Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STVZV 15S-NJ - Wzmacniacz antenowy kablówki - czy da się wzmocnić sygnał?

31 Maj 2018 07:58 396 4
  • Poziom 4  
    Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy z tytułowego wzmacniacza kablowego dałoby się wyciągnąć większą moc na wyjściu, tak aby posłużył jako mini nadajnik telewizyjny. Jest to mały wzmacniacz ze zintegrowanym zasilaniem sieciowym, z dwoma wyjściami kablowymi. Po podpięciu antenki zamiast kabla antenowego, sygnał sięga granic pokoju, ale chciałbym zwiększyć zasięg. Poziom wyjściowy to według opisu 92dBuV, więc wydaje mi się, że powinien mieć nieco lepszy zasięg. Podobno w niektórych przypadkach można rozbebeszyć urządzenie, żeby wpiąć się w odpowiedni scalak i daje to lepszy zasięg. Ale nie wiem, jak się ma to do takiego wzmacniacza. Ktoś coś poradzi? Zaznaczam że chodzi mi o modyfikacje w granicach tego urządzenia, nie chcę na razie budować samemu wzmacniaczy. Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 30  
    Takie rozwiązanie nie jest najlepszym pomysłem, bo wzmacniacz ten ma ustawiony odpowiedni punkt pracy i przekraczając (zmieniając dość mocno) parametry będziesz siał całym pasmem z kablówki, co może w ostateczności zadziałać dla innych jako zagłuszacz (bo pasmo w kablówce jest bardzo szerokie).
    Jaki zasięg Ciebie interesuje ? I jaka część pasma (co chcesz sobie "nadać" ewentualnie w jakim celu).
  • Poziom 4  
    Kablówki nie mam, wzmacniacz służy za rozszerzenie dla sygnału RF z modulatora magnetowidu (tak, jeszcze go używam ;) ). Także tylko jeden kanał, raczej bez obaw o sianie śmieci po eterze. Plus, że tym magnetowidem mogę wybrać dowolny kanał UHF do transmitowania. Zasięg wystarczyłby mi na 20 metrów bo byłby on tylko na użytek domowy; chyba że dałoby się takim wzmacniaczem wzmocnić dodatkowo własny sygnał z mikrokontrolera, który chciałbym uruchomić, to każdy dodatkowy metr by mnie ucieszył. Generalnie użytek hobbystyczny, w granicach rozsądku (wolałbym nie spotkać smutnych panów z PAR).
  • Poziom 30  
    Warto poszukać takiej konstrukcji na Elekrodzie, bo było cos takiego opisywane.
    Nie sądzę też by udało się tak podkręcić opisywany wzmacniacz aby osiągnąć 20m w budynku, raczej to nie wykonalne.
  • Moderator
    Wyjście 92dB to mało, druga sprawa to antena. Antena musi być dobrana do częstotliwości nie może to być przypadkowa długość drutu. Poszukaj wzmacniacza budynkowego z kablówki WBX 819 ma 36dB, poziom wyjściowy ok. 119dBµV.