Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MC voice wzmacniacz 5.1, słyszał ktoś coś kiedyś?

tokarool 06 Paź 2005 16:19 124969 302
  • #61 06 Paź 2005 16:19
    amadeosfather
    Poziom 12  

Witam !!
    Trzeba wziąść pod uwagę fakt że większość Mc Voiców różnych modeli buczy, a przecież są różnie wyposażone oraz mają różne wzmacniacze. Można wykorzystać ten fakt i skupić się na częściach wspólnych dla wszystkich modeli czyli karaoke i regulacja głośności . Już wiemy że buczy ten FM , masy pewnie mają znaczenie ale nie upierałbym się tak przy nich . Przecież (co widać na zdjęciach innych modeli ) tam ścieżki są inaczej poprowadzone a jednak buczy . Trzeba coś zrobić z tym FM-em. Tylko co ??
    Pozdrawiam.
    P.S.

Cytat:
    powiedz żonie że matkę z dziećmi nikt nie weżmie że to są poważne męskie sprawy i kobietą wstęp wzbroniony

Jak dostanę nakaz eksmisji to przyjdę do Ciebie albo pójdę mieszkać pod rondo

• Arrow Multisolution Day
  • #62 06 Paź 2005 18:28
    kasat
    Poziom 19  

wITAM
    Jesteśmy blisko pomalowałem wszystkie ścieżki masowe i zwory masowe sodoma-gomora (mózg staje w poprzek) już widać rażące błędy. Jutro podeślę ( zdjęcie muszę na polu zrobić aby było wyrażnie widać )
    Wyjdziemy z tego .
    Nie wywali Cię z domu.
    Pozdro.

• Arrow Multisolution Day
  • #63 06 Paź 2005 19:43
    komodo404
    Poziom 11  

Kurde mnie jescze cholernie wkurza jedna rzecz.
    Tez tak macie ze po kazdym WYLACZENIU wzmacniacza kasauja sie wam wasze ustawienia?? tzn. sila poszczegolnych glosnikow..basy i co najwazniejsza GLOSNOSC. bo za kazdym razem jak wlaczam wzmacniacz to mi sie automatycznie ustawia na MAIN -35 a to jest juz glosno i zawsze budze cala rodzine gdy mam ustawione np radio.:/

Moj to wogle jakis trafiony wiec moze to tylko u mnie??

• #64 07 Paź 2005 07:38
    kasat
    Poziom 19  

Witam.
    Podsyłam zdjęcie płytki.
    Czarny kolor wszysykie masy, żółty kolor mostki masowe ( od strony elementów), Czerwone ramki poszczególne bloki wzmacniacza >.
    Niebieska strzałka pokazuje którędy idą ścieżki sygnałowe wzm. efektowych
    ( obok zasilacza a z drugiej strony ścieżka wysokoprądowa) to jest nie do pomyślenia taka kiła.
    Zdjęcie jest w najwyższej rozdzielczości aby było wyrażnie widać, już na pierwszy rzut oka widać "zrobioną pętle".
    Dodane póżniej.
    Usiadłem do niego parę mostków zlikwidowałem , połączyłem inaczej masy,
    przerwałem ścieżkę inne ścieżki zlutowałem PANOWIE jak go odpaliłem to myślałem że się nie załączył TAKA CISZA !!!!!!!!.
    amadeo...... czekaj cierpliwie dostaniesz gotowizne , zrobisz tylko jedno podejście do wzmaka i gotowe.
    Na szczegóły chwilę trzeba poczekać (idzie do mnie PT2314 choć on nic nie zmieni bo on nie buczy,ale muszę mieć pewność że wszystko będzie grało i potem jeszcze test wytrzymałościowy <grożba wzbudzania się>
    JEST NASZ MAMY GO.
    Do komodo: nie tak się u mnie nie dzieje pamięta wszystko , niekiedy potrafi stracić się jak mu namieszam prologic 5 kanałów , 3 kanały ale tylko basy i wysokie.
    Pozdrawiam

• #65 07 Paź 2005 17:38
    amadeosfather
    Poziom 12  

Witam !!
    Co do kasowania ustawień . U mnie się wszystko kasuje . Zawsze włącza się na -25db bez dsp i na loundes on . Mnie też to wkurza nie mogę go załączyć gdy dzieci śpią .
    Dzięki .NARAZKA !!

• #66 08 Paź 2005 19:21
    kasat
    Poziom 19  

Witam
    Z tym że po włączeniu startuje głośno to chyba nic nie zrobimy (przypuszczam że to sprawa programowa głównego chipa) , trzeba po załączeniu szybko przekręcić gałką w lewo ( jest czas nim przekażniki chwycą ok 2s).
    Kto z was ogłądał płytkę z masami? , może macie jakieś ciekawe spostrzeżenia, propozyćje.
    Testy efektów wychodzą dobrze (nic się nie dzieje), ale płyta nie w pudełku na zewnątrz (nie chce mi się go 100 razy rozkręcać)
    Amadeo...... gdzie mieszkasz w domu czy już pod rondem ?najwyżej dam Ci mój adres.

• #67 08 Paź 2005 20:13
    amadeosfather
    Poziom 12  

Witam !!
    Wpatrywałem się w te zdjęcie przez chwilę i jedyne co mi przyszło do głowy to to żeby to sprzedać i mieć święty spokój :cry:.
    Tak na poważnie to można by zostawić masy sygnałowe a całkowicie odciąć masy z końcówek mocy i zrobić je na nowo na tak zwanego pajączka ( * ) tylko to sporo pracy i cała płyta pocięta a efektu może nie być.
    Można go wkładać do pudełka jak już pisałem przeprowadzałem testy i obudowa nie ma wpływu na sprzężenie , tylko testy trzeba przeprowadzać na podłączonych wszystkich kolumnach bo inaczej można nie usłyszeć efektu nakładania się fali i można się przejechać .

Cytat:
    gdzie mieszkasz w domu czy już pod rondem ?najwyżej dam Ci mój adres.

Teraz to właściwie mieszkam na hali montażowej (w Gliwicach) (tam pracuję)

• #68 08 Paź 2005 22:31
    mhjmarek
    Poziom 11  

witam czy ktos moglby wstawic fotke tych mas gdzie i z czym te masy poloczyc a gdzie ucinac ??? pozdrawiam all

• #69 09 Paź 2005 13:46
    kasat
    Poziom 19  

mhjmarek. Ty się najpierw naucz pisać po polsku (spółgłoski zmiękczające) bo krew mnie zalewa jak mam taki post czytać , jedno zdanie a błędów mnóstwo , dopiero póżniej technika.
    Napisałem w jednym poście że jak go cały zrobię i przetestuje do opublikuje,czytaj dobrze posty a najważniejsza w elektronice jest cierpliwość.
    Post nie w temacie ale musiałem.
    Pozdrawiam.[/u]

• #70 10 Paź 2005 20:50
    mhjmarek
    Poziom 11  

kasat sorki ale nie po. mnie poczytaj troche o linuxie i o stronie kodowej "winbubla" to sie dowiesz dlaczego pewne osoby nie pisza pewnych literek oki ! ale i tak dzieki za odp. poczekam :) i
    pozdrawiam

• #71 11 Paź 2005 10:04
    m_wojcik
    Poziom 25  

mhjmarek: też napiszę nie w temacie - nie zwalaj winy na Linuxa!! Piszę posty z polskimi literami i nie mam problemów (no, może kilkakrotnie miałem) więc nie szerz złej propagandy... Wszystko da się zrobić jak się chce więc nie opowiadaj... A widziałeś poza tym magiczny przycisk "Pisownia"?

• #72 11 Paź 2005 17:03
    kasat
    Poziom 19  

Witam
    Dzwoniłem dzisiaj do tego sklepu internetowego i dopiero układ scalony będe miał ok. 19 pażdziernika (sprowadzają go i oczywiście mnie nie poinformowali że się w terminie 14 dni nie zmieszczą , co za firma).
    Tak że proszę o cierpliwość (nie jestem w stanie tego przyspieszyć).
    A jak miało by się coś uszkodzić , lepiej niech się stanie to mnie.
    Pozdrawiam

• #73 11 Paź 2005 21:22
    m_wojcik
    Poziom 25  

kasat: bo chyba już oślepłęm, czy podawałeś link do tego sklepu gdzie sprowadzają scalaki do tego wzmaka? Chetnie sprawdziłbym ile kosztuje procesor...

• #74 11 Paź 2005 22:46
    kasat
    Poziom 19  

Do m_wojcik.
    Tam nie mają części do tego wzmacniacza ale akurat mają ten procesor audio który potrzebuję , jest to centrum Thomsona ( Bielsko Biała)jak nie mają to mogą sprowadzić.
    www.elektronik-service.com.pl/sklep/
    Drugie centrum jest BVM Elektronics (Thomson)
    http://bwm-elektronics.com.pl/sklep/index.php
    Jeżeli Ci chodzi o główny chip to może być problem.
    Napisz o jaki Ci chodzi razem poszukamy.
    Pozdrawiam.
    Dodane póżniej.
    Czyżbyś chciał kupić na Allegro od Norbert.N ten uszkodzony? bo ja o nim myślę ale boję się że główny może być walnięty (fizycznie albo programowo)

• #75 12 Paź 2005 16:07
    m_wojcik
    Poziom 25  

Pisałem już parę postów wcześniej jaki to chip i nawet jest jego zdjęcie - a kupowac tego nie chcę, fakt że za 100PLN to same części są więcej warte :) ale po co mi kupa złomu.
    Mój egzemplarz dostałem do naprawy - niestety była pęknięta płyta wyświetlacza (w połowie), zobacz zdjęcia jakie załączyłem wcześniej. Po polutowaniu okazało się, że dalej nie działa i wygląda mi to na procesor strzelony - no chyba że coś przeoczyłem, dlatego prosiłem wszystkich posiadaczy tego cudeńka o zdjęcie bądź opis połaczeń nóżek około procesora. Bez niego wzmak jest martwy jak kamień i tyle.
    Faktycznie, jeśli chodzi o zakup to sprawa jest beznadziejna, chyba że od producenta tego sprzętu ale jak go znaleźć?!

• #76 14 Paź 2005 00:01
    NIXS
    Poziom 12  

witam
    jak latwo sie domyslec tez naciolem sie na wspanialego AV-550 na poczatek kilka pytan bo przeczytalem i nie wiem czy wszystko zrozumialem
    1 czy to polaczenie mas zaproponowane przez Kasata wyeliminuje buczenie i czy jest to wersja ostateczna rozwiazania czy tylko test
    2 piszecie ze to w zasadzie wzmaczniacz stereo ktory przezuca tylko sygnal na 5 glosnikow, a jak to wyglada gdy podlacze dvd lub inne urzadzenie przez AC3 lub wejscia cyfrowe COAXIAL i OPTI, wtedy bedzie mu podawany dzwiek 5.1 wykorzysta on to czy zrobi DOWNMIX do stereo i rozdzieli na 5 glosnikow?
    3 czy warto podlanczac inne sprzety do niego przez swiatlowody i coaxial czy wystarczy zwyczanie przez analogi i nie zrobi to wielkiej roznicy

Dwa ostatnie pytania z racji ze czekam na kable by to doglebnie przetestowac, bo wczesniej podlaczylem do testow i wine za buczenie zwalilem na kable i je wywalilem. Jak nie bedzie roznicy czy przez analog czy cyfrowe wejscia to polece do sklepu i za te kilka zlociszy kupie zwykle kable

• #77 14 Paź 2005 08:23
    kasat
    Poziom 19  

Witam
    A ja już myślałem że ten temat umarł , taka tu cisza , nic się nie dzieje ,chyba krótko mówiąc "wielkie czekanie".
    NIXS - Cały ten wzmacniacz to jest jeden wielki test (firma robiła i nie wiedziała co z tego będzie)
    Przeróbka mas zlikwidowała u mnie całkowicie buczenie.
    Pełne 5 kanałów tylko przez wejście AC3 ( z zewnętrznego dekodera np.DWD) po analogu.
    Optyka lub coaxial - stereo lub prologic 3 kanały lub 5 kanałów nie myl z Dolby Digital( choć mam wątpliwości to tego prologica jakiś taki cyganiony).
    Na dokładny opis przeróbki jeszcze trzeba poczekać.
    Amadeo...... - co tam u Ciebie słychać - żyjesz Ty, wzmaka jeszcze masz albo już na złomie jest?
    Pozdrawiam

• #78 14 Paź 2005 15:16
    amadeosfather
    Poziom 12  

Witam !!
    Temat nie umarł bacznie go obserwuję . Czekam na wyniki Twoich badań i na Twojego PT :!:
    NIXS . Przeróbka która jest umieszczona na zdjęciu u mnie troszkę zmniejszyła buczenie ale go nie wyeliminowała całkowicie .
    Zgadzam się z KASATEM na temat wejść , tylko AC3 działa prawidłowo.
    ,ale pasmo jest obcinane, jest filtr górno przepustowy dla tyłów i centrala ( jakiś kondensator na wejściu do końcówek mocy albo ten chip) przody idą na full. Pro Logic to też chyba jakaś kiszunia. Sumuje kanały stereo w mono i przepuszcza je na wszystkie końcówki mocy , w efekcie mamy 5 x mono.
    Wg. obcina przy 250Hz lub wyżej . Mam CD testowe z nagranymi szumami różowymi w różnych częstotliwościach i przy tych niższych cisza w tylnych głośnikach .
    Jeszcze ściągnę z uploadu testy DB i przetestuję. Niestety deficyt czasu jest coraz bardziej odczuwalny.
    POZRO

• #79 14 Paź 2005 20:00
    kasat
    Poziom 19  

Witam.
    DO NIXS
    Sprostownie do tego co napisałem w poprzednim poście ( przeróbka mas zlikwidowała u mnie całkowicie buczenie) ja mam na myśli tą drugą wersje która jeszcze nie opisałem , tamtą nie warto robić to nie jest to ( chciałem za szybko)

• #80 15 Paź 2005 00:33
    NIXS
    Poziom 12  

ok wszystko rozumiem jutro zabieram sie za mostkowanie mas i powiadomie o efektach, ale prosilbym o jasna odpowiedz w sprawie wejscia optycznego bo pomimo tlumaczen mam watpliwosci czy jak puszcze 5 kanalowy dzwiek przez optical to czy bede mial 5 kanalow czy downmix na stereo podzielony na 5 kanalow zalezy mi na tym poniewaz to jedyna droga w jaka moge podlaczyc swoj tuner DVB do tego pseudo wzmacniacza

• #81 15 Paź 2005 19:14
    amadeosfather
    Poziom 12  

Witam !
    Optikal i coaxial tylko dowmix !!
    (niewiem czy to poprawna angielszczyzna :D )
    POZDRO

• #82 19 Paź 2005 23:18
    amadeosfather
    Poziom 12  

Wiatam !!
    Kasat jak tam Twój PT ??
    POZDRO !!

• #83 20 Paź 2005 16:10
    kasat
    Poziom 19  

Amadeo... 20 pażdziernika nastąpił dzień w którym w końcu doszedł o godz. 18 lecę na pocztę i do roboty , jutro szczegóły ( jak będzie dobrze a musi być ) już nie długo.
    Pozdrawiam

• #84 21 Paź 2005 17:19
    kasat
    Poziom 19  

Witam wszystkich użytkowników buczących Mc Voic"ów".Zaczynamy teatrzyk cieni,ten post będzie długi ale niestety taki musi być.
    Jest pięknie ZERO BUCZENIA poprostu cycuś. A więc do rzeczy jeszcze raz opiszę wszystko od początku , zamieszczam kolejne
    zdjęcie już finalne ( to jest te same co poprzednie tylko zmodyfikowane) a więc tak.
    Model MC VOICE AV-55O
    1) czarny kolor - ścieżki masowe
    2) żółty kolor - zwory masowe (od strony elementów)
    3) czerwone ramki - poszczególne bloki wzmacniacza (tak mniej więcej)
    4) niebieska strzałka pokazuje 3 ścieżki sygnałowe to efektów (z tym nie robimy nic)
    5) krzyżyki oznaczają które zwory trzeba usunąć
    6) kolor szary (przy wzm. efektowych) należy przeciąć ścieżkę masową
    7) kolor niebieski (ten jasny i ciemniejszy) nowe mostki drutem izolowanym
    8) kolor zielony (kwadraciki) - punkty lutownicze
    9) kolr biały - 2 zwory sygnałowe do wzm.przednich (o tym póżniej)
    Kolejność działań
    1) wyciagamy wtyczkę z sieci (to chyba wszyscy wiedzą) na 2 godz.przed robotą (niech się kondensatory rozładują)
    2) likwidujemy zwory i przecinamy ścieżkę następnie lutujemy mostki drutowe Cu 1mm
    3) sprawdzamy wszystko 15 RAZY czy jest dobrze (czy nie ma błędu)
    3) podłączamy wszystko (bez przykręcania płyty)
    4) podłączamy głośniki byle jakie ( NIE KOLUMNY!!!)
    5) jeszcze raz sprawdzamy i odpalamy guzik POWER teraz ok. 3 sekundy wyczekiwania chwytają przekażniki i ma być CISZA
    6) podpinamy sygnał na wejście i kolumny głośnikowe z odpiętymi gwizdkami ( bardzo ważne) i POWER jeżeli jest cisza to znaczy
    że wszystko wykonane jest dobrze i testujemy sprzęcicho (wygrzewamy go)
    Teraz jak ktoś chce (jest ambitny) to kolorem białym oznaczone są zwory sygnałowe to wzm.przednich można je przeciąć w środku
    i wyprowadzić na tylny panel przewodem ekranownym do dodatkowych gniazd cinch 4 sztuki ( 2 gniazda dopływowe +2 gniazda powrotne
    do końcówek mocy (ekran przewodu łączymy do masy z któregoś punktu
    masy , ale drugi koniec odpływowy do końcówek łączymy
    do masy tylko przy gniazdach NIE WOLNO JUŻ DODATKOWO PRZY WZMACNIACZACH !!!!!! .
    I w ten oto sposób mamy z tyłu złącza do podpięcia korektora graficznego ,w przypadku nie używania wciskamy specjalne zwory.
    I to by było wszystko chciałbym zaznaczyć jedną sprawę NIE BIORĘ NA SIEBIE ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA USZKODZE
    NIA WYNIKŁE Z POWYŻSZYCH PRZERÓBEK , ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ , proszę sprawdzić czy ścieżki
    masowe i zwory są tak samo (producent mógł coś zmienić) i robić spokojnie bez pośpiechu , jak ktoś nie czuje się na siłach
    poprosić kolegę fachowca.
    Gdyby ktoś miał pytania walcie śmiało ja idę posłuchać muzy
    Pozdro

• #85 22 Paź 2005 00:13
    amadeosfather
    Poziom 12  

HEJ !!
    No to kawał dobrej roboty zrobiony !!
    Może w niedzielę się za to wezmę i dam znać jak u mnie !!
    POZDRO dla ZIOMALA Z K-ce od Mik-wa :D

• #86 22 Paź 2005 10:32
    m_wojcik
    Poziom 25  

Fajnie, czy ktoś pastwił się nad modelem jak w temacie postu, czyli AMP 510 HC/S ? Czy on po prostu mniej buczy?

• #87 26 Paź 2005 15:51
    draget
    Poziom 1  

Mam pytanie czy w wzmacniaczu SV-2803-RK to tez powodem buczenia jest ta masa, czy po prostu to dziadostwo jak nie wiem ??

• #88 26 Paź 2005 16:19
    kasat
    Poziom 19  

Witam
    Jeżeli buczy na wszystkich 5 kanałach i buczenie jest jednostajne ( to słychać że buczenie się nie zmienia ) to jest duża szansa że to wina mas, ale sprawdż jeszcze zasilanie (jeżeli jest jedno dla wszystkich końcówek)
    Amadeo..... jak tam u Ciebie ?

• #89 26 Paź 2005 16:27
    amadeosfather
    Poziom 12  

Witam Wszystkich !!
    Wykonałem proponowane przez Kasata mostki i efekt jest pozytywny !!
    Buczenie ustało !! Reszta zniekształceń jest akceptowalna . Polecam wszystkim posiadaczom !! Na dowód wykonania załączam zdjęcie .
    P.S.
    Dzięki Kasat za zaangażowanie pkt. nie poszły na marne:!:
    Można jeszcze pomyśleć o zmianie TDA 2030 na jakieś mocniejsze TDA (2020 lub 2050 jeden z nich jest mocniejszy a jest zamiennikiem , który nie pamiętam) i wzmocnieniu centrala i sorrundów . No i o wymianie fm na M62429 ?? Co Wy na to ??

• #90 30 Paź 2005 19:55
    kasat
    Poziom 19  

Witam
    Zmiana końcówek mocy wzm. efektowych na mocniejsze ( tda 2040 ,2050,2051) wiąże się ze zmianą napięcia zasilania (musi być wyższe )
    i jeszcze dochodzi moc trafa (krótko mówiąc wymiana transformatora)
    a to się robi troche nie opłacalne.
    Jeszcze dochodzi radiator który już teraz ledwo wyrabia (trzeba by dać większy znowu koszta ) lub wentylator, tak że pomyśl Amadeo.... czy warto
    tyle pieniędzy na niego wydawać (Hardmana z niego nie zrobimy)
    Wymiana scalaków(M62429) może by pomogła ale to nie jest nic pewnego
    nikt tego nie sprawdził.
    Cieszy mnie że go opanowałeś niech Ci gra jak najdłużej , może kiedyś piwko razem wypijemy .
    Pozdrawiam