Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop z XP + drukarka HP - nie działa

31 Maj 2018 12:05 426 12
  • Poziom 3  
    Oto mój problem.
    .
    Miesiąc temu wyrzuciłem na śmietnik starą drukarkę HP Deskjet bodaj 5610 (bo już bardzo odmawiała współpracy), a dwa tygodnie temu za namową sąsiadki kupiłem (na kredyt) nową drukarkę HP 3630 (patrz załącznik). Ona jednak nie dawała się uruchomić i - koniec końców - wczoraj przyszedł za pieniądze pan technik, siedział bitą godzinę, ale mu się nie udało, bo - tak mówi - w tej nowej drukarce nie ma sterowników do moich Windows XP, a ściągane stare nawet się instalują, ale nie działają. Ten młody człowiek, miły skądinąd, twierdzi, że jedynym rozsądnym wyjściem z tej sytuacji będzie przesięście się z Windows XP na W-7, który kilka lat temu został kupiony wraz z obecnym moim laptopem, i gdzieś tam w jego środku pewnie jest.

Ale bardzo wolałbym się nie przesiadać, bo mam 70 lat i do XP się bardzo przyzwyczaiłem. Starzy ludzie tak mają.
    Słyszałem coś o jakiejś możliwości "WI-FI Direct", czyli chyba bez połączenia z istniejącą siecią . Ja jestem w UPC ("UPC0039004").

Czy da się coś zrobić? Stawiam wielką wedlowską (220 g) z całymi orzechami :-)

Przepraszam i dziękuję.
    Stanisław Remuszko, remuszko(malpa)gmail.com, 504-830-131, chętnie sam zadzwonię
  • Specjalista - kserokopiarki
    Niestety kolega ma rację trzeba przeskoczyć na Win7 , ale po wyłączeniu Areo i stylów wygląda tak samo jak XP , a jest o niebo lepszy i bezpieczniejszy.
  • Poziom 31  
    Jak było instalowane oprogramowanie od drukarki? Właściwa procedura to uruchomienie instalatora bez podłączonej drukarki i podłączenie jej tylko w momencie gdy instalator o to poprosi inaczej nie zostanie zainstalowana i wykryta.
  • Poziom 3  
    Ta drukarka jest bezprzewodowa.
    Szanowni Państwo, pewnie będę musiał "odkopać" tę wersję W-7, ponieważ po próbie otwarcia/ściągnięcia linkowanego sterownika pojawił się komunikat: "Nie ma oprogramowania ani sterowników dostępnych dla tego produktu w wybranym systemie operacyjnym. Wybierz inny system lub odwiedź stronę główną produktu.".
    Teraz muszę spróbować znaleźć kogoś, kto mi to z powrotem zainstaluje (jeśli jest gdzieś w kompie, choć powinien być, bo z tym SO został kupiony i wyłącznie na moją usilną prośbę zaprzyjaźniony młody człowiek zainstalował mi stare W-XP, do których przez lata przywykłem).
    Czy na Forum wypada pytać o możność wykonania takiej usługi na Ursynowie w Warszawie za niewielkie pieniądze? Ile to musiałoby kosztować? Jakieś rady? Wskazówki? Z góry dziękuję, a jeśli nie wypada pytać/prosić, to pytania nie było.

Bardzo dziękuję za wsparcie : -)
    Stanisław Remuszko
    remuszko(malpa)gmail.com, 504-830-131, +22 641-7190
    pjes: instalowane było na wszystkie sposoby, z podłączeniem i bez.
  • Poziom 9  
    Miał Pan to tak ustawione przed pobieraniem pliku?
    Laptop z XP + drukarka HP - nie działa
  • Poziom 3  
    Tak. Dokładnie tak.
    Dzięki szczegółowemu wsparciu Pana Oladora, problem został rozwiązany DEFINITYWNIE: muszę się przestawić na siódemkę. Trudno. Tak zresztą od początku mówi pan z Lublina.
    Dziękuję Wszystkim Państwu za zainteresowanie i życzliwą pomoc.
    Pozdrawiam serdecznie i z respektem : -)
    Stanisław Remuszko
  • Poziom 3  
    Niestety, jest ciąg dalszy.
    Mimo gruntownej rewizji w mieszkaniu, nie znalazłem instalek do W-7. Znajomy informatyk, który przed kilkoma laty kupował mi tego laptopa HP (z fabrycznie zainstalowaną "siódemką"), pocieszył mnie, mówiąc, że od pewnego czasu komputery są wyposażane w dyspozycję "przywróć ustawienia fabryczne". Ponieważ jednak nadal nie znam się ni w ząb - poszedłem do pobliskiej firmy, żeby spytać, czy ktoś mógłby za nieduże pieniądze przyjść i przywrócić te "ustawienia fabryczne"oraz ile to musi kosztować. I oni powiedzieli, że - skoro po zakupie laptopa z W-7, ten system operacyjny został (na moje życzenie) zastąpiony przez W-XP, to "siódemki" już nie ma nigdzie w żadnej partycji. Spytałem więc, co w tej sytuacji mam robić. Powiedzieli, żeby kupić u nich "siódemki" (500 zł) i żebym przyniósł laptopa, to wszystko mi zainstalują za jeszcze 250 zł. Sęk w tym, że moja emerytura wynosi 814 zł, no i 300 dorabiam sobie jeszcze felietonami. Nie mam wolnych 750 zł, a ich zaoszczędzenie musiałoby potrwać z rok.
    Przepraszam, że Państwu Komputerowcom zawracam głowę swoimi sprawami bytowymi, no, ale u mnie, by tak rzec, jedno w drugie wchodzi. Chciałbym uprzejmie prosić o radę: czy jest jakieś tańsze /łatwiejsze wyjście?
    Z góry dziękując, pozdrawiam Państwa serdecznie i z respektem : -)
    Stanisław Remuszko,
    Warszawa-Ursynów
    remuszko(malpa)gmail.com, +22 641-7190, 504-830-131
  • Poziom 31  
    Warto by sprawdzić w zarządzaniu dyskami jaki jest układ partycji możliwe, że nie był cały dysk formatowany i partycja recorvery nadal jest na dysku. Czy klucz do aktywacji Windows XP był przeniesiony ze 7? Jeśli laptop posiadał podczas kupna Windows 7 więc ma Pan prawo zainstalować taką samą wersję jaką była przy kupnie, wystarczy programem Windows iso downloader aby ściągnąć obraz Windows 7 i z niego przeprowadzić instalację, klucz można znaleźć na nalepce na spodzie laptopa. Przed instalacją Windowsa należy ściągnąć ze strony producenta wszystkie potrzebne sterowniki.

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_inne/Windows_ISO_Downloader.html
    W temacie opisany powrót do wersji systemu jaki był zainstalowany przez HP.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2366777.html
  • Poziom 33  
    Panie Stanisławie proszę podać model laptopa. Obraz ISO W7 już mam.
  • Poziom 3  
    Po czym poznać, jaki mam model?
    R.

Dodano po 3 [minuty]:

Jak "odpowiedzieć BEZ cytatu" Panu/i "nomundrek"? W co trzeba kliknąć, żeby móc napisać taką odpowiedź?
    R.
  • Poziom 10  
    Witam Serdecznie. Na Pana przypadłość gdzie miał Pan system win xp przecież są sterowniki na windows xp do tego modelu drukarki? także nie wiem skąd Panu ktoś powiedział że najłatwiej przesiąść się na win 7.. Jeśli miałby Pan jeszcze zainstalowany windows xp na 100% jest możliwość zrobienia skoro Pan nie trawi windows 7, na drugie pytanie skoro wywalona jest partycja z recovery, można zainstalować czystą instalkę windowsa 7, klucz oczywiście Pan ma? na spodzie laptopa?

Dodano po 4 [minuty]:

i szczerze dobrze, że Pan nie skorzystał z tej ich usługi za 750 zł.. bo ktoś chciał skorzystać na Pana niewiedzy.. bo skoro kupił Pan laptopa z fabryczną 7 to po co kupować nową 7 za 500zł od nich?? ;/ i jeszcze 250zł za instalacje ;/ o mój boże:) rozbój w biały dzień..
  • Poziom 3  
    Tak, mam naklejkę. Sfotografowałem i wysłałem do bardzo miłego Pana z Państwa portalu. Cała sprawa wydaje się być na dobrej drodze. Bardzo dziękuję za wsparcie i otuchę. Gdyby coś jeszcze, to pozwolę sobie napisać.
    Jeszcze serdeczniej pozdrawiam :-)
    Stanisław Remuszko

Dodano po 2 [godziny] 53 [minuty]:

@ king1q2w
    Nie jest tak, jak Pan/i przypuszcza. Za długo pisać. Chętnie porozmawiam przez telefon.
    Pozdrawiam serdecznie i z szacunkiem :-)
    R.