Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Roleta Faktro Z-wave - sterowanie

28 May 2018 17:52 810 6
  • Level 7  
    Witam,

Posiadam roletę Fakro ARZ Z-Wave na okno dachowe i mam pytanie, czy aby nią sterować potrzebny jest dedykowany pilot lub sterownik naścienny, które są dostępne na stronie Fakro (i są drogie), czy może wystarczy jakiś najtańszy pilot działający w paśmie 868 MHZ?

Pozdrawiam.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Level 30  
    Potrzebny jest dedykowany pilot (np. ZWP10), który wcale nie jest taki drogi.
    Do sterowania z ściany możesz zastosować przełącznik naścienny ZWL, lub sam moduł adaptacyjny ZWMA1, które też nie są zbyt drogie.
    Ewentualnie Fibaro i te na pewno nie jest tanie.

I kupując roletę dostajesz z nią pilot.
  • Level 7  
    OK dzięki za odpowiedź. Zastanawiałem się czy jak kupię jakiś pilot za np. 20 PLN to też zadziała z ww. roletę, ale rozumiem że nie będzie działać, wiec trzeba zainwestować 200 pln
  • Helpful post
    Level 30  
    Tak. Musi to być pilot z protokołem Z-Wave. Cena jak na pilot jest spora, przyznam, ale jak spojrzy się na niego pod kątem ceny produktu to wygląda to lepiej. Teoretycznie można to sterować z pilotów Z-Wave innych producentów, ale nie programowałem jeszcze innych pilotów i nie sądzę by były wiele tańsze.
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Czysto praktycznie można też sterować dowolnym systemem. Trzeba udać się na połać, ściągnąć górną obudowę (2 śruby torx), wypiąć przewody od sterownika do silnika i wpiąć tam swój sterownik. Jeśli potrzeba sterowania lokalnego z ramy to trzeba się nagimnastykować i układ "polutować" wg. potrzeb sterownika. Sprawdzone w istniejącej inwestycji.
  • Level 7  
    pol102 wrote:
    Czysto praktycznie można też sterować dowolnym systemem. Trzeba udać się na połać, ściągnąć górną obudowę (2 śruby torx), wypiąć przewody od sterownika do silnika i wpiąć tam swój sterownik. Jeśli potrzeba sterowania lokalnego z ramy to trzeba się nagimnastykować i układ "polutować" wg. potrzeb sterownika. Sprawdzone w istniejącej inwestycji.

pol102, dzięki za odpowiedź. Czy w takim razie mogę połączyć ww. Roletę z systemem mobilus senso, centrala cosmo GTW? Czy wystarczy wpiąc tam moduł mobilus C-MR?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie znam modułu i systemu ale pamiętaj, ze sterowanie +-12V wymaga mostka H...