Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Konica bizhub 423 - krzywi kartki z pierwszej kasety

30 Maj 2018 08:18 306 10

• Poziom 32  
    Rolki wymienione, kaseta tez i krzywi po wyjściu z kasety 1.
    Z drugiej idzie prosto.
    Czy to wina rejestracji?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Nie sądzę ... Gdyby tak było to również kaseta 2 by krzywiła. Wymieniałeś same rolki czy cały moduł ?

C.

• Poziom 32  
    Rolki plus moduł separacji.
    Możesz jeszcze podmienić cały moduł podawania z 1 . Warto zaobserwować jak papier wychodzi z kasety i na którym etapie ten przekos powstaje.

C.

• Poziom 32  
    Właśnie tak robiłem i krzywi przed albo na rejestracji. Podmiana kaset nic nie zmienia. Krzywi zawsze jedynka.
    W sumie tam żadnej większej filozofii nie ma ...Pozostaje jeszcze ta plastykowa prowadnica po której papier wychodzi z szuflady .

C.

• Poziom 32  
    Brak jednej sprężyny. Ale bez dwóch też krzywo idzie :)
  • Poziom 16  
    Może być wytarta panewka na którymś z wałków rejestracji i będzie krzywić przez brak odpowiedniego docisku z tej strony. Miałem identyczny przypadek w Bizhubie 250.
    kiris1515 napisał:
    Może być wytarta panewka na którymś z wałków rejestracji i będzie krzywić przez brak odpowiedniego docisku z tej strony. Miałem identyczny przypadek w Bizhubie 250.

Tylko przy krzywieniu na rejestracji taki objaw byłby z każdej kasety nie tylko z pierwszej. Każda kartka musi tamtędy przejść więc nie ma takiej opcji żeby tylko jedynka kosiła.

C.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Jaki przebieg kopiarki.
    Ja wymieniam w tych kopiarkach rolki oraz sprzęgła igiełkowe (szt.2)
    sugeruje wymianę sprzęgiełek(sprawdzić czy nie ą wytarte ośki pod sprzęgiełkami)

Pozdrawiam

• Poziom 32  
    wymiana łożysk miedzianych w dwóch wałkach rejestracji załatwiła sprawę