Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- jaki zasilacz do telefonu radiowego motorola od tpsa

Inven00 29 Maj 2018 13:48 243 4
  • #1 29 Maj 2018 13:48
    Inven00
    Poziom 3  

Daaawno temu w województwie mazowieckim TPSA dostarczała telefony analogowe radiowe. Zakończenie liniii było realizowane jako pudełko z anteną , zasilaczem i gniazdem rj11.
    W środku bodajże byl jeszcze akumulator trzymający zasilanie po utracie prądu.

No i problem jest właśnie w utracie prądu - zniszczył mi się zasilacz od tego - i nie wiem jakie powinien mieć parametry i wtyczkę. Nie mam zadnych opisów.
    Jest dosyć duży, cieżki, w środku lata trafo.

Modelu samego urządzenia nie pamiętam, ale jedyne co znalazłem tutaj i w google to "Motorola 800sc" - były w ogóle inne?

I tu pytanie 1 - czy muszę do tego używać zasilacza z trafo ? Czy mogę taki chiński, ordynarny, lekki, impulsowy ?

I pytanie 2 - jaki zasilacz, z jaką wtyczką do tego potrzebuję. Mam to na działce, więc chętnie nie próbowałbym na czuja, tylko od razu kupił właściwy - bo boję się o te różnice 5,5/2,1 i 5,5/2,5 bodajże?

pozdrawiam

0 4
  • #2 29 Maj 2018 14:06
    gumisie
    Poziom 39  

Inven00 napisał:
    I tu pytanie 1 - czy muszę do tego używać zasilacza z trafo ? Czy mogę taki chiński, ordynarny, lekki, impulsowy ?
    Możesz kupić impulsowy. Ważne aby jego napięcie wyjściowe (U_out) było zgodne z napięciem zasilania tego telefonu.
    Inven00 napisał:
    bo boję się o te różnice 5,5/2,1 i 5,5/2,5 bodajże?
    Nie do końca wiem o co chodzi, przypuszczam że o wtyczkę.
    Należałoby zmierzyć tak, wewnętrzną jak i zewnętrzną średnice wtyczki w oryginalnym zasilaczu (tym uszkodzonym).
    Pozdrawiam

0
  • #3 29 Maj 2018 14:18
    Inven00
    Poziom 3  

gumisie napisał:
    Inven00 napisał:
    Możesz kupić impulsowy. Ważne aby jego napięcie wyjściowe było zgodne z napięciem zasilania tego telefonu.
    Inven00 napisał:
    bo boję się o te różnice 5,5/2,1 i 5,5/2,5 bodajże?
    Nie do końca wiem o co chodzi, przypuszczam że o wtyczkę.
    Należałoby zmierzyć tak, wewnętrzną jak i zewnętrzną średnice wtyczki w oryginalnym zasilaczu (tym uszkodzonym).
    Pozdrawiam

dziękuję za odpowiedź.

Najbardziej zależy mi na ustaleniu właściwego - zgodnego ze sztuką - napięcia i amperażu.

A z wtyczką liczyłem i liczę na to, że znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie powiedzieć to z doświadczenia - kwestia pomiaru jest dla mnie oczywista, ale cały ten złom mam na działce, a chciałem z okazji długiego weekendu sprawdzić, cyz to jeszcze żyje.

0
  • Pomocny post
    #4 29 Maj 2018 14:30
    gumisie
    Poziom 39  

Inven00 napisał:
    Najbardziej zależy mi na ustaleniu właściwego - zgodnego ze sztuką - napięcia i amperażu.
    No niestety, do puki nie odczytasz danych (U/I) z tabliczki znamionowej tego oryginalnego, uszkodzonego zasilacza trudno cokolwiek radzić.
    Można zaopatrzyć się w zasilacz uniwersalny, np: URZ1135
    Link

0
  • #5 29 Maj 2018 19:52
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Zasilacz oryginalny był na napięcie 6,7V i prąd 2A. Pełna nazwa Zasilacz bezprzerwowy ZIS 6,7/2-2n. W środku był akumulator żelowy 6V/4,5Ah.
    Radiotelefon, a ściślej terminal FCT450 z krótką anteną prętową, albo w przypadku słabego sygnału, z anteną zewnętrzną. Takie zestawy montowano w województwie pomorskim. Do tego oczywiście był podłączony standardowy aparat telefoniczny.

Być może ta twoja radiowa motorola, to zupełnie co innego.

0