Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Widedomofon i dwa bramofony?

30 Maj 2018 07:04 297 3
  • Poziom 15  
    Hej, mam małą zagwozdkę. Pomóżcie mi to ugryźć.

Klientka chce widedomofon wraz z dwoma stacjami bramowymi, ale do tego lista wymagań jest długa. Wędruję po producentach i hurtowniach i cięzko mi namierzyć konkretny sprzęt. Może ktoś pomoże??

Warunki techniczne:
    1-przewód niebieski to skrętka ziemna 8żyłowa
    2-przewód żółty to zwykły domofonowy 6 żyłowy
    Mieszkanie nr 2 to teściowa. Drzwi mają praktycznie vis a vis. Opcja rozbudowy tam drugiego ekranu.

Wymagania:
    -bramofon z kamerą przy ogrodzeniu
    -drugi bramofon przy wejściu (dla mnie dziwny pomysł)
    -wideobramofony najlepiej z pastylką rfid + zamek szyfrowy
    -aplikacja mobilna pozwalająca kontrolować otwieranie bramy tudzież elektrozaczepu na bramce
    -możliwość (ale to nie wymóg absolutny) rozszerzyć o jeden ekran do mieszkania nr 2

Klientka twierdzi że zamówiła drzwi z elektrozaczepem (nie sprawdzałem tego) i chce wchodzić do domu przez przyłożenie pastylki przy drzwiach. Nie jest to bezpieczne, bo wejście byłoby realizowane poprzez urządzenie natynkowe, które podatne jest na sabotaż. Mam rację?
    Kabli niewiele. Poradzicie cos?
    pzdr
    RobertWidedomofon i dwa bramofony?
  • Poziom 17  
    Odległość do furtki?

VIDOS S20DA + przekaźnik gsm do otwierania bramki przez telefon komórkowy?

P.S. Gdzieś na forum nawet była aplikacja pozwalająca na zaprogramowanie wybranej akcji pod określony przycisk. Nie mogę tego jednak teraz znaleźć...
  • Poziom 13  
    Elfon Optima Smart również spełnia Twoje wymagania.
  • Poziom 15  
    Zmiana koncepcji panowie. Oto nowy schemat:) Przedzwoniłem przewody gdzie idą.
    Elfon fajnie. Tylko że klient chciałby podgląd na jedną kamerę z zewnątrz, aby ewentualnie otwierać bramę (automatyczna brama w planach kiedyś, niekoniecznie sterowana z wideodomofonu, pewnie bedzie pilot radiowy)
    Mam tylko problem z przewodem. Pomiędzy górą a dołem jest puszczony tylko domofonowy 10x0,5 (czerwony na rysunku) a do elektrozaczepu w drzwiach puszczony tez 10x0,5 (niebieski na rysunku). W rozdzielnicy jest miejsce na zasilacz 12V na szynę DIN. W rozdzielnicy spotykają się też przewody z dołu oraz z góry. Instalacja pozwala na 2-wire jak najbardziej, tylko że klient dodatko chce podgląd z kamery na balkonie na bramę wjazdową na ekranie wideodomofonu. Do tego chce również wejście do budynku za pomocą wbijanego kodu a już miło by było jakby był 125kHz. Kurde szukam systemu spinającego to w całość już chyba 3 godzinę. NIE MA NIC. Legrand ma fajną apkę ale nie ma stacji zewn., która posiada jednoczesnie klawiaturę i czytnik unique. A do tego nie można podpiąć kamery do tego monitora.

Po długiej medytacji wymyśliłem tak:
    -Panel zewnętrzny BCS-PAN1202S
    -Monitor BCS-MON7200B
    -jakas kamera ip BCS patrząca na bramę - na balkonie jest skrętka wyciągnięta
    -jako że panel zewn BCS'a (nie mają innych w ofercie) nie posiada jednocześnie przycisku wywołania&czytnika125kHz&klawiatury&kamery wymyśliłem wstawić obok Czytnik Zbliżeniowy Roger PRT12EM-G tylko po to że jak wyjdą na ogród z tyłu budynku aby nikt od przodu nie wszedł (furtka stale otwarta będzie).
    -elektrozaczep w drzwiach otwierany więc będzie z dołu za pomocą Rogera, a z góry za pomocą Monitora

Dwa problemy:
    1) Czy można na YTKSY 10 żyłowym na odcinku 3 kondygnacji klatki schodowej zakuć gniazda RJ45 i puścić to jako część zestawu IP (zakłocenia czy brak możliwości)
    2)Co się stanie w przypadku gdy elektrozaczep w drzwiach dostanie sygnał otwarcia z dwóch różnych 12V urządzeń na raz.

2-wire odpada bo nie ma wsparcia kam ip i wsparcia do apki mobilnej.
    W rozdzielnicy jest jeszcze miejsca na szerokości ok 10 modułów pojedynczych

Ręce opadają...pomóżcie
    Widedomofon i dwa bramofony?