Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renualt Megane - Plamy oleju przed skraplaczem klimatyzacji

31 Maj 2018 12:07 423 3
  • Poziom 12  
    Witam.
    Miesiąc miesiąc temu w samochodzie Renault Megane 1,5 dci, wymieniłem skraplacz klimatyzacji, firmy (producent inny). Jak na razie klima sprawuję się ok. Natomiast zaniepokoiłem plamami jak by oleju na grillu przedniej atrapy samochodu, które zauważyłem 3 dni temu . Plamy te wytarłem i po dwóch dniach eksploatacji powróciły ponownie. Związku z tym zastanawiam się skąd się one tam wzięły ? Dodam iż skraplacz jest suchy i nie widać na nim żadnych plam oleju, wycieków itp, podobnie jak w jego okolicy, wszystko suche, tylko tak jak napisałem wyżej na tym grillu są ślady oleju. Wiec mam nadzieję iż wymieniona chłodnica klimy, raczej się chyba nie rozszczelniła ? Proszę o podpowiedzi i sugestie za które z góry dziękuję.
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Witam piszesz że chłodnica klimy też była wymieniana a powiedz jakiej firmy masz tą chłodnicę bo jak masz najtańszy zamiennik (chinol) to niestety ale długo na tym nie podziała ta klima.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Olej z intercoolera
  • Poziom 12  
    Okazło się że przewód łączący się z intercoolerem miał delikatną nieszczelność.
    Bardzo wszystkim dziękuję za sugestie. Uważam temat za zamknięty.