problem tkwi w tym że konstruktorzy tego "cudnego" urządzenia projektując
    płytkę drukowaną zamkneli masę (zrobili pętle ) a tego nie wolno robić.
    Miałem tak jak robiłem wzmacniacz i korektor do samochodu o jak to pięknie buczało. Kończe bo biore się za niego.
    Dzięki WIECHU za konkrety musialeś coś takiego już mieć.
    Aha mówię o modelu AV 550:D
    amadeosfather
    Level 12  
    Jesteś WIELKI !! :D Podziel się z nami tą więdzą !!
    WIELKIE POZDRO !!
    kasat
    Level 20  
    Witam
    1) mostek od masy z dołu ( przy złączach zasilania od trafa) do 3 nóżki układu FM62249 (wyciszają sie tył i central )
    2) mostek z dołu z tego samego punktu do wzmacniacza mocy przednich kanałów
    3) od tej masy z przednich kanałów do nóżki nr 3 układu F4558 (wyciszają się przody)
    Nie jest to jeszcze całkowite wyciszenie ale dużo lepiej niż było,można by jeszcze pokombinować ,ale tak już może być.
    Scieżki przerywać nie trzeba (połączyłem z powrotem)
    Ostrożnie nie pomylić się jeden błąd i po procesorach.
    Kumpel przekombinował (pomylił się) i poszedł procesor PT2314 (tak mi się wydaje) nie ma regulacji wysokich , basów i jak kręci regulatorem to dość głośno cyka w głośnikach a muzyki niet ,co o tym myślisz WIECHU ? gdzie ten układ można kupić lub czy jest jakiś zamiennik?
    Dołączam zdjęcie z tymi mostkami (bez prowizj)
    Alexik85
    Level 11  
    No moi drodzy i jak ? mowilem ze to masa :)
    Pozdrawiam :)
    amadeosfather
    Level 12  
    SUPRER zaj.... że komuś się udało !!!:D Mam nadzieję że piszesz o modelu Cinema AV 550 ten z dwoma wyświetlaczami. Mam troszkę inne podzespoły niż opisujecie, możliwe że to będzie odpowiedź na pyt. jakie zamienniki? ( zresztą upewnię się ja go ponownie rozbiorę) . Potwierdźcie proszę zgodność opisów z moim modelem !!Dołączam szczegółowe zdjęcia układów. Gdyby ktoś chciał w oryginalnym rozmiarze mogę wysłać na maila .
    POZDRO
    kasat
    Level 20  
    Witam
    Pewien gość na innym forum (temat FM62429)oczywiście na elektrodzie
    pisze że buczą te scalaki, pisze że jak je ominął to była cisza,może by jakieś zamienniki znależć lepszej firmy.
    Znalazłem w necie układ" PT2314 FLAT" 20 zeta, co to jest ten FLAT na tym scalaku tak nie pisze , ja potrzebuję do montarzu na druk (kolega się już wieszać chce to nie są żarty)
    Amadeosfather czemu ty posty po nocach piszesz spać nie możesz?
    Ja go już poskładałem i trudno jest mi porównać z twiomi zdjęciami , napewno jest to model Mc Voice AV 550
    amadeosfather
    Level 12  
    Witam !!
    Piszę po nocach bo mam zmianę popołódniową w pracy, a przed zmianą , żona, dzieciaki itp. Mam spory deficyt na czas:|. Śledzę pilnie ten temat bo jestem żywo zainteresowany kasy mało na coś lepszego a tego buczenia nie zniosę , a sam jestem zacianki w te klocki żeby sobie poradzić , liczę na Waszą pomoc . Może kiedyś będę się miał czym zrewanżować :D.
    Jednak jeszcze dzisiaj rozebrałem płytkę i mogę powiedzieć że jest zgodna z Twoim zjęciem niestety na dole zobaczyłem owego pt 2315i pt 2314 miałem nadzieję na coś innego .
    Narazie znalazłem tylko to co umieszczam poniżej !!
    POZDRO
    P>S
    Zrobił już ktoś z Was ten MOSTEK ??
    Attachments:
    Pre100n
    Level 16  
    czy za 250 pln warto sie zainteresowac tym ampem av-550 ?
    prez8s
    Level 33  
    Pre100n wrote:
    czy za 250 pln warto sie zainteresowac tym ampem av-550 ?

Nie, lapiej poszukac cos starszego lepszej firmy, np yamahy, no ale tak czy siak bedzie drozej. Ten wzm. to poprostu tanie mieso.
    amadeosfather
    Level 12  
    Witam!!
    Nawet mi jako właścicielowi Mc Voica ciężko określic czy warto .
    Jeśli masz już DVD i jakieś kolumny to może tak, a jesli nie to na giełdzie w Milowicach kupisz za te kasę całe zestawy wymienisz kolumienki i szafa gra . To też jakiś kompromis, wszystko zależy od kasy i od tego co już posiadasz. Ja dałem troszkę mniej .
    P.S.
    Kasat . Jesteś z K-ce jeździsz do Milowic jest tam gościu z którym można się dogadać stoisko 10 i 14 . Może on coś pomoże w sprawie tych układów, ma swoje www .
    www.tomelektron.prv.pl
    Pre100n
    Level 16  
    kolumny mam a amp ma chodzic z kompem ... mam mozliwosc kupic go za 250 pln nowka sztuka z gwarancja rozruchowa i zastanawiam sie czy jest sens ... nie jestem zbyt wybredny jesli chodzi o sprzet ale na kupno padaki tez nie mam ochoty ... teraz juz sam nie wiem co robic :(:(:( /// a tak btw co znaczy troszke mniej?
    kasat
    Level 20  
    Witam
    Pre100n podaruj sobie ten model chyba że masz kumpla który zaraz Ci go będzie poprawiał ( te buczenie ) lub sam . Za tą kase lepiej kup porządny wzmak stereo ( możesz nie być wybredny co do dżwięku ale to buczy że "głowa mała"). Na Allegro jest wzmak Eltax chyba 360 zeta kumpel go ma i to dość ładnie gra ( przynajmniej nie buczy ). Pamiętaj jedno czym lepsze kolumny tym więcej będziesz słyszał śmieci które daje wzmacniacz. NIE WARTO
    amadeosfather Jak tam twoje mostki? Nie zmostkuj masy analogowej z masą cyfrową , to niby to samo ale nie bo Ci pójdzie audioprocesor PT 2314,
    tak zrobił kumpel ma szczęście że nie główny.
    Masa cyfrowa to min. 25 nóżka PT2314
    Masa analogowa to min. 2 nóżka PT2314
    Na tylne satelity i central leci całe pasmo akustyczne, to jest bardzo nie dobrze cierpią i tak nie za mocne końcówki mocy a głośników basowych tam nie ma , tak że będe musiał filtry porobić.
    I jeszcze jedno dobudować trzeba wentylator 2,5 godz. Koncert Pink Floyd
    Puls ludzie jakie to było gorące , było głośno ale nie na maksa.
    Pozdrawiam i ostrożnie z mostkami
    Pre100n
    Level 16  
    hmmm co do wzmaka stereo to mam dobry wzmacniacz ale jestem w trakcie robienia kolumn glosnikowych ... te co teraz mam (altus 75) chcialem dac jako glosniki tylne suba tez mam i muslalem o jakims ampie do kina domowego (niedrogim) dlatego wpadl mi w oko ten model ale widac lepiej wyglada niz gra wiec chyba faktycznie dam sobie spokoj ... rozejze sie za jakims uzywanym technics'em (chyba ze macie jakas inna propozycje niedrogiego udanego ampa)
    kasat
    Level 20  
    Witam.
    Chłopie jak Ty chcesz dać na tyły Altusy 75 (tam chyba jest głośnik GDN25\40). To co ty robisz na przód z jakich głośników??? Zapomnij o tym wzmaku na takie kolumny dostaniesz wścieklizny z powodu tego buczenia!!!
    Ja też robiłem kolumny na STX (dość tanie głośniki) ,bardzo ładne basy ale to nie to co Tonsil, ale to jest inny temat.
    Na Allegro jest fajny Pioneer VSX 415 można brać na raty (nówka) ok.750 zeta to jest coś dla ciebie , no chyba że powalczysz o Hardmana
    Pre100n
    Level 16  
    hehe a no jest wiem ze to troche nie w temacie wiec nie bede drazyl powiem tylko ze na przod robie kolumny na stx 32/150/8 (z braku funduszy narazie beda regenerowane tonsile gdn 25/80/3) a te tylne kolumny wcale nie musza przeciez na 100% chodzic :) ... a ten pomysl z pionkiem na raty calkiem konkret jakos wczesniej nie bralem pod uwage takiego rozwiazania bede musial sie zastanowic :)
    amadeosfather
    Level 12  
    Witam !!
    Dzięki Kasat, masować będę w niedzileę, zrobię dokładnie to co Ty .
    Ja na allegro sprzedałem ( płakałem z tego powodu ) Technola i kolumny pięciodrożne z 35 cm niskotonowym za 800 ale z powodu dzieci musiałem :cry: teraz mam tylko Tonsilki 50W na przód i kumpel dał mi jakieś głośniczki dwudrożne z starej wieżyczki na tył. Brakuje mi centrala myślałem o STX A3 cena niska a jakość do zniesienia.
    Dlatego właśnie zakupiłem tego Mc Voica .
    Chciałem poskładać coś ale koszty były wyższe np. pięć końcówek TDA 2030 to koszt około 75 zł trafo około 100 obudowa plus jakieś sterowanie tymi końcówami, o pilocie zapomnij .
    Dałem za swojego Mc 200 ale pilot był uszkodzony, koszt uniwersala 26
    POZDRAWIAM !!
    Dodałem kilka godzin później .
    Zrobiłem MOSTKI troszkę się poprawiło przody spoko, tyły i central lepiej ale dalej słychać . Jeszcze trzeba popracować . Dzięki KASAT za Twoje zaangażowanie!!
    kasat
    Level 20  
    To jest ciekawe aż niemożliwe bym powiedział u mnie jest odwrotnie tyły i central elgancko ( praktycznie nie słychać,trzeba przyłożyć ucho do głośnika ) ale przód jeszcze mnie trochę drażni.
    Amadeosfather jaki masz procesor audio ( ten od druku ) PT2314 czy PT2313 ?.
    Ja będe teraz przerabiał od kumpla wzmaka i wkładam TDA 7313 (odpowiednik PT 2313 ),bo tego PT2314 nie idzie kupić , dam znać o efektach jak się uda, możliwe że to on buczy , ja go teraz mam wylutowany ( PT 2314 bo i tak jest spalony) zmostkowałem wejście z wyjściem i zero buczenia , ten układ to może być dziadostwo jak zagra to przerabiam swojego.
    Dzięki za punkty jesteś równy gość w końcu poto jest forum żeby sobie pomagać byle tylko głupot nie pisać.
    Pozdrawiam
    Może musiaŁ byś te FM62429 wymienić na M62429 (odpowiednik TOSHIBA) lepsza firrma.
    amadeosfather
    Level 12  
    Witam !!
    Jeden to 2315 ten bliżej mostków a drugi to 2314. Oba od strony druku.
    Do zrobienia mostków użyłem drutu nie linki, estetyczniej . Przyjrzałem się wykonaniu MASAKRA pełno tam pozostałości po lutowaniu kropelki cyny , kawałki obciętych końcówek elementów ( niektóre elementy nawet nie przycięte ) Jakby to ktoś składał w garażu bez światła. Podłączyłem to wejściem AC3 efekt przy filmach nawet, nawet . Po przez wejście OPTI tylko stereo a raczej pro logic, bez podziału na suba.
    Na tej stronie sprzedają te 2314 ale jak pisałeś z dopiskiem FLAT szukałem wszędzie gdzie się dało nie wiem o co chodzi, ale jest też 2314 L ??
    http://www.elektronik-service.com.pl/sklep/
    POZDROWIENIA !!
    P.S.
    Jest już nieźle.
    Nie wiem czy nie zamało tych pkt.??
    komodo404
    Level 11  
    Witam.
    Tez posiadam MC Voice AV-550 i problem jaki mam to to ze nie dzialaja u mnie basy w 2 pozostalych glosnikach ( Unitry 2x100W podpiete pod SL i SR) A w 2 pierwszych dzialaja bezproblemowo
    Te pierwsze dwa glosniki podpiete sa pod L i R graja spoko..tyle ze bucza tak jak wam i to cholernie bo glosniki az 2x 200W
    Spr na wsyzstkich kanalach Aux, AC-3, OPTI...itd. i nic

Kasat pisales ze Tobie graja basy we wszystkich 4 glosnikach.. i ja tez bym tak chcial bo tak jest bez sensu:/
    To chyba nie wina glosnikow?? bo jak zamienilem je wejsciami to znow unitry dawaly czadu a tamte nie.
    kasat
    Level 20  
    Witam
    komodo404 oglądam teraz płytę z tego wzmaka jadę po ścieżkach i tam nic takiego nie ma , sa tylko regulatory wzmocnienia (FM62429) od nich prosto do końcówek mocy i to wszystko.
    F4558 jak pisałem Ci w twoim temacie są na przody (sory pomyliło mi się )
    Zauważ bardzo ważną rzecz że nie ma regulacji basów , wysokich i nie ma funkcji LOUD dla tyłów a więc jest płaska charakterystyka bez podbicia, może to cię myli (jak porównujesz z przodami to jest duża różnica).
    Podłącz kabel z jakiegoś urządzenia gdzie jest regulacja tonów poprzez wyjście słuchawkowe do wejścia SR lub SL i wtedy sprawdż , uważaj na przesterowanie.
    Może się wypowie amadeosfather czy ma obcięte pasmo ja się moge mylić lub modele się tak różnią (to jest sprztęt chybił-trafił )
    amadeosfather
    Level 12  
    Witam !!
    1. Niestety mój entuzjazm z brakiem buczenia opadł . Dalej buczy może mniej ale jednak buczy. Kiedy robiłem próbę miałem go rozebranego i sprawdzałem go na czterech kolumnach 4oM i nie buczało . Dzisiaj włożyłem go do szafki zamontowałem kolumny 2 8oM i 3 4oM. Włączam muzę i .... buczenie. :cry: Cały czas przeszukuję internet żeby znaleść jakieś informacje itp. i nic .
    2. Po podłączeniu radia z kablówki strasznie spada jakość obrazu . Masakra . Coraz więcej wad . Tuner nie jest ani separowany ani ekranowany .
    3. Pasmo obcina tylko przy Pro Logic . Inne ustawienia (AC3) pełne pasmo .
    POZDRAWIAM !!
    kasat
    Level 20  
    Wiesz chyba też tak miałem tak mi sie coś zdawało (złożyłem i przody się rozbuczały ale nie byłem pewny może zmęczenie).
    Trzeba będzie sprawdzić tak. Odizolować radiator od obudowy , jest przykręcony wkrętami od spodu (na nim jest masa) i sprawdzić czy któraś śruba która mocuje płytę do obudowy nie zwiera do masy i jeszcze te złącza z optyki i radia to jest chyba jedyne wytłumaczenie.
    Nie wiem czy nie za szybko żeś mnie obdarował punktami , ale będe walczył dalej nie ma wyjścia, albo padne ja albo ten wzmak .
    Pozdrawiam i nie poddawaj się.
    wiechu65
    Level 12  
    Z moich doświadczeń z tym amplitunerwm wynika, iż sprawa buczenia
    leży po stonie połęczenia mas.
    > trzeba rozdzielić masy zasilające wzmacniacz mocy kanałów przednich i efektowych, przy samych mostkach prostowniczych. W punkcie wejścia z trafansformatora na płytkę.
    >gałąź zasilająca koncówki mocy zasila też przekaźniki dołączenia kolumn.
    >druga gałąź zasila wzmacniacze efektowe na ukł. tda2030 ale i też, pozostałą część układów
    Można takie doświadczenie przeprowadzić, wyciągając bezpieczniki zasilające kanały tylne i centralny,w głośnikach przednich zupełna cisza.
    wiechu65
    Level 12  
    >Układ o symbolu CD3699GP jego odpowiednik PT2399
    >chciałem jeszcze wrócić do tej źle poprowadzonej masy.
    >Można podłączyć w miejsce zasilania 2x14V drugi transformator.
    >ciekaw jestem efektu.
    amadeosfather
    Level 12  
    Witam !!
    Zrobiłem eksperyment odłączając płytkę od obudowy ( a nawet od wejść cyfrowych i tunera FM ) , niestety dalej buczy , nie tędy droga.
    Drugi eksperymencik udowodnił że na ośmiu omach na centralu mniej buczy (ale buczy )
    Potem odejmowałem i przełączałem kolumny . Wniosek mało że buczy to zniekształcenia są rożne dla kanałów (prawy z lewym) . Miałem wrażenie że podłączając ośmio omówki tylko na przód i centralny było lepiej . Z drugiej strony mając odłączone satelity fala dźwiękowa nie nachodzi na siebie i nie potęguje się.
    Załączam zdjęcie na dowód dzisiejszej pracy i zdjęcie zrobionych wcześniej mostków.
    POZDROWIENIA
    P.S.
    Żona dała mi nakaz eksmisji :D Albo amplituner albo rodzina :!:
    kasat
    Level 20  
    Witam
    Chwilowo nie mam wzmaka wymieniłem się z kumplem na ten uszkodzony (za dopłatą oczywiście ) i muszę czekać na tego PT2314.
    Chyba trzeba będzie te mostki zdjąć i jeszcze raz próbować (nie zdążyłem przetestować bo mi kumpel zabrał , ale grało w miarę )
    wiechu65 dobrze odzielimy masy przodów i efektów i co potem? gdzieś je musimy połączyć (masy zawsze były wspólne ).
    Osobny trafo raczej nic nie da ( i tak odczep środkowy pójdzie do masy) a w tym układzie co jest teraz to jest osobne uzwojenie na przody i na efekty
    amadeosfather powiedz żonie że matkę z dziećmi nikt nie weżmie że to są poważne męskie sprawy i kobietą wstęp wzbroniony (oczywiście żartuję).
    Tylko dostanę ten procesor i siadam do niego.
    Głowa do góry POZDRAWIAM
    wiechu65
    Level 12  
    >Zgadzam się, ale masa musi być prowadzona tak jak ścieżki sygnałowe.
    >to znacz: układy wzm. mocy są oddzielnie zasilane wysokoprądowo, przedwzmacniacz osobne zasilanie.Połączenie między nimi, ścieżką sygnałową plus masa.Wyjście ostatniego układ wejście pierwszego układ następnego bloku.
    kasat
    Level 20  
    Witam.
    Właśnie jestem w trakcie malowania na płycie markerem wszystkich ścieżek masowych i zwor masowych ( robi się troche "jaśniej" , zaczyna się rysować jako taki "obraz" mas) jak skończę to poślę.
    wiechu65 teraz Cię rozumie.
    Pozdro.