Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera IP WiFi wewnętrzna

komanch 30 Maj 2018 14:52 1227 58
  • #31 30 Maj 2018 14:52
    adversus
    Poziom 25  

Nie widziałem jeszcze towaru z nowej dostawy, i nie wiem czym się różnią, więc tu nie pomogę. Koleś ze serwisu powiedział mi że te konsumenckie maja być sprzedawane pod nową marką, ale kolega tu pisał że miał Dahua'e i mu interfejs nie działał, więc jak widać nic nie wiadomo. Ja mam na stanie jeszcze jedną nową nieodpakowaną sztukę ze starej dostawy, ale jest niestety dla klienta...

• #32 30 Maj 2018 15:14
    komanch
    Poziom 15  

Żebym dobrze zrozumiał, interface web pozwala na podgląd z zewnątrz przez przeglądarkę na dowolnym komputerze z internetem?
    ale bez interface'u web mam możliwość podglądu na komputerze będącym w tej samej sieci domowej co kamera?

• #33 30 Maj 2018 16:12
    adversus
    Poziom 25  

Interfejs webowy zapewnia dostęp z komputera, konfiguracje i podgląd (zdalnie lub lokalnie w zależności od konfiguracji urządzenia i ustawień sieci - dostęp z zewnątrz przez router). Jego brak oznacza że wszystko to można robić tylko z aplikacji mobilnej iOS albo Android.

• #34 30 Maj 2018 16:17
    karlosik
    Poziom 10  

Ja swoją kamerkę kupiłem w zeszłym miesiącu, i nie ma ograniczeń że czegoś tam nie ma i cos nie działa, Mam podgląd przez komputer, tzn że mam jeszcze ze starej dostawy ? Kupowałem na allegro z drugiej ręki, ale była nowa jeszcze nie odpakowana.

• #35 30 Maj 2018 17:41
    adversus
    Poziom 25  

Z tego co koledzy opisują to miałeś szczęście. Ale nikt nie napisał jeszcze po czym poznać z jakiej dostawy jest sprzęt.

• #36 30 Maj 2018 17:47
    komanch
    Poziom 15  

Wysłałem zapytanie do kilku sprzedawców o ten interface web,
    pierwsza odpowiedź:

Cytat:
    Witam. Ani nowe ani stare nie miały webserwera. To seria C - konsumencka.

• #37 30 Maj 2018 17:55
    adversus
    Poziom 25  

No i piszą bzdury, bo moja ma taki interfejs, poza tym, hehehe w oryginalnej instrukcji jest o tym napisane :) Co za kolesie tam pracują i jakie braki w wiedzy mają.... Wystarczy przejrzeć instrukcje...

• #38 30 Maj 2018 18:43
    czasnaczok
    Poziom 23  

komanch napisał:
    - stabilne połączenie z "zewnątrz"
    - podgląd przez telefon i przeglądarkę internetową w komputerze

gromleon napisał:
    Ja zakupiłem obrotowa domowa blow h 250, nagrywa na karte pamieci , ma czujnik ruchu, podglad na smartfon. Powiadomienia na telefonie w razie wykrycia ruchu. Działa już rok bez problemu. Tor audio dwukierunkowy, robienie zdjec i zoom cyfrowy za okolo 150.

Witam. Fajnie, że Kolega @gromleon się wypowiedział, ale podstawowe pytanie: czy Blow H-250 spełnia powyższe warunki? Nie tak, jak np. CAMSPOT 3.3
    komanch napisał:
    przykładowo IP OVERMAX OV-CAMSPOT 3.3 WIFI - niby wszystko cacy i ładnie, niska cena, ale co rusz czytam że ktoś ma problem ze zdalnym podglądem itp.

Chronos2014 napisał:
    W sieci domowej LAN kamera CAMSPOT 4.3 po WI FI działa w zasadzie bez problemów, znacznie gorzej jest z uzyskaniem stabilnego połączenia z "zewnątrz"

Korzystałeś kolego @gromleon z tej kamery (Blow H-250) poza siecią domową i może ją z czystym sumieniem polecić?

• #39 30 Maj 2018 19:07
    adversus
    Poziom 25  

gromleon napisał:
    Ja zakupiłem obrotowa domowa blow h 250, nagrywa na karte pamieci , ma czujnik ruchu, podglad na smartfon. Powiadomienia na telefonie w razie wykrycia ruchu. Działa już rok bez problemu. Tor audio dwukierunkowy, robienie zdjec i zoom cyfrowy za okolo 150.

Kolego rok dla sprzętu IT to epoka, kamera ma słabe parametry i nic prócz ceny za nia nie przemawia, a i ona nie jest szczególnie atrakcyjna.

• #40 30 Maj 2018 20:19
    gromleon
    Poziom 32  

Tak korzystam , poza nizsza rozdzielczoscia od tej co proponujecie. To reszte ma. Wyjezdzam z domu , dostaje na telefon info o ruchu. Mam podglad i mozliwosc przegladania nagranych plikow. I tak jak pisze dziala to juz rok , raz ustawiona. Co lepsze mam neostrade zmienne ip a dostep z zewnatrz mam zawsze bez zmiany ustawien. Raczej podgladu z komputera brak . jestem zadowolony, szczerze to nawet nie wiem czy potrzebna wieksza rozdzielczosc. Ja widze wszystkie potrzebne mi szczegoły

• #41 30 Maj 2018 21:11
    adversus
    Poziom 25  

hmmm, jak to się mówi kolego każdy żyd swój towar chwali, wiec jak w przysłowiu masz i zachwalasz, ja mam 3Mpix i tez chwale ja bo ma to co ty a nawet więcej :)
    problem jest innej natury, autorowi tematu zależy na możliwości podgladu z komputera, a nie wiadomo czy jak taka kupi to bedzie ona z taka funkcja czy nie i tyle w temacie. Nie wiesz do czego jej potrzeba więc nie wiesz też jaka jest potrzebna rozdzielczość.
    Wyboru i tak dokona autor samodzielnie :) my możemy co najwyżej życzliwie pomóc w dokonaniu wyboru.
    Ciekawe czy gdybys miał teraz kupic to bys wybrał sprawdzonego Fiata czy jednak Audi ????
    Czasem prestiz tez sie liczy a marka Blow raczej do prestiżowych nie należy :)

• #43 30 Maj 2018 21:51
    czasnaczok
    Poziom 23  

No i tak właśnie zmierzamy ku elektrodowym waśniom. Że moja lepsza i jest bardziej mojsza przed twojszą. A odpowiedzi na pytanie autora brak. A to jest kluczowe.
    I gadanie, że nie wiadomo czego Autor oczekuje jest nie na miejscu. Wszystko dokładnie jest opisane w pierwszym poście. Jak się nie ma nic ciekawego do powiedzenia w temacie, to warto przemilczeć... :| Pozdrawiam.
    (I wcale nie będę zdziwiony, jak mój post trafi do kosza, jako nic nie wnoszący do tematu. Trudno.)

• #44 30 Maj 2018 22:29
    adversus
    Poziom 25  

Proszę tylko nie pisz mi że Fiat to synonim prestiżu... Owszem jeździ ale niestety nie wygląda i tyle w temacie motoryzacji :)

czasnaczok napisał:
    No i tak właśnie zmierzamy ku elektrodowym waśniom. Że moja lepsza i jest bardziej mojsza przed twojszą. A odpowiedzi na pytanie autora brak. A to jest kluczowe.
    I gadanie, że nie wiadomo czego Autor oczekuje jest nie na miejscu. Wszystko dokładnie jest opisane w pierwszym poście. Jak się nie ma nic ciekawego do powiedzenia w temacie, to warto przemilczeć... :| Pozdrawiam.
    (I wcale nie będę zdziwiony, jak mój post trafi do kosza, jako nic nie wnoszący do tematu. Trudno.)

Proszę powiedz czy wolisz kamerkę 3Mpix czy 720p i to pewnie po interpolacji ?
    Bo w tym wypadku wybór jest oczywisty.
    Technika idzie do przodu i warto iść razem z nią :) I nie zamierzam nikogo przekonywać do tego co mam. Tamten kolega ma Blowa i jest zadowolony, ja mam swoja i tez jestem zadowolony... Po prostu mając do wyboru markowy i nowszy model warto się nad nim zastanowić. Swoja droga ciekawe w jakim celu powstała linia konsumencka Dahua'y, i jaki był sens okrojenia jej z różnych możliwości.
    Sama kamerka jest bardzo dobrze dopracowana a jakością materiałów powiedziałbym ze przewyższa produkty Xiaomi.

• #45 30 Maj 2018 22:46
    czasnaczok
    Poziom 23  

A widzisz Kolego, nie wiem czy Twój post nie jest przypadkiem skierowany do kogoś innego (jaki Fiat?), ale jestem żywo zainteresowany wyborem kamery, dlatego tu jestem. Niestety zupełnie nie znam się na rzeczy i chętnie poznam opinie zawodowców. Tym bardziej, że moje zapotrzebowanie w 100% pokrywa się z zapotrzebowaniem Autora tematu.

• #46 31 Maj 2018 08:46
    adversus
    Poziom 25  

Odniesienie do Fiata było skierowane do kolegi @gromleon, jak to się mówi jedni wolą blondynki inni brunetki, i niech tak pozostanie.
    Miło ze się koledzy dołączają do cudzego tematu :), macie podanych kilka modeli z opisami mniej więcej co i jak, wiec tylko się zastanowić i brać. Aczkolwiek to tylko kilka opinii. Warto mimo wszystko poszukać jeszcze innych informacji w necie.

Kolego @jacula6 jeśli parametrami wskazany przez ciebie model Tobie odpowiada to mogę go polecić z czystym sumieniem, montuje sprzęt Dahua od dłuższego czasu i nie mam z nim najmniejszych problemów, bo się po prostu nie psuje i to bardzo duża zaleta (wyjątek to opisany brak części funkcjonalności w linii konsumenckiej).

• #47 31 Maj 2018 09:33
    adversus
    Poziom 25  

Teraz widzę że to tez kamera z serii Consumer, co co ciekawe w opisie na poniższej stronie internetowej jest info że nie ma webserwera, ale na zrzutach ekranu już jest.
    https://sklep.delta.poznan.pl/kamera-ip-dh-ip...-42-wi-fi-3-0-mpx-2-8-mm-dahua_l1_p10534.html
    Wydaje mi się że tylko dopytanie w dziale technicznym firmy z linku może rozwiać wszelkie wątpliwości. Bo na aukcji jest tylko mowa o korzystaniu z aplikacji mobilnej ale i jest info że obsługuje Onvif, a na w/w stronie jest wyraźna informacja ze nie ma webserwera - brak możliwości podglądu przez przeglądarkę w komputerze. Teoretycznie, mając Onvif powinna działać z każdym rejestratorem obsługującym ten standard.

Ostatecznie jeśli nie bedzię posiadała opisanej funkcjonalności to możesz ją zwrócić posiłkując się tym właśnie argumentem.

Nie wiem po co i na co Dahua wymyśliła serię Consumer, jak widać to lipa, bo pierwsze dostawy miały pełną funkcjonalność. Dla mnie trochę to dyskwalifikuje te produkty bo możliwość korzystania z komputera do podglądu jest bardzo wygodna... Ale widocznie producent doszedł do wniosku że wystarczy jak będzie dostęp tylko ze smartfonów.

• #48 31 Maj 2018 09:57
    komanch
    Poziom 15  

adversus napisał:
    Dla mnie trochę to dyskwalifikuje te produkty bo możliwość korzystania z komputera do podglądu jest bardzo wygodna...

O to to właśnie, wygoda i jeszcze raz wygoda, o wielkości i jakości podglądu nawet nie wspomnę.

• #49 31 Maj 2018 10:10
    komanch
    Poziom 15  

adversus napisał:

Wydaje mi się że tylko dopytanie w dziale technicznym firmy z linku może rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wysłałem też pytanie do działu tech Delty, zobaczymy.
    Inni sprzedawcy póki co milczą.

• #50 31 Maj 2018 10:12
    adversus
    Poziom 25  

Do Delty najlepiej zadzwonić, obsługa jest naprawdę na wysokim poziomie.
    Obawiam się że kamera z linku nie będzie działać na komputerze. Co najwyżej jeśli masz rejestrator, to wtedy ewentualnie możesz mieć dostęp z komputera.

@Jacula6, no o tej własnie pisałem, i link podałem do opisu ze strony Delty, mają bardzo rzetelne opisy sprzętu. Ogólnie chodzi o serie kamer Consumer od Dahua'y

ps. no i moderator przetrzepał temat :) i niektóre posty tracą sens...

• #51 31 Maj 2018 18:22
    wexors
    Poziom 18  

adversus napisał:
    Z tego co koledzy opisują to miałeś szczęście. Ale nikt nie napisał jeszcze po czym poznać z jakiej dostawy jest sprzęt.

Z tego co ja zauważyłem to z nowej serii są w niebieskich pudełkach.

• #52 31 Maj 2018 18:26
    komanch
    Poziom 15  

wexors napisał:

O, i to jest jakiś punkt odniesienia :)
    a stare w jakim kolorze były?

• #53 31 Maj 2018 18:29
    wexors
    Poziom 18  

komanch napisał:
    wexors napisał:

O, i to jest jakiś punkt odniesienia :)
    a stare w jakim kolorze były?

Całe białe pudełko z grafiką kamery na boku.

• #54 01 Cze 2018 11:37
    komanch
    Poziom 15  

Dostałem odpowiedź z Delty, mają w magazynie egzemplarze z datami 9.2017 i 11.2017, nowsze już nie mają interface'u web
    właśnie zrobiłem zamówienie, potwierdzili że wysyłają z 9.2017, zobaczymy :)

• #55 05 Cze 2018 19:06
    komanch
    Poziom 15  

Tak czułem, że nie ma się co cieszyć za szybko :cry:
    dostałem taki model, mimo że datowany 09.2017

czy to znaczy że jest bez interface'u web? kolor pudełka w środku widzę że niebieskie ...

no nic, chciałem chociaż sprawdzić jak to śmiga na androidzie .... podobno konfiguracja trwa moment .... taaaaaa ....
    po pierwsze - aplikacja już jest inna, takie coś:

ok, zarejestrowałem konto, przechodzę do konfiguracji kamery, odpaliłem ją, zmieniła kolor z czerwonego na zielony, lecę kolejno kroki w apce i co?
    a już za moment:
    i tak przy każdej próbie .... ech odechciewa mi się już od początku :cry:
    pomożecie?

• #56 05 Cze 2018 20:19
    adversus
    Poziom 25  

Sprawdź czy jak wpiszesz numer IP kamery to pojawi się jakaś strona.
    Byłem dziś w Delcie odebrać towar i między innymi rozmawiałem o tych kamerach na rynek konsumencki, ponoć jeszcze mają jakieś egzemplarze z webserwerem.
    Sprawdzę moją jak jest datowana bo jedna mam jeszcze nie odpakowaną i dam znać.
    Z logowaniem do aplikacji to trochę trwa, i tez za pierwszym razem mi nie wyszło połączenie.
    Najlepsze że telefon konfiguruje kamerę przez dźwięki :) (a ona mikrofonem to zbiera i się konfiguruje).

• #57 05 Cze 2018 21:52
    komanch
    Poziom 15  

Ufff, udało się połączyć jakąś pokrętną metodą,
    kamerkę podłączyłem przez kabel do routera, wtedy normalnie uzyskałem dostęp do wszystkich opcji w aplikacji Lechange, wszedłem więc w ustawienia i tam w ustawienia dostępnych sieci WiFi, wpisałem normalnie to samo hasło które wpisywałem podczas nieudanej konfiguracji i zadziałało, zapisałem i wyszedłem, po czym odłączyłem kabel Lan i kamerka automatycznie przeszła w tryb WiFi :)

Teraz powiedz mi proszę gdzie znajdę IP kamerki? widzę tylko adres MAC.

• #58 08 Cze 2018 20:10
    wexors
    Poziom 18  

komanch napisał:

Teraz powiedz mi proszę gdzie znajdę IP kamerki? widzę tylko adres MAC.

najprosciej zalogować się na router i zobaczyć listę clientów DHCP i tam gdzies powinna być twoja kamera.

Jednak posiadanie IP nic ci nie da bo i tak się na nią nie zalogujesz z przeglądarki.
    Jesli nawet znajdziesz IP i wpiszesz w przeglądarkę to wyskoczy ci błąd 503 "usługa niedostępna"

• #59 18 Lip 2018 12:05
    komanch
    Poziom 15  

Aktualnie siedzę na urlopie w Chorwacji, wracam do tematu bo chciałem napisać, że po zainstalowaniu Lechange bez problemu najmniejszego mam normalnie podgląd live, sterowanie kamerą podłączoną do sieci domowej przez wifi.
    Tak więc pełen sukces u mnie :)
    Pozdrawiam.

Szukaj w 5mln produktów