Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka Black Decker BDHD18 jak uruchomić

odoakerr 01 Cze 2018 09:12 360 12
  • #1 01 Cze 2018 09:12
    odoakerr
    Poziom 9  

Witam, mam pytanie dotyczące wkrętarki BDHD18. Przyszła mi w paczce z anglii jednak nie ma akumulatora. Wkrętarka ma 3 styki i teraz moje pytanie jak podłączyć ten trzeci styk. Np żaby ją uruchomić z zasilacza

0 12
  • #2 01 Cze 2018 12:18
    jack63
    Poziom 41  

A ma napisane jakie jest napięcie nominalne aku?
    Z zasilacza możesz jej nie uruchomić.
    Z reguły zbyt mała wydajność prądowa. Lepszy akumulator.
    Np. Samochodowy, ale napięcie???
    Jeżeli we wkrętarce są trzy styki to jest pytanie do czego służą. To może świadczyć że elektronika wkrętarki współpracuje z elektroniką baterii lub wręcz ją zastępuje.
    Może być problem ją uruchomić bez ori aku.
    Co to za wkrętarka? Zdjęcia, opis konieczny!

0
  • #3 01 Cze 2018 16:25
    odoakerr
    Poziom 9  

Więc zasilanie to 18V, wydajność prądowa nie jest tu problemem ponieważ po wciśnięciu przycisku pobiera tylko 3mA na diodę led.
    Interesuje mnie do czego jest ten trzeci styk ewentualnie ją rozkręcę. Bateria do niej przeznaczona jest za to wyposażona w 4 styki czy i ten kolejny z pewnością do kontroli temperatury ogniw.
    Wkrętarka to Black&decker BDHD18

0
  • #4 01 Cze 2018 17:00
    jack63
    Poziom 41  

odoakerr napisał:
    wydajność prądowa nie jest tu problemem ponieważ po wciśnięciu przycisku pobiera tylko 3mA na diodę led.

Czyli już podłączałeś pod zasilacz?
    Nie znam tej wkrętarki, ale te które znam świecą diodą razem z silnikiem.
    Czy włącznik ma wyczuwalny "skok" aby najpierw zaświecić diodę bez zasilania silnika? Powinno to być opisane w instrukcji użytkownika.
    odoakerr napisał:
    Bateria do niej przeznaczona jest za to wyposażona w 4 styki czy i ten kolejny z pewnością do kontroli temperatury ogniw.

Może i tak być, choć małe szanse. Temperatura ogniw to domena układu BMS baterii.
    Jednak wszystko jest możliwe.producenci celowo cwaniakują z układem elektrycznym wkrętarki aby ona i bateria były jak tory w Rosji i nie pasowały do wyrobów innych producentów. Wtedy mogą zdzierać z klientów haracz braku kompatybilności...
    Aby stwierdzić jak jest na prawdę oprócz demontażu wkrętarki musiałbyś zrobić "sekcję" baterii i ładowarki.

0
  • #5 01 Cze 2018 17:23
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

Oryginalny akumulator kosztuje 150zł czy warto kombinować.

0
  • #7 01 Cze 2018 20:50
    Akrzy74
    Poziom 39  

Środkowy pin służy do kontroli ładowania - styk termistora. Więcej kolega bez trudu (jak sądzę) znajdzie korzystając z wyszukiwarki. :)

0
  • #8 01 Cze 2018 21:31
    jack63
    Poziom 41  

Środkowy pin czego? Wkrętarki czy baterii?
    Przecież autor napisał

odoakerr napisał:
    Interesuje mnie do czego jest ten trzeci styk ewentualnie ją rozkręcę. Bateria do niej przeznaczona jest za to wyposażona w 4 styki czy i ten kolejny z pewnością do kontroli temperatury

Wkrętarka nie uczestniczy w ładowaniu, a bateria ma cztery styki....

0
  • #9 03 Cze 2018 17:05
    odoakerr
    Poziom 9  

Wkrętarka Black Decker BDHD18 jak uruchomićWkrętarka Black Decker BDHD18 jak uruchomićWkrętarka Black Decker BDHD18 jak uruchomić

Proszę oto zdjęcia może coś uda się z tego wywnioskować

0
  • #10 03 Cze 2018 17:28
    jack63
    Poziom 41  

Wg mnie. Przypuszczalnie to:
    1. Czerwony to + baterii
    2. Czarny to - baterii
    3. Biały kontrola napięcia baterii. Nie wiadomo po ktôrym ogniwie?
    Najlepiej by było omierzyć ori baterię lub zanalizować schemat płytki z wkrętarki.

0
  • #11 03 Cze 2018 17:32
    odoakerr
    Poziom 9  

Czyli można spróbować zasilić ją normalnie 18 a pod czarny i biały dać np 3V?

0
  • #13 12 Wrz 2018 08:53
    Arkadyo
    Poziom 29  

Witam.
    Podepnę się pod temat bo posiadam identyczny model B&D w którym uszkodzeniu uległa szczotka. Chciałem ją wymienić ale sieć w zasadzie nie pokazuje nic podobnego - szczotka jest podpiłowana na kwadrat z jednej strony który jest na wcisk osadzony w wycięcie w blaszce miedzianej. Widzieliście gdzieś coś takiego? Byłbym skłonny kupic cały silnik ale nie bardzo wiem co dobrać bo po oznaczeniu na silniku w sumie siec też nic nie podaje - Oznaczony jest LS-555PC... i pokazuje sie to w silnikach ryobi ale dalsza częśc nr juz sie nie zgadza. Ktos wie co tam moznaby wsadzić?

0