Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Pamięci IndustrialPamięci Industrial
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przeinstalować system

29 Maj 2018 17:57 609 25
  • Poziom 4  
    Chciałbym przeinstalować system Windows 8.1 w związku z moim pewnym problemem z Wi-Fi.
    Mam lekkie obawy, więc zapytam:
    - Co muszę zgrać na pendrive?
    - Co zostanie usunięte? (zdjęcia, gry, dokumenty)
    - Jak to zrobić?
    - Czy będzie mi coś do tego potrzebne?
    Dodam, że to laptop.
    Dziękuję za wszelką pomoc.
  • Pamięci IndustrialPamięci Industrial
  • Poziom 43  
    Witam. Przy przeinstalowaniu systemu będzie formatowanie całego dysku. Więc radze ci zgrać to co masz najważniejsze na pendrive lub na dysk kieszenią pod USB.
    A jakie to problemy z WI-FI masz?
  • Poziom 35  
    Nie ma potrzeby formatowania całego dysku. Jeśli masz dwie lub więcej partycji-przenieś to co ważne na partycję D,E. Partycję C sformatujesz i zainstalujesz na niej system.
  • Pamięci IndustrialPamięci Industrial
  • Poziom 7  
    Jak koledzy wcześniej pisali:

1: Jeśli masz kilka partycji przenieś wszytko co chcesz zostawić na inną partycję czyli inny "dysk"
    2. Jeśli masz tylko dysk C przenieś ważne rzeczy na pen drive lub dysk zewnętrzny
    3. Pamiętaj żeby formatować tylko C i nie usuwać partycji w instalatorze bo stracisz dane
    4. Windowsa insaluj najlepiej z powrotem na partycji C

Po formacie i instalacji zostanie wyczyszczony dysk C ze wszystkiego i na to miejsce będzie stał nowy świezy sytem, a pozostałe partycje powinny być nieruszone

Może wystarczy przeinstalować sterwoniki od WIFI lub antiwira zainstalować a nie od razu format
  • Poziom 4  
    PITERRR napisał:
    A jakie to problemy z WI-FI masz?

Tu możesz o tym poczytać https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3465469.html

olador napisał:
    Nie ma potrzeby formatowania całego dysku. Jeśli masz dwie lub więcej partycji-przenieś to co ważne na partycję D,E. Partycję C sformatujesz i zainstalujesz na niej system.

Dobrze. A jak przeinstalować system? Potrzebna jakaś płytka?

Cytat:
    Może wystarczy przeinstalować sterwoniki od WIFI lub antiwira zainstalować a nie od razu format

To trochę dośc pokręcony temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3465469.html
  • Poziom 4  
    olador napisał:
    Potrzebujesz obrazu ISO

Z tym trochę będzie problem ze względu na brak internetu.
  • Poziom 43  
    @Anyone_ A to ty drugi temat założyłeś a tamtego nie zamknąłeś? A problem ten sam.
  • Poziom 4  
    Nie. Tamten temat dotyczył mojego Wi-Fi. Przy okazji zapytałem się o sprawę z tego wątku, ale osoba od kilku dni nie odpowiada, a mi pozostało mało czasu. Nie zamknięty jest dlatego, iż miałem dać znać jak poszło.
  • Poziom 43  
    A ty chcesz ten sam system instalować co miałeś?
  • Poziom 35  
    Możesz też przywrócić system - recovery lub poprosić kolegę znajomego o pomoc.
  • Poziom 43  
    Wi-Fi nie działa a Lan działa po kablu?
  • Poziom 4  
    PITERRR napisał:
    A ty chcesz ten sam system instalować co miałeś?

Tak. Po kablu nie działa. W innych sieciach też, ale tylko na laptopie. Na innych urządzeniach wszystko sprawnie.

olador napisał:
    Możesz też przywrócić system - recovery lub poprosić kolegę znajomego o pomoc.

Chyba tak zrobię.. Będzie prościej, mam nadzięję, że zadziała.
    W każdym bądź razie dziękuję za pomoc! :D
  • Poziom 43  
    Jaki to model Laptopa i karty sieciowej?
  • Poziom 4  
    Toshiba, jeżeli to by w czymś pomogło mogę potem napisać modele :)
  • Poziom 43  
    Toshiba model? Screen z menadżera urządzeń.
  • Poziom 4  
    Raczej wtedy chodziło mi o brak czasu 😂
  • Poziom 43  
    Skonfigurowałeś połączenie WI-FI?
  • Poziom 4  
    PITERRR napisał:
    Skonfigurowałeś połączenie WI-FI?

Było skonfigurowane
  • Poziom 43  
    Było a teraz jest? Widzi karta jakiekolwiek sieci WI-FI?
  • Poziom 4  
    PITERRR napisał:
    Było a teraz jest? Widzi karta jakiekolwiek sieci WI-FI?

Widzi.
  • Poziom 43  
    Widzi twój router łączy się z nim? To w czym jest problem teraz?
  • Poziom 4  
    Problemem teraz jest to, że wszystko super łączy, ale internet na laptopie mam ograniczony. I tak jest w każdej sieci. Na innych urządzeniach wszystko działa. Gdy włączam wyszukiwanie problemów wyskakuje komunikat: Karta sieciowa "Wi-Fi" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP. To trwa już jakieś 3 tygodnie. Problem pojawił się nagle sam.
  • Poziom 43  
    Wrzuć screen z właściwości karty WI-FI.