Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes s clas w220 c320 cdi - kręci,nie odpala

-kris- 30 May 2018 23:28 2742 26
    -kris-
    Level 14  
    hi
    tak jak w temacie
    samochód jakiś czas temu został za tankowany benzyną,po odciągnięciu paliwa z baku i płukaniu jeździł jeszcze jakieś dwa tygodnie - pewnego dnia po zgaszeniu już nie zapalił
    - przepływka sprawdzona w innym aucie
    - czujnik wałka to samo
    -czujnik wału na 90 procent sprawny
    -zbiornik i układ paliwowy płukany po wymianie pompy wysokiego ciśnienia
    -ciśnienie niskie = 5 b
    -wtryski próba przelewowa 3 oddane do naprawy -wymienione
    -ciśnienie na listwie jest 360-390 b czasami wyżej 450 b (po dłuższym kręceniu jak by łapał ale nie startuje)
    -pozwolenie na start jest
    -diagnoza tylko delphi clon ,nie ma szans na sd ani na oscyloskop
    - jedyny błąd świeca żarowa na 4
    z góry dziękuję za sugestię co jeszcze sprawdzić
    pozdrawiam kris
    dulik62
    Level 15  
    Witam.Sprawdzić spadek napięcia na akumulatorze podczas kręcenia rozrusznikiem,połączenia wtrysków z sterownikiem.Transponder w kluczyku.Odpowietrz układ paliwowy.
    -kris-
    Level 14  
    hi
    thx
    połączenie wtrysków sprawdzone
    -sprawdziłem też za pomocą miernika napięcia na wtryskach(względem masy) na zapłonie 4.5v,podczas kręcenia 8.5v,w innym mercedesie z podobnym silnikiem (4 cylindry - mój ma 6) dochodzi do 10v po odpaleniu
    - wiem że mierzenie napięcia na wtryskach miernikiem nie jest miarodajne, nic innego nie mam
    -kluczyk działa prawidłowo -delphi pokazuje 3 zezwolenia na start skrzynia ,esi,i jeszcze jeden moduł
    -był odpowietrzany
    -co do spadku napięcia aku przy próbach jest podłączony pod porządny prostownik z funkcją startu
    pozdrawiam
    kris
    mar.wo
    Level 15  
    Spróbuj opalić na plaku , jak zapali to ..... a jak nie zapali to ... . Będziemy dalej myśleć.
    -kris-
    Level 14  
    hi
    próbowałem raz - nie odpalił ,przez chwilę był tylko metaliczny odgłos zaworów,(kto odpalał na paka wie o czym mówię)
    thx
    pozdrawiam kris
    Frost160
    Level 14  
    Jaki tam jest dokładnie kod silnika ?
    seat21
    Level 28  
    no ale na plaku pracuje czy nie
    -kris-
    Level 14  
    hi
    kod silnika 648.960
    na paku tak jak pisałem wyżej nie wystartował - był tylko jedna próba
    dzisiaj zmierzyłem ciśnienie na cylindrach ( powinienem to zrobić prędzej -ale "nobody is perfect")
    wyszło dużo mniej niż pisze w książce - od 9 do 11 b myślę że to jest przyczyna - czy ktoś może to potwierdzić?
    pozdrawiam kris
    Dziarski Hank
    Level 32  
    Jak miernik nie przekłamuje, to nie zapali przy takim sprężaniu. Nieudana próba na plaka także wiele mówi.
    Frost160
    Level 14  
    Ale równo na każdym cylindrze tak mało ? CZy jest któryś z większym , prawidłowym ?
    -kris-
    Level 14  
    hi
    najwięcej około 11-13 b - tylko jeden cylinder reszta po 7-9 b
    mierzone było dwa razy ,pewnie po niedzieli powtórzę te pomiary i może zrobię próbę ciśnieniową (jak znajdę chwilę wolnego czasu), bo te wyniki w tych warunkach cenowych jakie tu panują (Anglia) kwalifikują to auto na
    złom
    thx
    pozdrawiam kris
    seat21
    Level 28  
    na tym sprężaniu nie zapali, miałem kiedyś 1,5dci który po nocy przestał odpalać pomiar ciśnienia wykazał podobnie co u ciebie po rozbiórce nie było pierścieni po zamontowaniu nowych jeżdzi do dziś oczywiście auto klijenta
    Frost160
    Level 14  
    Ale to w tym kodzie silnika jest przecież tamdemowa pompa i chyba podciśnień występuje w baku pompki nie ma ? te 5 barów to po wyjściu z niej zmierzyłeś ?
    -kris-
    Level 14  
    hi
    "niskie ciśnienie" paliwa te 5 b - mierzone za filtrem przed pompą wysokiego ciśnienia. W zbiorniku paliwa jej niema
    jest pod samochodem w okolicy tylnego siedzenia lewa strona - ładnie zabudowana plastikową osłoną.
    pozdrawiam kris
    Frost160
    Level 14  
    Dzięki to inaczej niż w tym co robiłem ale tam był 2.7 5 cylindrów chyba.
    moto-kord
    Level 28  
    Ciśnienie sprężania
    Normalny 29.0 - 35.0 (bar)
    Minimum 18.0 (bar)
    miniu1
    Level 23  
    Może ustawienie rozrządu warto sprawdzić? (pewnego dnia po zgaszeniu już nie zapalił ...)
    Dziarski Hank
    Level 32  
    Też miałem przypadek z tym oringiem, ale palił na plaku i potem chodził normalnie, aż do zgaszenia. Wtedy znowu trzeba było mu pomóc przy rozruchu.
    kortyleski
    Level 43  
    I od tego oringu kompresja znikła tak?
    -kris-
    Level 14  
    hi
    "Może ustawienie rozrządu warto sprawdzić? (pewnego dnia po zgaszeniu już nie zapalił ...) "
    - tam na rozrządzie jest łańcuch, z tego co wiem jest mało prawdopodobne żeby się przestawił jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi
    - "_TrotyL_" pisałem już że ciśnienie na listwie jest,zresztą ten zawór o którym piszesz był sprawdzany(puszcza tylko wtedy gdy ciśnienie przekroczy wartość graniczną coś jak zawór bezpieczeństwa)regulacja ciśnienia odbywa się tu trochę inaczej ,jest zawór na pompie wysokiego ciśnienia i nazywa się quantity valve .
    na razie auto stoi i czeka na lepsze pomysły trochę wolnego czasu i decyzję właściciela
    pozdrawiam kris
    _TrotyL_
    Level 17  
    mercedes s clas w220 c320 cdi przed czy polift?
    kris ; jesli to 197km to glupoty wypisujesz, jesli nowszy to masz szanse miec racje.

Dodano po 3 [minuty]:

zakladasm ze nieudolnie zmierzyl kompresje.
    przy tych danych co wyzej napisal to nie ma o czym pisac,.
    benzyna przy dobrych relacjach w parafii zapala na 6-7 bar minimum.

diesel - kto to wie. 18
    ?

swoja drogo za nocke spadla komprecha na 6 garnkach ?
    Frost160
    Level 14  
    Trotyl a co w przedliftach łanuchy przeskakiwały ?

No racja że b.dziwna sprawa chyba że ktoś w nocy silnik podmienił ? ;)
    -kris-
    Level 14  
    hi
    _TrotyL_
    "mercedes s clas w220 c320 cdi przed czy polift?
    kris ; jesli to 197km to glupoty wypisujesz, jesli nowszy to masz szanse miec racje. "
    o czym piszesz - bo nie wiem ,-o ciśnieniu,czy łańcuchu ?
    - "No racja że b.dziwna sprawa chyba że ktoś w nocy silnik podmienił ?"
    -info takie dostałem to nie moje auto ja tym nie jeździłem
    pozdrawiam kris
    _TrotyL_
    Level 17  
    Kolego akurat mam taka ese. W220 do liftu wychodzily na common rail pierwszej generacji. Regulator jest jeden z tylu listwy. Operuje on cisnieniem w railu do max 1350bar. Napedza to pompa crp1. Moc 197 km i 460nm. Brak dpf. Jest egr. Norma chyba euro 3. Ecu edc15c6.

Polift ma 204km dpf i crp3. Cisnienie jest sterowane przez regulatory wydatku i przeplywu. Ten na listwie masz racje odciaza rail. W pompie tak naprawde nie pracuje w wysokim cisnieniu. Reguluje zasilanie pompy crp3 operujac w warunkach max 10 bar. 1600 to max na railu.

Dodano po 2 [minuty]:

Z rana to 10 bar mam w airmatic. No chyba ze sie obrazi to tak 8.

Dodano po 4 [minuty]:

Wogole gdzie stoi ten pacjent ?
    kortyleski
    Level 43  
    Tam nie ma przypadkiem klapy gaszącej? Zacięta tłumaczyła by niską kompresję i niechęć do prAcy na plaku.
    -kris-
    Level 14  
    hi
    tak to crp3 -ale kwestia ciśnienia paliwa na listwie jest rozwiązana
    -ta klapa gasząca tego nie sprawdziłem
    - i jeszcze czy on może mieć dpf? czy to nie była opcja,czy montowano go w każdym aucie ?
    samochód stoi w Anglii,nie jest priorytetem i ma mały budżet na naprawę,jest robiony z doskoku w wolnych czasie bardziej jako hobby - żadnej kasy z tego nie będzie
    pozdrawiam kris