Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skuter toros - zgubił iskrę (pojawiła się na chwilę)

31 Maj 2018 22:51 324 2
  • Poziom 11  
    Witam. Skuter gubi iskrę. Instalacja była pomieszana, kable się kruszyły po zaglądnięciu do instalacji. Po wymianie kabli iskry nadal brak. To znaczy pojawiła się na chwilę, wkręciłem świecę i z powrotem zginęła. Cewkę mam drugą na podmianę (inny skuter palił na niej). Moduły też dwa. Jeden ma wyprowadzone kable a drugi wejście na wtyczkę. Jakiś no name. Na elektrodzie znalazłem różne opisy wyprowadzeń, ale wydaje mi się, że poprawnie podłączam. Pomimo, że iskra pojawiła się na chwilę. Na różnych świecach też sprawdzane. Wyeliminowałem stopkę boczną. Rozciąłem kable bo brak wtyczki. Rozrusznik kręci po złączeniu zielonego (masa) i tego co idzie do przekaźnika rozrusznika. Inaczej nie da się. Między impulatorem a masą jest 140 ohm, cewką cdi a masą 500ohm. Na pierwszej cewce między fajką a "czarnym pinem" 15,24kohm, na drugiej 8,3kohm. Między pinami zielonym i czarnym na pierwszej jest 0,5ohm a drugiej 0,7ohm. Gdzie jeszcze szukać usterki?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Jedyna niewiadoma to taka,ze obok zegarów po przekręceniu kluczyka miga dioda jakby od alarmu. Ale nie ma znajomy pilota do niego ani nigdzie nie chyba modułu. Patrzyłem pod czasza i nie ma.