Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man 9.153 - Zmiana dyfra na wolniejszy

30 Maj 2018 16:36 354 4
  • Poziom 19  
    Witam
    Zakupiłem niedawno mana 9.153
    Okazuje się że man ma niestety za szybki dyfer do przewożenia ciężkich ładunków. Jak załaduje mu około 5 ton to manik ma problemy z ruszaniem.
    W tym momencie dyfer mam 3,9. Najprawdopodobniej nie jest to oryginalny dyfer lub zmieniono go na dyfer jaki był dostępny.
    Czy jest mi ktoś w stanie podpowiedzieć jaki dyfer mógłbym zastosować lub jaki był oryginalny dyfer w tym samochodzie np po numerze VIN WMAL20G951G112563.
    Na internecie jest kilka wolniejszych dyfrów od mana ale nie wiem czy będą pasować.
  • Poziom 19  
    Witam. Fabrycznie samochód wyszedł w takiej konfiguracji:

Rozmiar opon 22575R17,5
    Przełożenie osi 03,900
    Oś tylna: HY-0645-00
  • Poziom 19  
    Czyli most mam oryginalny ale nie wiadomo czy oryginalnie była to wywrotka. W tej chwili mam założone opony 225/75R17.5 ale jak się okazuje do wożenia ciężarów w terenie górskim ten most się nie nadaje. Może po mieście do lekkich ładunków ok. Niestety po załadowaniu np. 5 ton samochód ma problemy z ruszeniem, po prostu jedynka jest za szybka. Mam do kupienie most od autobusu w atomacie z przełożeniem chyba 5,4 czyli dużo wolniejszy, i jestem ciekaw czy będzie pasował.
  • Poziom 19  
    Proszę o podpowiedź, mam do kupienia most z blokadą o przełożeniu 4,44 czy będzie to zauważalna różnica w stosunku do mostu 3,9? Czy szukać coś jeszcze wolniejszego??