Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh MP C2500 - Proszę o opinię na temat urządzenia

m72 30 May 2018 11:38 750 7
 • #1
  m72
  Level 12  
  Jak w temacie.
  Potrzebuję ksera A3 z możliwością druku z komputera, kolor.
  Na portalu aukcyjnym pojawiły się urządzenia:
  Ricoh MP C2500
  Ricoh MP 2550
  Ricoh MP C2800

  (czym się różnią powyższe ? )

  Nigdy nie miałem ksera i proszę o opinię o nich. Czy są awaryjne ( bo to mnie najbardziej interesuje) Może lepszym wyborem są urządzenia innych firm. Co polecacie ?

  Chciałbym się wymieścić z banknotami w okolicach 2000zł.
 • #2
  gasior
  Level 26  
  Urządzenia Ricoh z oznaczeniem "C" to kolor, natomiast bez tej literki czarno-białe.

  C2500 to dość stary model, oryginalne zespoły bębna dość awaryjne, chyba, że zostały w międzyczasie wymienione na znacznie ulepszone, po modyfikacji. Zespół utrwalania (fuser, grzejnik) taki sobie, zamiast wałka grzejnego posiada pas, który łatwo uszkodzić choćby nieumiejętnie usuwając zacięcie papieru z okolic grzejnika.

  Tonery oryginalne dość drogie, co do zamienników się nie wypowiem, bo nie wiem.

  Oprogramowanie systemowe (firmware) nie jest od jakiegoś czasu aktualizowane pod kątem skanowania do folderu w nowszych Windowsach. Na Win10 będzie problem, ale już na Win7 działa. Jako drukarka będzie działać na wszystkich wersjach.

  Ogólnie poza tym, że sprzęt ma już swoje lata to jeżeli potrafisz sobie przy nim coś sam pogrzebać (lub znasz kogoś kto Ci pomoże) to nie jest to najgorszy wybór.

  MP C2800 >> ciut nowsza wersja C2000. Poprawione zespoły bębna i dużo trwalszy grzejnik.

  MP 2550 - bez literki "C", czyli czarno-białe (chyba, że pominąłeś literkę przypadkowo - istnieje kolorowy model MP C2550)

  Pozdrawiam
 • #3
  m72
  Level 12  
  Kolego dzięki za odpowiedź.
  A może poleciłbyś jakiś model którego warto poszukać. Tak w okolicach 2000zł.
 • #4
  gasior
  Level 26  
  Pytanie o jakiej miesięcznie ilości wydruków mówimy? Jaki stosunek cz/b do koloru?

  Jeżeli masz możliwość dogadania się z kimś z vanem jeżdżącym po Europie to warto zainteresować się sprzętem np. z ebay poza Polską. Można wyrwać perełki za nieduże pieniądze. Przykładowo - maszyny z podobnej serii, o której wspominasz w temacie, ale znacznie nowsze, szybsze, bardziej niezawodne i z niewielkimi przebiegami (szczególnie MPC3501/5501 - bardzo polecam) zdarzają się w UK do wyrwania za połowę Twojego budżetu. Oczywiście trzeba na bieżąco polować na tego typu kwiatki. Takie aukcje szybko znikają.

  Nie polecam natomiast (i myślę, że to zdanie podzielą wszyscy znający Ricoh-a) żadnych modeli powyżej seri Cxx01 z uwagi na kompletną porażkę w konstrukcji grzejnika. Modele serii Cxx02/xx03/xx04 to bardzo delikatny i cholernie drogi "fusing sleeve", czyli odpowiednik wałka grzejnego w poprzednich generacjach. Unikać jak ognia, chyba, że kupisz maszynę na kontrakcie serwisowym i koszt napraw masz wliczony w cenę urządzenia.
 • #5
  Ricoh_220

  Level 37  
  Dodano po 1 [minuty]:

  MPc 3001 za małe pieniądze do kupienia w Polsce.Gonią na dzierżawach nie ma problemów bębny się przerabia z czarnych od 2800.A co do starszych np 2500 oraz mp 4500 zawsze jest skan do email i ftp jak informatyk kiepski to problem.Zdajmy sobie sprawę iż jak kupisz maszynę z tzw. wyjechanymi gratami to lipa.
  My używane sprzedajemy z gwarancją na przebieg i czasowy-okres.Każda maszyna jest sprawdzana i testowana dlatego dajemy gwarancję.Oraz instalację u klienta z uruchomieniem opcji skanu włącznie.Jedyny wyjątek klient chciał fax maszyna przyjechała ale on telefon miał tylko komórkowy.
 • #6
  abcpawel
  Level 19  
  Witam.
  W Twoim budżecie z Ricoha nic sensownego prócz wskazanych przez Ciebie nie kupisz.
  Czyli mpc 2000/2500/3000 (tak jak poprzednik napisał problem ze skanowaniem do folderu W8 i 10), bądź mpc2050/2550 które tego problemu nie mają.
  Fakt, obydwie już leciwe, ale maszyny są spoko, zdecydowanie można je polecić, natomiast większy kłopot z to z pewnością znaleźć uczciwy i dobry serwis.
 • #7
  morron1
  Level 20  
  MPC2500/2800/4000 maja jeszcze jedna wade. Polygon motor. Lubi sie zepsuc i potem plyta do naprawy
 • #8
  rys57
  Moderator
  Posty bez związku z tematem usunąłem.