Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mh 1300 inox - Nie ma cisnienia

29 Maj 2018 18:57 918 16
  • Poziom 4  
    Witam. Zabrałem się dzisiaj za wymiane mojego starego hydrofora JY 1000 na Mh 1300 inox ponieważ od dłuższego czasu strasznie głośno chodził i wolno pompował, ale woda była . Po podłączeniu, hydrofor miał wodę, leciała też przy najblizszym kranie w piwnicy, ale w domu już jej nie było. Po dłuższych próbach podłączyłem znowu stary hydrofor i jest to samo. Woda leci tylko w najblizszym kranie a do góry nic .Nie nabija cisnienia do instalacji,cały czas pokazuje w granicach 0. W beczce jest napompowane 1.5 bar i instalacja byla wcześniej odpowietrzana . Zawór zwrotny jest wszystkie gwinty z włosiem, woda jeszcze 3 godziny temu była . W obu hydroforach ten sam problem. Nie mam pojecia co się mogło stać . Z góry dzięki za pomoc .
  • Poziom 42  
    1. Trzeba by się upewnić , czy pompa "ciągnie" wodę ze studni.
    2 Jeśli "ciągnie " to powinna sprężać w zbiorniku (hydroforze- jaki typ, z przeponą , czy z poduszką powietrzną?). Jakie jest ciśnienie po wyłączeniu samoczynnym pompy?
    Bartt994 napisał:
    W beczce jest napompowane 1.5 bar i instalacja byla wcześniej odpowietrzana .

Jak to rozumieć?
  • Poziom 4  
    Zbiornik jest z przeponą. Jak zamknę zawór od calej instalacji to na zbiorniku dobija do 1.5 bara . Jak otworze zawór na zbiorniku spada do 0 nie ma wody do góry w domu, a w piwnicy w najbliższym kranie do hydrofora woda jest i leci jak powinna .
  • Poziom 42  
    W zbiorniku przeponowym musi być "nabite " wcześniej powietrze do wartości ~ 1,5 bara. Dopiero wtedy można uruchomić pompę , by dobiła do wartości ustawionej na wyłączniku( np. 2,5 bara).
  • Poziom 4  
    Z tą beczka chodziło mi o zbiornik który pompowałem pompką żeby było w nim 1.5 bara na zbiornik 50litrów. Dokładnie tak jak mowisz tak zostało zrobione. Nadal to samo

Dodano po 7 [minuty]:

Może zbyt zawile to opisałem w zbiorniku jest napompowane 1.5 bara . Na hydroforze zegar cały czas pokazuje 0 bara oczywiście cały czas chodzi, jak zamknę całą instalacje wody to wtedy na hydroforze dobija do okolo 1.7bara może trochę więcej . Otworze zawór instalacji od domu i spada na hydroforze do 0 bara .

Dodano po 5 [minuty]:

Najdziwniejsze jest to , że woda jest jak odkręcam hydrofor to się wszędzie leje . Najbliższy kran około 2 metrow ma wodę , a w domu do góry nic . Chyba , że łapie lewe powietrze i takie są obiawy ? Jeszcze dzisiaj woda w domu normalnie była wszystko jest tak jak wcześniej.
  • Poziom 42  
    Nie wiem, jak to możliwe, ale w "typowym " zbiorniku przeponowym, jak masz nabite wcześniej 1,5 bara i zamknięty zawór na dom, manometr powinien wskazywać 1,5 bara, bo z obu stron przepony panuje takie samo ciśnienie.
  • Poziom 4  
    Może tak pokazywał albo napompowałem minimalnie więcej, myślę, że jest dobrze czlyli tak jak napisałeś .
  • Poziom 42  
    Więc, co dalej ?Jak masz zawór na wyjściu na dom, to go zakręć i włącz pompę. Jak jest wszystko z pompą OK i jak w rurze ssącej jest woda, to pompa powinna "nabić"zbiornik wodą do ciśnienia, które jest nastawione na wyłączniku ciśnieniowym.
  • Poziom 4  
    Sprawdziłem pompa jest ok. Nadal hydrofor daje prawie wiadro wody z najbliższego kranu a beczka cały czas jest pusta i do gory w domu ani kropli .
  • Poziom 42  
    Bartt994 napisał:
    a beczka cały czas jest pusta
    A skąd to wiesz?Daj wytłumaczenie.
    Bartt994 napisał:
    Sprawdziłem pompa jest ok
    To tez proszę jaśniej. Jak to sprawdziłeś? Popatrzyłeś na pompę i się obraca, więc wszystko w porządku?!
  • Moderator Elektrotechnika
    Bartt994 napisał:
    ponieważ od dłuższego czasu strasznie głośno chodził i wolno pompował,

Równolegle leci temat takiej samej pompy.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3462854.html
    Jeśli smok ssący jest dobry to może byc właśnie ta przyczyna.
  • Poziom 4  
    Wyciagnalem beczke i ja chwycilem jest lekka jak powietrze na hydroforze 0bara , zamknalem instalacje i nabilo 1.5bara .

Dodano po 2 [minuty]:

Krzysztof Reszka napisał:
    Bartt994 napisał:
    ponieważ od dłuższego czasu strasznie głośno chodził i wolno pompował,

Równolegle leci temat takiej samej pompy.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3462854.html
    Jeśli smok ssący jest dobry to może byc właśnie ta przyczyna.

Dzięki. Już sprawdzam .

Dodano po 2 [minuty]:

Tyle, że u mnie na dwóch hydroforach to samo . Chyba, że na nieszczęście w obu występuję ten sam problem .
  • Poziom 42  
    Bartt994 napisał:
    Tyle, że u mnie na dwóch hydroforach to samo . Chyba, że na nieszczęście w obu występuję ten sam problem .
    Jaki rodzaj studni, jak głęboko woda(poziom lustra wody), w stosunku do miejsca umieszczenia pompy ?
  • Poziom 4  
    Tego niestety nie wiem, myślę, że około 6-8 metrów. Po 6 podejściu rozkręcenia i przykręcenia starego hydrofora woda pokazała się w domu i wszystko działa. Nie mam pojęcia co było przyczyną, ale niestety zostałem ze starym buczącym sprzętem i paroma litrami wody na długi czas pracy. Zamykam temat chyba, że ktoś ma jakiś pomysł co mogło się stać to spróbował bym z nowym hydroforem jeszcze raz.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Bartt994 napisał:
    około 6-8 metrów
    To może być granica ssania pompy.
    Bartt994 napisał:
    paroma litrami wody na długi czas pracy
    Zbiornik 50 l daje niewiele wody w 1 cyklu pracy. Wszystko zależy od ustawienia wyłącznika ciśnieniowego.

Dodano po 2 [godziny] 32 [minuty]:

Przyczyna słabego ssania, to najprawdopodobniej niski poziom wody w studni, a w drugim przypadku nieprawidłowe ułożenie rur ssących (brak wyraźnego spadku), co skutkuje kłopotami z prawidłowym zalaniem rur wodą przed uruchomieniem ( powietrze w rurach).
  • Poziom 4  
    stanislaw1954 napisał:
    Bartt994 napisał:
    około 6-8 metrów
    Bartt994 napisał:
    Zbiornik 50 l daje niewiele wody w 1 cyklu pracy. Wszystko zależy od ustawienia wyłącznika ciśnieniowego.

Przyczyna słabego ssania, to najprawdopodobniej niski poziom wody w studni, a w drugim przypadku nieprawidłowe ułożenie rur ssących (brak wyraźnego spadku), co skutkuje kłopotami z prawidłowym zalaniem rur wodą przed uruchomieniem ( powietrze w rurach).

Dzięki za wszystkie porady i pomoc . Widocznie będzie trzeba dokopać się do studni i zobaczyć jak to tam wygląda. Zamykam temat.
  • Poziom 4  
    stanislaw1954 napisał:
    Bartt994 napisał:
    około 6-8 metrów
    Bartt994 napisał:

Dzięki za wszystkie porady i pomoc . Widocznie będzie trzeba dokopać się do studni i zobaczyć jak to tam wygląda. Zamykam temat.

Dodano po 2 [minuty]:

Rozwiązanie problemu: Po paru próbach podłączenia hydrofor prawidłowo zassał wodę.