Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Wymiana rozrządu w peugeot Boxer3.0 euro4

31 May 2018 13:18 2013 4
  • Level 1  
    Witam wszystkich mam do wymiany rozrząd w peugeot Boxer. 3.0 157KM. Proszę o radę czy wymieniać sam rozrząd czy iść dalej tak jak sugeruje mi mechanik i wymienić także dźwigienki zaworowe łącznie z zaworami.Niestety operacja ta wiąże się z dużymi kosztami wyjęcie wtrysków prawdopodobnie kończy się ich zniszczeniem.Peugeot jest z roku 2008 przebieg 520 000.Wtryski dobre nie dymi zapala prawidłowo olej wymieniany co 20 000 pełny syntetyk total qarc ineo ECS 5w30.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 41  
    Obowiązkowo trzeba wymienić dzwigienki zaworowe!!!
  • Level 31  
    Kolego decybel91 możesz rozjaśnić sprawę , czemu trzeba wymieniać również dźwigienki zaworowe w instrukcji wymiany nie ma takiego zastrzeżenia . Robiłem taki rozrząd i nie wymieniałem dźwigienek zaworowych , może czegoś nie wiem .
  • Level 41  
    Dziwgienki są słabym elementem tego silnika (3.0 iveco), kilku mechaników potwiedziło, że po takich przebiegach warto w nowe zainwestować. Znam jeden przypadek z okolicy, że po wymianie rozrządu padła jedna czy dwie (pekła lub urwała).
  • Level 31  
    Dziękuję za informację .