Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio od Corsa D Touch&Connect -nie włącza się

29 Maj 2018 15:57 873 14
  • Poziom 7  
    Witam, kupiłem radio Touch&Connect, które okazało się zepsute (nie włącza się). Zostałem oszukany przez sprzedającego ale nie o tym w tym momencie mowa. Prawdopodobnie ktoś dolutował jakieś układy scalone przez co elektronik z mojego miasta nie chce się podjąć jakiejkolwiek naprawy. Czy wstawiając tutaj zdjęcie wnętrzności radia ktoś cokolwiek by wiedział czy jest możliwość naprawy i czy ktoś by się tego podjął?
  • Poziom 33  
    Wstaw zdjęcia i wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.
  • Poziom 7  
    Jak na złość nie mam bitów od odkręcenia obudowy, jak tylko ją odkręcę to wstawię zdjęcie.
  • Poziom 33  
    Nikt tu nic nie dolutował, skąd jest kolega :?:
  • Poziom 7  
    Stalowa Wola. To ja nie wiem co mi ten niby elektronik za głupoty gadał. Powiedział, że nie podejmie się naprawy bo jakiś układ scalony jest dolutowany i nie ma schematu tego więc nie chce się bawić.
  • Poziom 33  
    W jednym miejscu widać, że lutowany był układ w obudowie soic8 ale to może być eeprom i być może w nim jest zapisany kod zabezpieczający, a więc był odczytywane zapewne.
  • Poziom 7  
    Tylko pytanie dlaczego radio obecnie się nie odpala. Podłączam kostke w aucie i nic się nie dzieje.
  • Poziom 7  
    Tak, jest napisany markerem na obudowie.
  • Poziom 33  
    Tak czy inaczej trzeba do radia zajrzeć i uruchomić na stole.
  • Poziom 7  
    Będę musiał jakiejś firmie wysłać bo u mnie w mieście nikogo nie ma.
  • Poziom 25  
    Ślady wilgoci (zalania) przy bga na zdjęciu 912 i to prawdopodobnie była przyczyna.
    Kod odczytuje się poprzez punkty przy złączu karty (bo nie ma go w żadnej pamięci 8 pin - nawet nie wiem, czy taka tam jest) - tu nie ma śladów czytania ale może uzyskał z serwisu.

Poszukać w internecie. Jest w Sochaczewie firma K...tel. Mają stronę internetową.
  • Poziom 7  
    W tym radiu jest slot na kartę z mapami jak i karta. Znalazłem tą firme w internecie kilka dni temu lecz za naprawę chcą tyle za ile mógłbym kupić takie same drugie.
  • Poziom 7  
    Radio wróciło z serwisu i lipa. Nie podjęli się naprawy ze względu, iż ktoś wcześniej tak nadłubał (coś tam przegrzał) i nie wiadomo czy wymiana niektórych elementów by pomogła. Radio chyba poleci na śmietnik.