Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp w2228h - 2 monitor nie rozpoznawany HDMI - DVI

griwi 30 Maj 2018 21:01 171 0
 • #1
  griwi
  Poziom 8  
  Hej wszystkim,

  Mam nietypowy problem, z którym nie mogę sobie poradzić, co dziwniejsze nie mogę znaleźć nikogo kto miałby ten sam problem, dla tego piszę o pomoc.

  Problem polega - tak jak w temacie - na nie wykrywaniu 2 monitora. Jako główny posiadam monitor LG DisplayPort-DisplayPort i do niedawna mój hp w2228h podpinałem HDMI-HDMI do GPU (MSI r9 390x) jednak ostatnio kupiłem Oculus Rift i lubię gdy jest na stałę podpięty do karty graficznej. z uwagi że nie mam więcej wejść HDMI nabyłem przejściówkę HDMI-DVI z linku poniżej:

  http://allegro.pl/tv23-adapter-przejsciowka-d...jEzMDM3NGQ1MjllYzI4MjA0ZDhiMjBhY2U1ZGEwYmY%3D

  I tu się zaczynają schody. Monitor podłączony w ten sposób nie zostaje wykrywany przez system. Jednak nie wyświetla się komunikat na ekranie o nie podpiętym kablu - pozostaje włączony ale nic nie wyświetla. Najciekawsze jest to, że kiedy restartuję system i klikam myszką "w ciemno" na miejsce na które powinien przechodzić kursor w trybie 2 monitorów to monitor faktycznie się odpala i można z niego normalnie korzystać... Dopóki coś mu nie przeszkodzi - tj. wyłączenie i włączenie, uśpienie komputera, wypięcie i wpięcie kabla po jakiejkolwiek manipulacji ekraz gaśnie i znika z wykrywanych wyświetlaczy w panelu sterowania (pomimo, że sekundę wcześniej wszystko było ok)

  Jeśli coś nie jasno wyjaśniłem to dopytujcie, może razem coś wymyślimy. Oczywiście czynności typu upgrade sterowników grafiki i inne proste, oczywiste czynności wykonałem.

  Proszę o pomoc, z góry dzięki :D