Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tigra \'06 1.4 - Samoczynne włączanie i wyłączanie się alarmu w Oplu Tigrze (an

daniox101 28 May 2018 12:23 552 3
 • #1
  daniox101
  Level 2  
  Witam, od dwóch dni bez żadnego powodu samochód Opel Tigra 1.4 z 2006r. "wyje" od godzin porannych (6-7 rano) do popołudniowych. W nocy cisza. Alarm nie jest uzbrajany a pomimo tego po ok. 20 minutach od zamknięcia samochodu załącza się sygnał (głośne wycie coś w stylu sygnału policyjnego), jednakże światła nie migają, więc nie wiem czy jest to wina alarmu czy też jakiegoś zabezpieczenia. Samochód stoi pod domem i nie reaguje na ruch, nawet jeśli się koło niego przechodzi. Jak możecie wywnioskować ze sposobu w jaki piszę, jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o auta, dlatego byłbym wdzięczny za jakiekolwiek porady. Dodam, że sprawdzałem bezpieczniki i te które śniedziały poprzecierałem, po czym wyjąłem na parę minut akumulator i podłączyłem ponownie. Problem nie ustąpił. Czym to może być spowodowane? Czy istnieje możliwość wyłączenia tego zabezpieczenia w jakiś prosty sposób? Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

  P.S. Podczas odkręcania akumulatora była sytuacja w której włączył się i wspomniany wcześniej sygnał i klakson praktycznie w jednym momencie. Co dziwne, wczoraj podczas jazdy do sklepu, na skrzyżowaniu samochód zaczął wyć nawet na włączonym silniku, podczas jazdy.
 • #2
  kindlar
  Level 41  
  Jedź do elektryka niech ci to ogarnie. Może izolacja gdzieś przetarta.
 • #3
  daniox101
  Level 2  
  Jutro zamierzam wstawić auto do mechanika, bo i tak wymieniam rozrząd, więc może jak podepnie się pod komputer, dojdzie dlaczego tak się dzieje...
 • #4
  g107r
  Level 41  
  A zlokalizowałeś tego "wyjca" pod maską ?
  Może masz syrenę alarmu z podtrzymaniem - własnym akumulatorkiem w środku do dalszego wycia po odłączeniu akumulatora i wejściem na kluczyk z tyłu syrenki, który to wycie mógłby wyłączyć ?
  "Syrena-syrenka-alarmowa-12v-z-akumulatorem" np na allegro.
  Masz przy kluczykach jakiś kluczyk który nigdzie nie pasuje ?