Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Spadki fps'ów w fortnite - laptop ASUS K555LJ

29 Maj 2018 02:23 1896 23
  • Poziom 7  
    Witam Wszystkich serdecznie,

sprawa jest jak dla mnie dość skomplikowana. Otóż otrzymałem laptopa z świeżo zainstalowanym systemem windows 10 home. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty gforce 920M. Laptop przyszedł z gwaranacji, ale to już mało ważne. Pousuwałem śmieciowe programy. Zainstalowałem fortnite. Przechodząc do sedna sprawy, problem polega na tym, że podczas rozgrywki spadają mi fpsy z 60/70 na 20-30 i wzrasta w tym momencie również ping cyklicznie co około 3 sekundy. Sprawa jest o tyle dziwna, że problem ten dotyczy tylko tej gry. W innej grze np. LoL nie ma tego problemu i gra działa bez zarzutów. Kontynuując temat fortnite - po rozgrywce, w ekranie z postacią również są spadki fpsów i wzrasta ping. Próbowałem powyłączać niepotrzebne procesy, wyłączałem windows defender i nadal problem występuję. Próbowałem poszukać na innych forach podobnego problemu, niestety bezskutecznie. W załącznikach wstawiam screeny z CPU-Z. Dodatkowo dzisiaj zresetowałem system do stanu początkowego i ponownie zainstalowałem grę, lecz z miernym skutkiem. W związku z bezradnością i brakiem jakichkolwiek pomysłów zwracam się do Was o pomoc. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady :)
  • Poziom 27  
    Wrzuć screen z ustawieniami graficznymi jakich używasz w czasie gry.

Procesor jest ok natomiast podejrzewam że opcje graficzne ustawione zbyt wysoko.

A jeśli chodzi o ping to nie wiem.
  • Poziom 7  
    Wszystko jest na niskie, jedynie odległość widzenia jest wysoka. Rozdzielczość też jest ustawiona w połowie paska tj. 1000x600. Przed tym jak oddałem na gwarancję to gra chodziła na tych samych ustawieniach bez żadnych ścin. Również testowałem grę na niskich ustawieniach, takich że się nie da grać, ale problem nadal występował, więc wątpię, że to ma jakiś wpływ. Jedynie ustawienie fpsów na stałe 30 niweluje problem. Mimo wszystko chciałbym bardzo, aby gra działała jak dawniej
  • Poziom 27  
    Zrób logowanie do pliku w programie HWInfo w czasie gry tak żeby te spadki uchwyciło. W ustawieniach zmień polling rate na np. 200ms. Plik spakuj iw rzuć na forum.
  • Poziom 25  
    Czy uruchamiasz grę z procesorem o wysokiej wydajności(PPM na skrócie)?
    @Piterixos @3masz musisz zainstalować jeszcze FRAPS. Uruchom go (niech działa licznik FPS, ale nic nie nagrywaj) i wtedy zrób jak @Piterixos pisze.
    Screen z CrystalDiskInfo nie zaszkodzi.
    Ustawiona wysoka wydajność w zarządzaniu energią?
  • Poziom 7  
    @daminek1234 w opcjach grafiki intel i nvidia ustawiłem wszędzie maksymalną wydajność. Zamieszczam screeny z CrystalDiskInfo i log z programu o którym napisał @Piterixos. Mam nadzieję, że o takie coś Ci chodziło (pierwszy raz korzystałem z tego programu). Fraps był włączony i też mam log z niego, który zamieszczam - może się przyda. Niestety nie mogłem zamieścić plików bezpośrednio tutaj z powodu niedozwolonego rozszerzenia, więc zamieściłem w uploadfile. Proszę bardzo: http://uploadfile.pl/pokaz/1457887---ugsr.html
  • Poziom 7  
    @enhanced A mogę coś z tym zrobić, żeby wszystko chodziło jak dawniej? Można jakoś zdiagnozować problem? Prosiłbym troszkę bardziej zrozumiałym językiem, bo nie bardzo rozumiem słowo "trolling" w tym przypadku. Możliwe jest, aby coś odpieprzyli w serwisie, w którym był na gwarancji?
  • Poziom 8  
    ustaw w panelu sterowania nvidiaSpadki fps'ów w fortnite - laptop ASUS K555LJ

Dodano po 2 [minuty]:

i przetestuj. A jemu chodziło o throttling
  • Poziom 7  
    @grzesiek2718 ustawiłem tak jak na Twoim screenie. Niestety nic to nie dało ;(
  • Poziom 7  
    @grzesiek2718 Ustawiłem opcje zasilania na wysoką wydajność. Zamieszczam screeny i zobaczę ten program, który mi podesłałeś. Tylko czy on jest bezpieczny i nie uszkodzi mi procesora bądź karty graficznej?
  • Poziom 8  
    bezpieczny, nic nie jest podkręcane, tylko włacza uśpione rdzenie procesora i ustawienie na 100% zmniejsza oszczedzanie energi przez procesor, a jeszcze jest to przypisane tylko do tego planu który był aktywny jak klikałes apply czyli tylko na wysoka wydajność i zależnie czy na ładowrce czy bez
  • Poziom 7  
    Zrobiłem tak jak napisałeś i nadal to samo. Może faktycznie coś mi nabroili w serwisie
  • Poziom 8  
    https://www.techpowerup.com/download/techpowerup-throttlestop/

Pobierz program z linku, włącz i tylko zaznacz log file oraz przejdź do opcje, zaznacz Nvidia GPU, zatwierdź i pograj z 2-3 zrzuty.

Moderowany przez dt1:

Link do instalki.pl został zastąpiony linkiem do oryginalnej strony domowej programu. Proszę unikać linkowania do stron, na których wraz z programem da się pobrać niepożądane oprogramowanie.

• Poziom 8  
    Spadki fps'ów w fortnite - laptop ASUS K555LJtak masz mieć w programie jak w tych czerwonych prostokątach, mam nadzieje ze nie namieszałem, pograj jednak trochę dłużej i wklej log file, a jeszcze mogłbys wrzucić screena z ustawień graficznych fortnite i poda rozdzielczość w swoim laptopie
  • Poziom 25  
    @grzesiek2718 po co ma jeszcze raz logować? Widać jak na tacy, że przegrzewa się karta graficzna. Procesor też już ledwo zipie. Tylko czyszczenie układu chłodzenia+wymiana pasty termoprzewodzącej na układach, ewentualnie termopadów.
  • Poziom 7  
    @daminek1234 okej, skoro tak mówisz to w sumie temat do zamknięcia :). Dziękuję za pomoc :)
  • Poziom 25  
    Tylko zainwestuj w pastę bo warto. Nie kupuj najtańszej, bo się przejedziesz. Zobacz czy gwarancja coś takiego obejmuje. Z tego co mi wiadomo to HP czyści.
  • Poziom 7  
    @daminek1234 A możesz mi jeszcze napisać, dlaczego w league of legends nie ma żadnych spadków? Mniej wymagająca?
  • Poziom 25  
    @3masz zdecydowanie mniej.
  • Poziom 7  
    @daminek1234 Okej, dzięki wielkie za pomoc Wam. Oby nie do następnego tematu :P
  • Poziom 7  
    @daminek1234 Okej, dzięki wielkie za pomoc Wam. Oby nie do następnego tematu :P

Dodano po 35 [sekundy]:

Wymiana pasty termoprzewodzącej i czyszczenie układu chłodzenia