Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Ładowarka samochodowa nie ładuje w rozgałęźniku

28 Maj 2018 21:06 633 3
 • Poziom 3  
  Witam,
  zakupiłem taki zestaw(ładowarka+ rozgałęźnik)
  - Ładowarka samochodowa nie ładuje w rozgałęźniku- Ładowarka samochodowa nie ładuje w rozgałęźniku

  i mam mały problem ponieważ gdy ładowarkę włożę do rozgałęźnika to nie ładuję, jeśli podłączę bezpośrednio do zapalniczki to działa, tu nasuwa się odpowiedź, że rozgałęźnik zepsuty jednak jeśli włożę inną ładowarkę do tego rozgałęźnika to działa normalnie, wideorejestrator na tym rozgałęźniku tez działa normalnie,
  jeszcze jedyne co przychodzi mi do głowy to, to, że ta ładowarka(ta która nie działa) ma 2A a ta działająca oraz kamerka mają po 1A, jednak jeśli jednocześnie włożę kamerkę i ładowarkę (tą 1A) to też będzie działać, może po prostu ten rozgałęźnik ma po 1A na wyjściu?

  Parametry :
  Rozgałęźnik:
  Napięcie wejściowe: 12 V,24 V
  Napięcie wyjściowe: 12 V,24 V
  Natężenie: 10 A
  Pozostałe porty we/wy: Brak
  Funkcje specjalne: - Wskaźnik napięcia na obudowie gniazd w postaci czerwonej diody- Zabezpieczenie: bezpiecznik WTA szklany rurkowy Ø6 x 30 mm

  Ładowarka:
  2 porty USB 2,1A
  Ładowarka samochodowa 2x USB Griffin daje możliwość ładowania w podróży samochodem dwóch urządzeń jednocześnie. Standardowe ładowarki samochodowe działają pod natężeniem 1000 mA, prezentowany przez nas zasilacz jest ponad dwa razy mocniejszy
 • TestoTesto
 • Poziom 29  
  Po prostu styki nie pasują. wielokrotnie tak miałem, coś przygiąć ,coś odgiąć. Teraz wszystko jest uniwersalne ,czyli do 4 liter.
 • TestoTesto
 • Poziom 34  
  Najprawdopodobniej jest minimalnie za krótki bolec w tej ładowarce w stosunku do rozgałęźnika.
  W gniazdku zapalniczki jest wystarczająco długi tak samo inne ładowarki mają wystarczającą długość a w rozgałęźniku brakuje styku.
 • Poziom 33  
  W rozgałęźniku jest tylko bezpiecznik. Skoro inna ładowarka w nim działa, to znaczy, że bezpiecznik się nie spalił. Rozgałęźnik jest więc dobry.
  Wtyki do gniazd samochowowych mają różne konstrukcje. Często mają zbyt krótki bolec środkowy lub sprężyste blaszki nie kontaktują, gdy nie są wystarczająco ściśnięte. Miałem wtyczkę, która w niektórych gbiazdkach kontaktowała a w innych nie. Blaszki masy nie są wewnątrz z niczym zlutowane i dopiero dotykają gdy zostaną ściśnięte. Taka sobie prosta konstrukcja.