Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MC voice wzmacniacz 5.1, słyszał ktoś coś kiedyś?

tokarool 22 Sie 2005 17:13 125254 302
  • #1 22 Sie 2005 17:13
    tokarool
    Poziom 15  

Słyszeliscie cos o tej firmie tzn czy jest dobra i takie tam zastanawiam sie nad kupnem i nie wiem czy szukac cos oryginalnego czy to zapodam zdjecie nad czym sie czaje.

-1 29
  • #2 22 Sie 2005 17:42
    ALTON
    Poziom 38  

tokarool sam sprzęt jest potwornie funkcjonalny !

Końcówa w pełni tranzystorowa..... toroidalny transformator.Tylko tyle moge powiedzieć

0
  • #3 25 Sie 2005 02:50
    tokarool
    Poziom 15  

mam rozumiec ze nikt nic niewie no prawie nic:/ dzieki ALTON

0
  • #4 25 Sie 2005 09:11
    manyzg
    Poziom 20  

Musial bys posluchac jak to gra.Moim zdaniem mimo ze na tranzystorach koncowka to nic jeszcze nie znaczy,a poziomem jakosci jest rowny z CAT-em.Moze sie myle.Lepiej sie rozejrzec na alle... i kupic cos firmowego.Za ok 400-500 mozna kupic bardzo fajny wzmacniacz lub amplituner 5.1 .

0
  • #5 25 Sie 2005 09:35
    m_wojcik
    Poziom 25  

Mam takie coś do naprawy - firma niby inna, ale wygląda identycznie.
    Z tego co pobieżnie w środku na razie obejrzałem to funkcjonalność wcale nie jest imponująca, bo to po prostu jest wzmacniacz bez pilota, dwa kanały są na zwykłych TDA, reszta faktycznie na tranzystorach. Mocy wielkiej też się z tego nie wyciśnie, bo trafo jest toroidalne faktycznie, ale moc nie większa niż jakieś 200W.
    Napiszę coś więcej za jakiś czas gdy coś w tym pogrzebię. Wygląda mi jednak na jakąś standardową konstrukcją klepaną pod różnymi dziwnymi markami.

0
  • #6 30 Sie 2005 16:06
    tokarool
    Poziom 15  

bede wdzieczny jesli napiszecie mi czy warto to kupowac poniewaz mam mozliwosc nabycia jego w cenie 275zł. dodaje jeszcze 2 fotki i info o nim przynajmniej tyle co mi powiedziedziano:

Wzmacniacz 5.1 EVIDENCE ACOUSTICS
    Digital Speach Control Amplifier AMP 510 HC/S

Posiada procesory:
    ESL 5.1 sorround,
    Super I - DCD 24 Bit,
    DSP Mode Super Theater,

Moc 2 X 140W, 3 X 40W,
    AC - 3
    Funkcja karaoke ,echo

0
  • #7 30 Sie 2005 16:45
    ALTON
    Poziom 38  

Za tą cenę sam bym to wzioł.Warto

Warto wziąć słownik do ręki przed napisaniem kolejnego postu.
    (dj-MatyAS)

0
  • #8 30 Sie 2005 21:07
    Rafaell
    Poziom 16  

warto... zalezy dla kogo :) ja bym np tego nie chcial

0
  • #9 05 Wrz 2005 11:43
    m_wojcik
    Poziom 25  

"Moc 2 X 140W, 3 X 40W," - w to nie wierzę, to by dawało naprawdę niezłego kopa a nie wygląda, poza tym trzy końcówki sa na tranzystorach o ile kojarzę a dwie na scalakach.
    Generalnie chyba to jakiś podstawowy wzmacniaczyk z ładnymi wskaźnikami (podobają mi się VFD) do podpięcia do odtwarzacza z wyjściami analogowymi.

0
  • #10 11 Wrz 2005 14:50
    Alexik85
    Poziom 11  

Owszem daje ta moc ale przy 4 ohm. zakupilem taki i no nie jest to sony ale daje rade za ta cene.

0
  • #12 13 Wrz 2005 13:30
    Alexik85
    Poziom 11  

Witam! sporstowanie do tego co napisalem:

Alexik85 napisał:
    Owszem daje ta moc ale przy 4 ohm. zakupilem taki i no nie jest to sony ale daje rade za ta cene.

Ja zakupilem troszke inny model bo Av-550 i absolutnie nie polecam.Ogladnalem go szczegolowo i :
    Rzekomo 5.1 ? hehehe smiechu warte. Sygnal podawany na "amplituner"
    nie jest dzielony na pasma. na subba trzeba poddawac osobny sygnal. Malo tego pasmo nie jest wogole obciete. calosc pasma idzie na suba.
    Moj mial moc hmm 2x80 + 3x30 i w zadnym wypadku nie jest to rms :)
    Jakosc dzwieku dalekaaaaa od dobrego.

Ocena ogolna : 2

Dodano po 1 [minuty]:

Aha zapomnialem dodac ten sam amplituner jest tez sprzedawany pod inna firma evidence.

0
  • #13 19 Wrz 2005 18:30
    kasat
    Poziom 19  

Pozwolicie że się dołącze do tematu,z zapytaniem.
    Posiadam wzmacniacz Mc Voice AV-550 wszystko pięknie ,ładnie ale buczy z głośników .jak gra muzyka to nie słychać ale gdy są ciche partie (np symfonia )to już denerwuje, kumpel gadał że to przydżwięk sieciowy.
    Jak to wyeliminować? Może ktoś z was miał taki problem w tym modelu?
    Pozdrawiam

0
  • #14 20 Wrz 2005 15:36
    amadeosfather
    Poziom 12  

Witam !
    Mam AV 550 ampiltuner. Niestety po podłączeniu "dużych" głośników słychać sprzężenie. To jego największa wada. Co do przenoszenia pełnego pasma na SUBA to może nawet lepiej można połączyć swój filtr taki jak się chce.
    Zastosowano w nim dwa wzmacniacze (dla przodu ) wydaje mi się Thoshiba 2SC5198 i trzy na TDA 2310A (dla cent. i sorrundów) . Zasilanie na troidzie +/- 28 V i +/- 14V.

0
  • #15 20 Wrz 2005 18:23
    kasat
    Poziom 19  

Witam
    Do: amadeosfather
    Co masz zamiar zrobić z tym sprzężeniem, przeciesz tak sie nie da słuchać zwłaszcza filmu, mówisz że na dużych głośnikach czyli co tylko przód?.
    U mnie buczy na wszystkich 5 kanałach.
    Zaraz go rozbieram ( nie wytrzymam tak).
    Pozdrawiam

0
  • #16 21 Wrz 2005 18:28
    amadeosfather
    Poziom 12  

Sprzężenie słychać na wszystkich pięciu kanałach i im lepsze kolumy tym wyrażniej słychać (większe pasmo przenoszenia) . Sam sobie z tym nie poradzę . Poprosiłem znajomego żeby wspomógł mnie w biedzie i wiemy już napewno że to nie wina końcówek mocy ani zasilania . Problem leży w przed wzmacniczach . Niestety znaleść do nich specyfikacje będzie trudno, i chyba nic z tym nie zrobimy .

0
  • #17 21 Wrz 2005 20:30
    kasat
    Poziom 19  

Do amadeosfather.
    Nie poddawaj się , jestem z tobą, w niedziele jadę na giełde elektroniczną po schemat (jak nie będzie to zamówie)jak go zdobęde to ci wyślę na maila.
    Sprawa przedwzmacniacza jest ciekawa tylko weż pod uwagę że to będzie jeden układ scalony ( według mnie ten LY 3058A),a buczy 5 kanałów.
    A więc jest szansa że zasilanie (no chyba że układ scalony jest szmelc , to jest china)

1
  • #18 22 Wrz 2005 13:44
    Alexik85
    Poziom 11  

Obawiam sie chlopaki ze kupiliscie ten sprzet na allegro? nie wszystkie av-550 maja odczowalne sprzezenia w glosnikach. poprostu kupiliscie uszkodzona partie tych amplitunerow. zapewne od Pana burekzg albo Norbert.N. Jak na moj gust te sprzezenia to wina mas

0
  • #19 22 Wrz 2005 15:15
    amadeosfather
    Poziom 12  

Niestety potwierdzam :cry: Widzę że możesz wiedzieć coś więcej na ten temat ? Może masz takiego co nie buczy i mógłbyś wysłać np. zdjęcia zobaczylibyśmy co jest innego (porównawczo). Ja wysyłam zdjęcia najbardziej narażonych na usterkę miejsc .
    DO KASAT - DZIĘKUJĘ !! BĘDĘ ZOBOWIĄZANY !!
    Mógłby pomóc też adres firmy . Pewnie znają problem i może by nas poinformowali .

0
    Załączniki:
  • #20 23 Wrz 2005 11:59
    Alexik85
    Poziom 11  

Problem tkwi w tym ze one wygladaja identycznie. mysle ze problem dotyczy samej plyty ze sciezkami ale reki nie daje uciac. Ogolnie stawiam na mase cos z nia nie tak. niestety nie mam ampl zeby moc go sprawdzic. ps . zlikwiduj pkt za pobranie albo napisz co wedlug Ciebie moze byc nie tak. cos wspolnie zaradzimy :)

Pozdrawiam

0
  • #21 23 Wrz 2005 16:45
    amadeosfather
    Poziom 12  

Problem leżyw tym że to nie wzmacznicze (końcówki) burczą. Razem z kolegą sprzęgliśmy wzmacniacze i cisza, zero buczenia . Trzeba szukać gdzie indziej. Reszta układów jest dość secyficzna i badzo przydały by się schematy. Może włąśnia jak pisał kolega wyżej , rególacja siły głosu. Można też się zasugerować tym że niektóre modele McVoica sprowadzone do polski też buczą , a tylko rególacja wzmocnieja jest w nich taka sama i procesor karaoke, reszta jest inna.
    P.S.
    Namiętnie zaznaczam opcję "rezygnacji z prowizji ' a pkt i tak zabiera ??

0
  • #22 23 Wrz 2005 20:41
    m_wojcik
    Poziom 25  

No to panie i panowie chwila prawdy.
    Jak pisalem wcześniej mam taki wzmak do naprawy i załaczam niniejszym zdjęcia "bebechów".
    Niech każdy kupujący podejmie decyzję czy warto to kupować.

---

Zauważcie kondensatory, "bateria" po 1000µF, ludzie tu pisali o mocach rzędu 3x140W - jak to się moze filtrować na czymś takim.
    Scalaki to TDA2030, tranzystory to K1745 i jakieś chyba komplementarne do nich bez oznaczeń.

---

Te brązowe wstawki na poprzednim zdjęciu to żywica - mój egzemplarz "dostał w czoło" i ma popękaną płytkę - nie wiem czy uda mi się to naprawić.
    Generalnie, jakość wykonania jest na poziomie "jamnika" z czasów lat 80-tych (albo obecnej chińszczyzny).
    Na następnym zdjęciu coś, co mnie powaliło z nóg: OBCIĄŻNIKI! mają one sugerować że niby tam jest chyba cięższe trafo?!
    Zobaczcie też poprowadzenie przewodów od toroidu - to się musi wzbudzać, te czerwone kable to 230V zaplątane z tymi od 2x29V i 2x14V.
    Nie znam mocy toroidu, na oko to ma ze 200W ale mogę się mylić.

Toroid ma ekran metalowy z dziurkami (zdemontowałem go do zdjęcia), na poprzednim zdjęciu widzieliście też miejsce na wentylator.
    Dopiszę następne posty jak powalczę nieco z tymi pęknieciami i spróbuję toto włączyć.
    Najładniejszy w tym wszystkim jest wskaźnik wysterowania na VFD, baaardzo piękny ale doprowadzenie wyłącznika zasilania sieciowego na płytę czołową woła o pomstę do nieba. To na pewno trzeba przerobić.
    Acha, czy macie w swoich egzemplarzach piloty? Zauważyłem odbiornik na płytce wskaźnika, chociaż wygląda na to, że większość funkcji można zapodać z płyty czołowej.
    Podsumowując, za 270 PLN to jakoś tam obleci, ale nie spodziewajcie się fajerwerków.

Scalono kilka postów, przycisk zmień/ edytuj, bo będzie ostrzeżenie!
    [_P_]

0
  • #24 23 Wrz 2005 23:49
    m_wojcik
    Poziom 25  

No i mam problem, po załataniu płytki nie działa :(
    Czy ktoś może mi wysłać zdjęcie w dobrej rozdzielczości płytki sterującej (od strony druku rzecz jasna!) - mam wątpliwości co do przebiegu dwóch albo trzech ścieżek.
    amadeosfather: to całkiem inny model faktycznie, więc i płytka sterująca zapewne jest inna.
    Problematyczne miejsce to 28 nóżkowy procesor (chyba?) o oznaczeniu 6158A - gdyby ktoś określił jak są połaczone nóżki 1,2 i 3 bedę wdzięczny...
    Jesto jedyny taki duży scalak na tej płytce, więc nie powinno być problemu z określeniem który to.

0
  • #25 24 Wrz 2005 00:32
    m_wojcik
    Poziom 25  

Późno się zrobiło, więc poddaję się na razie. Procesor jak na zdjęciu martwy jest jak kamień - a on niestety wszystko napędza, podejrzewam ze jest nie do kupienia (a może się mylę?!)
    Wzmacniacz po dokładniejszych oględzinach zawiera jedynie klucze analogowe do przełączania wejść (na 4053) - nie ma żadnego dekodera! Wejścia są tylko analogowe - żadnych złudzeń - za to znalazłem układ do echa PT2399. Pozostaje chyba przerobić to draństwo na zwykły potencjometr i tyle. Wskażnik świeci oczywiście tylko stałymi polami (tymi co nie są sterowane) i tak już chyba zostanie. Po podłaczeniu głośnika nie stwierdziłem rażącego przydźwięku, mając zatem odtwarzacz z wyjsciami analogowymi można całość połaczyć, dać głośniki i po sprawie.
    Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na procesor - może skoarzył firmę, albo ma taki wzmacniacz na częsci z dobrą płytką sterującą to proszę o kontakt.

--------
    z ciekawości kliknąłem sobie na google i oto co znalazłem:
    http://img03.allegro.pl/show_item.php?item=60874497
    Identyczny, nawet usterka ta sama...

0
  • #26 24 Wrz 2005 10:49
    kasat
    Poziom 19  

Witam
    Niestety schematu do tego ustrojstwa na giełdzie elektronicznej nie ma i nie będzie, zostało walczyć nam po omacku.
    Na płycie czołowej (tam gdzie jest wyświetlacz ) idą przewody z trafa, jest złącze potem jest jedna DIODA PROSTOWNICZA i stabilizator 5 V (7805) przypuszczam że on zasila procesory dżwiękowe ( 1 dioda to prostowanie jednopołówkowe nie jest to za mało co o tym myślicie?)
    Pozdrawiam.

0
  • #27 24 Wrz 2005 16:28
    amadeosfather
    Poziom 12  

Witam !! Trzeba koniecznie znaleść producenta tego sprzętu !!!!!!
    Jesteśmy w uni i będą musieli przesłać nam dokumentację. To rozwiąże nasze problemy. Innych zdjęć narazie nie dodam bo mój charczek stoi u kumpla. Jak go odbiorę to zaraz coś prześlę. SZUKAJCIE ADRESU LUB TEL> producenta .

.................................
    Ja znalazlem to http://www.viamarkt.ch/product_info/AV-Receiver_Cinema-550,_Tuner,_FB.html

0
  • #28 24 Wrz 2005 21:58
    wiechu65
    Poziom 11  

Moim zdaniem , jest to zwykły wzmacniacz 5 kanałowy.
    To co jest napisane na płycie czołowej to chwyt reklamowy (bzdura)
    układy:
    >LY3089A-to procesor sterujący pracę całego wzmacniacz
    >CD3699GP,karaoke,echo
    >CD4052- klucze analagowe
    >4558- wzm.operacyjne
    >FM62429-regulatory wzmocnienia dla kankłów centralnego i tylnych.
    >pod płytą są jeszcze dwa układy.
    >PT2313-to procesor dwukanałowy sterowany I2C bass,treble,loud.
    >PT2315-procesor dwukanałowy sterowany I2C bass,treble,loud.dla karaoke
    >na tej małej płytce wejście cyfrowe są dwa układy, a mianowicie.
    >CS8415 - przetwornik sygnału z wejścia cyfrowego
    >CS4330 - konwerter D/A dwa kanały
    >

0
    Załączniki:
  • #29 24 Wrz 2005 22:33
    m_wojcik
    Poziom 25  

wiechu: ale o którym teraz modelu mówisz? Sądząc po scalakach o tym drugim (tzn. nie tym, co mam na warsztacie, tam są nieco inne układy)
    Generalnie, masz rację, tam nie ma ani pół dekodera, czyli chwyt reklamowy... No i ta moc 2x 140W + 3x 40W ;) - czysto teoretycznie przy zasilaniu AC 29V może i dałoby się coś takiego osiągnąć.
    No cóż, co mi po znalezieniu producenta jeśli procesor może kosztować połowę tego wzmaka.

0
  • #30 24 Wrz 2005 22:37
    kasat
    Poziom 19  

Witam .
    Jest już póżno mam już dość, walczę z tym wzmakiem i nic ja go zaraz o ziemię roz.........
    Do amadeosfatherr....-- oni dokumęntacje wątpie, jakby znali problem to by go sami rozwiązali i cena w górę , a Unia to jest wielki szwindel
    Nie denerwujmy się , nas będzie więcej ( na Allegro to schodzi,obserwuję to )
    Czym więcej nas tym lepiej , wtedy podzielimy się na działy tak jak OPEN SOURCE.
    Ja biorę układ zasilania (uparłem się na to )
    Teraz trochę mnie nie będzie (praca, dzieci ,dom ,ŻONA) , ale będe obserwował, panowie nie poddawajmy się, jak rozwiąże problem to wy pierwsi będziecie o tym wiedzieć
    Pozdrawiam

0