Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IKEA/WH CBI 601 W - zakup zamiennika termostatu - czym się kierować?

29 Maj 2018 14:08 552 12
  • Poziom 9  
    Witam

mam używana lodówkę, była w zabudowie, więc i naklejek mało na niej.
    Jest to lodówka Whirlpool Ikea (kupiona w Ikei)

oznaczenie IKEA/WH CBI 601 W
    445 335 10
    kod serwisowy 8539 762 22011

Muszę w niej wymienić termostat (A13 0447R, A135), problem w tym, że już nie produkują tego modelu więc i z częściami ciężko. Pozostaje zamiennik, pytanie tylko jak go odpowiednio dobrać? Na temat mojego obecnego termostatu, w internecie jest bardzo mało informacji, a właściwie nie ma wcale...

Czy ktoś wie, czym się kierować kupując zamiennik?
  • Poziom 9  
    Dzięki za szybką odpowiedź. Niestety oryginał nie jest z mojej lodówki, ma inne ułożenie nóżek, zamiennik to samo.
  • Specjalista AGD
    To dość ciekawe, bo sprawdzony i wyszukany wg numeru serwisowego który podałeś w systemie North, tak więc powinien pasować. Jeśli mówisz o innym umieszczeniu konektorów podłaczeniowych to jest to możliwe, bo producenci w trakcie produkcji potrafią pewne pierdoły zmieniać.
  • Poziom 9  
    Mam bardziej coś takiego :arrow: Link. Daje zdjęcie oznaczeń na termostacie i rozłożenia konektorów (w ogóle w kostce są 3, a z termostatu wychodzą 4).
    IKEA/WH CBI 601 W - zakup zamiennika termostatu - czym się kierować?IKEA/WH CBI 601 W - zakup zamiennika termostatu - czym się kierować?IKEA/WH CBI 601 W - zakup zamiennika termostatu - czym się kierować?
    Poskładałem lodówkę i świecą się teraz wszystkie 3 diody. Ten trójkąt czerwony oznacza, że w lodówce jest zbyt ciepło? Zdążyła się już trochę rozmrozić i chyba kapilara nie weszła aż tak do końca jak w momencie gdy ją wyciągałem, bo wchodziła z oporem - zabrakło może z 2-3 cm, aby wsadzić ją tak samo jak była uprzednio włożona.

Po 2 godzinach zamrażarka zamroziła a w lodowce 20°C. Czytałem, że za winę może odpowiadać również nieszczelny układ chłodniczy, co jest chyba najgorszą opcją... Czy wie ktoś, jak sprawdzić, czy termostat działa poprawnie, zanim zamówię termostat i niepotrzebnie stracę czas i pieniądze?
  • Specjalista AGD
    Cóż, w takim razie pozostaje poczekać, aż doradzi ktoś kto na co dzień robi chłodnictwo. Możliwe, że przyjdzie zrobić rzeźbę z kostką podłączeniową.
  • Poziom 9  
    Kolego mrice
    połączenia na kostce to chyba najmniejszy problem, bo można ją usunąć, podłączyć konektory, powpinać i zaizolować. Na termostacie są też oznaczenia, chyba 3,4,5 (a tak swoją drogą to
    z termostatu wychodzi 5 konektorów, ale wpina się tylko 3).

Termostaty na allegro są za 20-200 zł.
    Kupując oryginalny za 110 zeta i wymieniając go już widzę jak się współlokator dokłada do niego...
    Jakimi wyznacznikami mam się kierować (temp max/min?), bo kapilarę to czytałem że można zagiąć
  • Specjalista AGD
    Zaczynając od początku:
    Guni napisał:
    Muszę w niej wymienic termostat
    - dlaczego?
    mrice napisał:
    Oba są zamiennikami, bo to nie są termostaty A13 0447R (których teraz nie ma) tylko ranco (nie szukałem jaki model).
    Skup się na tym:
    Guni napisał:
    Po 2 godzinach zamrazarka zamrozila a w lodowce 20 st.
    bo to wskazuje na problem z układem chłodzenia, a nie z termostatem. I wyłącz ten przycisk z termometrem, bo włączyłeś pracę ciągłą (czyli z pominięciem termostatu). Żeby uzyskać większą pewność co do diagnozy, to rozmroź całość dokładnie (czyli przez ok. 2 doby), włącz i obserwuj co się dzieje. Ale przed włączeniem sprawdź mocowanie kapilary termostatu; czy weszła do końca.
  • Poziom 9  
    1. Było 20 st bo lodówka była odłączona od prądu ok 5godz. Nie wiedziałem, że się tak długo schładza... Temperatura w środku stabilizuje się na poziomie 13st na środkowej polce na samym środku. Na dolnej i w pojemniku na warzywa dochodziła do 8-9 , co nie zgadza się z książkowymi rozkładami temperatury z internetu.

2. Odłączyłem dzisiaj termostat i spialem czarny kabel z brazowym ,kompresor chodził od 10:30 do 13:30. Tylna ścianka zamarzła a termometr wskazał na środkowej polce na środku 5,2st (w zamrażarce -30)

3. Czemu od razu wyskoczyłem z termostatem? Bo kompresor się załącza i lodówka utrzymuje te 13 st.

4. Ten guzik z termometrem świeci się od kad pamiętam... Myślałem, że to albo do rozmrażania, albo włącza taki tryb, że chlodzi dużo szybciej, kiedy chcemy włożyć na 1 raz dużo jedzenia do lodówki (coś takiego jest w zamrażarkach)
  • Specjalista AGD
    Guni napisał:
    Myślałem, że to albo do rozmrażania, albo włącza taki tryb, że chlodzi dużo szybciej, kiedy chcemy włożyć na 1 raz dużo jedzenia do lodówki (coś takiego jest w zamrażarkach)

To jest najzwyklejszy mostek, czyli pominięcie termostatu.
  • Poziom 9  
    Odpisali mi north
    Cytat:
    "Dzień dobry,
    poszukiwany element aktualnie znajduje się na stanie naszego magazynu (wysyłka w 24-48h). Można go znaleźć pod numerem katalogowym: 736-HG-0219 w cenie: 41,9 zł. Link do elementu: https://north.pl/karta/a13-0696r-termostat-chlodziarki-do-lodowki,736-HG-0219.html
    Uwaga! Oferta ważna 24h lub do wyczerpania zapasów. Bieżącą ofertę znajdą Państwo klikając w link.
    Pozdrawiam"

Jest to jeszcze inny termostat, nie wiem jak oni te części dobierają bo mi za każdym razem pokazywała się informacja, że nie ma takiego produktu który by pasował do podanych przeze mnie kryteriów... Zamówienia go i zobaczę czy coś pomogło.

Jednak od momentu w którym odłączyłem zworkę na kompresorze i poskładałem wszystko minęło ok 24h i w lodówce 12°C (ciągła praca schłodziła do 5°C).
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Witam

Zakupilem termostat taki jaki zaproponowali mi w north. Po wymianie lodowka smiga az milo na srodkowej polce w czasie testow bylo 4 stopnie, kiedy termostat jest ustawiony na cos pomiedzy 5 a 6 (czasem schodzilo do 2 lub nawet do 0,2 kiedy termostat byl ustawiony na najwyzszym stopniu, czyli 7). Sciana z tylu lodowki sie mrozii jest na niej snieg, ale tak poza tym wszystko dziala.

Dzieki za pomoc, temat mozna uznac za rozwiazany i pozdrawiam

A i jeszcze jedno. Tak a propo przejsciowki - ona od razu idzie ko kosza bo i tak nie da sie na nia zalozyc termostatu zeby pasowal do lodowki, ba nawet sama przejsciowka sie nie miesci w miejscu termostatu, takze musialem polutowac kable