Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Immergaz Avio Maior nie grzeje prawidłowo wody użytkowej

30 Maj 2018 21:10 600 5
 • Poziom 10  
  Kocioł grzeje wodę kiedy mu się "zechce". :(
  Sytuacja 01: spada temperatura wody w zasobniku. Nie załącza się palnik. Kocioł "martwy" reaguje tylko na wyłaczenie i powtórne włączenie przełacznikiem trybu pracy kotła. Wtedy włącza ok. Sytuacja 02: spada temperatura wody w zasobniku. Włacza się pompa jednak bez włączenia iskrownika. Stycznik w tej sytuacji załącza się. Również reaguje tylko na wyłaczenie i powtórne włączenie przełacznikiem trybu pracy kotła. Dodam, że stycznik został już wymieniony na nowy. Kocioł potrafi mieć również normalne cykle włączania i wyłącznia.
  Proszę jesli ktoś miał taką sytuację o pomoc. Mój fachowiec mówi o możliwym problemie z płytą główną. Jak wiadomo koszt przewyższa wartość kotła.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 36  
  Witam. Na moje oko to też płyta jest trzaśnięta, działa jej się jak chce no i tyle. Sondy NTC to ja bym nawet nie obstawiał.... Niestety płyta do wymiany na 99.9%.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 10  
  Dzeki za odpowiedź. Chwilę jeszcze powalczymy. Jesli płyta to trzeba szukać "starej -nowej". Albo pójdę już w wymianę całego kotła na nowoczesniejszy. Liczę jeszcze, że może ktoś przećwiczył taką sytuacje i jest to np. zimny lucik lub niekontaktowa złączka ... :(
 • Pomocny post
  Poziom 10  
  Dla zainteresowanych podaję sposób naprawy płyty głównej. Za złe działanie kotła odpowiadają "zimne luty". Należy skontrolować w miejscach zaznaczonych na fotkach.
  Immergaz Avio Maior nie grzeje prawidłowo wody użytkowej
  Życzę powodzenia w lutowaniu :).Immergaz Avio Maior nie grzeje prawidłowo wody użytkowej
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  @SuliX Standardowa przypadłość Avio Maiorów. Do poprawy masz na płytce wszystkie pola lutownicze z goldpinami. Warto również przy lutowaniu dodać trochę cyny z ołowiem.
 • Poziom 10  
  Problem rozwiązany. Opis powyżej.