Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford focus mk1 TDDi - Przestawiony rozrząd

28 Maj 2018 23:24 1095 13
  • Poziom 4  
    Witam, mam taki problem otóż mechanik robił mi rozrząd, po tym rozrządzie samochód zaczął klekotać i zaczęło trząść budą przy schodzeniu z obrotów, drugi mechanik patrzył i mówił ze jest dobrze rozrząd ustawiony, wysłał mnie do pompiarzy to Ci powiedzieli ze jest przestawiony rozrząd na pompie wtryskowej, i trzeba wyjąć pompe i ją kalibrować i wkładać z powrotem, czy potrzeba wyjmować pompę by opóźnić wtrysk, czy wystarczy regulacja na fasolkach na pompie wtryskowej? czy lepiej zdjąć rozrząd i przesuwać kołem w prawo i lewo i patrzyć czy dobrze silnik pracuje?
  • Poziom 34  
    Ustaw wszystko na blokady i sprawdź czy będzie ok. Jeśli koło pompy wtryskowej nie zostało ruszone raczej jest mało prawdopodobne, żeby się samo przestawiło. Dodatkowo podłącz samochód pod komputer i sprawdź czy nie ma żadnych błędów związanych z pompą wtryskową.
  • Poziom 4  
    Błędy to P0075 i również było P0149 i P007F, rozrząd był ustawiony na blokadach ale nic to nie dało.. :/ Ale mechanik co robił na początku rozrząd ustawiał na znaki..
  • Poziom 4  
    Mechanik to robił nie byłem przy tym i każdy mówił ze poprawił a nadal jest to samo, a jest coraz gorzej z tym silnikiem...
  • Poziom 4  
    Tylko P0075 wyskoczył, a tamte nie wróciły :/

Dodano po 2 [minuty]:

Jak zdjąłem intercooler to zobaczyłem takie cudo, ale po izolacji tych przewodów które idą do pompy tak samo pracuje.. Ford focus mk1 TDDi - Przestawiony rozrząd
  • Poziom 26  
    czym to jest czytane, albo napisz opis błedu bo jakoś nic nie widzę pod tym numerem dla tddi
  • Poziom 4  
    Dolotowy zawór regulacyjny bank 1
  • Poziom 4  
    Podłączeń było ze 4 i każdy co innego, jeden mechanik sugerował wyjęcie pompy i jej kalibracja, następny wymiana rozrządu tego na łańcuchu, a inny ze nastawnik w pompie... Ale podjadę do lepszego serwisu i tam podepnę pod komputer, może oni jeszcze coś wskórają.. bo naprawdę kończą mi sie pomysły..