Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fendt 820 2010r - Blokująca hydraulika błąd A.1.D4

29 Maj 2018 23:17 1080 10
  • Poziom 2  
    Problem pojawia się i znika, po czym znowu pojawia, czasami towarzyszy błąd A.1.39, i a A.1.40. Teoretycznie wiem że to odnosi się do przedniego podnośnika, ale może macie jakieś konkretne doświadczenie z tym problemem. Bo chce się wstrzymać z rozbieraniem elektrozaworów.
  • Poziom 39  
    Małe uzupełnienie
    itadek napisał:
    A.1.39 - trzecia sekcja hydrauliki zawór nie może ustalić pozycji neutralnej
    ponieważ olej jest zanieczyszczony.
    Bez rozbiórki i porządnego mycia się chyba nie obejdzie. Przy okazji kupić ori uszczelnienia i wymienić.
    W fentach filtrów się nie płucze tylko wymienia a olej zalecany bez względu na cenę co 500mth.
  • Poziom 39  
    Rolnicy w mojej okolicy wymieniają oleje częściej niż zalecane przez producenta. Jeden ma 4 fendty i od lat mechanicznie czy z hydrauliką nic się nie dzieje. Usterki w stylu czujnik czy cewka elektrozaworu były ale to nic poważnego.
  • Poziom 39  
    No tak, hehe. Tak to jest jak się w temacie podaje ważne onformacje. Możliwe że to trochę zmienia postać problemu ale pewności nie mam. Zwykle jest tak że jak system wykryje uszkodzony guzik to na niego nie reaguje i z konsoli działa wszystko normalnie.
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich, przepraszam że nie odpowiadałem ale byłem poza kompem. W opisie problemu pojawił się błąd A.1.38 a nie A.1.40 . Błędy 38 i 39 były oczywiście niezależne od D4. Odnośnie D4 błąd pojawia się przez niezbyt sprawne złącze S023. 38 i 40 spowodowane było przyciętym elektrozaworem, w środku zasyfiale było. Dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam