Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Epson L805 - wszystkie diody mrugają/migają

28 Maj 2018 22:50 693 4
  • Poziom 8  
    Witam,

Mam problem z drukarką Epson L805 - gdy ją włączę, to migają wszystkie diody (dwie na zielono, trzy na pomarańczowo). W instrukcji piszę jedynie:
    Code:
    Otwórz pokrywę drukarki i wyjmij papier lub materiały ochronne z wnętrza drukarki. Wyłącz i ponownie włącz zasilanie. Jeśli komunikat błędu jest nadal wyświetlany po wyłączeniu i ponownym włączeniu zasilania, skontaktuj się z pomocą techniczną firmy Epson.

Nie jest to powyższy błąd, ponieważ zostało to sprawdzone. Drukarka została również rozebrana w celu sprawdzenia przyczyny w/w błędu, ale nie wiele to dało. Gdzieś czytałem, że podobny błąd występuje gdy pampers jest przepełniony. Jednak przed zakupem kodu do WIC Reset Utility, chciałem jeszcze zasięgnąć Waszej opinii.
    Czy reset pampersa pomoże?

Dodam, że drukarka służy do termosublimacji.

pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Przed kupieniem kodu oczytaj poziom pampersa. W Wic resecie jest za darmo opcja "Read Waste Counters" i pokaże Ci ile jest %. Wywołaj także raport i sprawdź co za błąd, bo to na 100% nie pampers bo by wyskoczył inny komunikat. Przed błędem jak drukarka się zachowuje? Wałek się kręci, karetka z tuszami porusza?
  • Poziom 8  
    fifek62 napisał:
    Przed kupieniem kodu oczytaj poziom pampersa. W Wic resecie jest za darmo opcja "Read Waste Counters" i pokaże Ci ile jest %. Wywołaj także raport i sprawdź co za błąd, bo to na 100% nie pampers bo by wyskoczył inny komunikat. Przed błędem jak drukarka się zachowuje? Wałek się kręci, karetka z tuszami porusza?

Pampers jest ok:
    Code:
    Counter   32.22% This counter is ok.   

Counter   1.78% This counter is ok.

Według raportu jest taki błąd:
    Code:
    Last printer fatal error code 1   0x62 CD-R tray sensor error. CD-R tray failure. CD-R tray settings failure. CD-R is not put on the tray. Sensor failure.   

Z tym że jak się pojawia błąd (diody zaczynają migać) to nie można odczytać błędu za pomocą WIC Reset Utility, ponieważ program sypie komunikatami, że nie może się połączyć z drukarką. Gdy się drukarkę wyłączy za pomocą przycisku power i ponownie załączy, to program odczytuje w/w błąd.

Przed błędem drukarka zachowuję się w normie - wałek się kręci, karetka z tuszami się porusza. Błąd występuje w momencie gdy próbuje coś wydrukować na drukarce.
  • Poziom 22  
    Jest to błąd czujnika od tacki CD, jest on uszkodzony(zalany tuszem, odłączony lub uszkodzony elektronicznie) lub płyta główna siadła. Sprawdź go dokładnie jeszcze, ewentualnie przeczyść izopropanolem lub czymś podobnym, jeśli nie pomoże to wymiana. Tu jest link do sm L800 ale to jest prawie to samo.

https://www.manualslib.com/manual/751399/Epson-L800.html?page=61
  • Poziom 8  
    Oddałem drukarkę do serwisu, gdzie stwierdzono, że nie mam w ogóle komunikacji z głowicą drukarki i naprawa jest nieopłacalna.