Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne dźwięki podczas grania - MSI GTX1050Ti

kuba14git 01 Cze 2018 14:09 678 40
  • #1 01 Cze 2018 14:09
    kuba14git
    Poziom 8  

Witam!
    Podczas grania czasami słyszę dziwne dźwięki.
    W załączniku podam przykładowy gameplay gdzie słychać taki dźwięk. Nie jest to wina gry ani Windowsa, bo na wszystkich grach słychać ten dźwięk, a Windows zaktualizowałem do 10 (podczas nagrywania filmiku był 7). Ten dźwięk jest od nowości karty.
    Może to wina sterowników?
    Specyfikacja:
    GPU: MSI GTX 1050 Ti ( Link )
    CPU: I5 2500
    RAM 8GB 4X2GB 1333 MHz
    BIOS: Zaktualizowany
    PSU: Dell 265w
    MOBO: Dell 990
    Dell 990

0 29
  • #2 01 Cze 2018 14:37
    System PL
    Uczeń

Jedziesz na zintegrowanej karcie dźwiękowej. Miałem podobny problem. Był to trojan (wirus). Masz antywirusa?
    Użyj może 360 total Security. Przeskanuj z wirusów. Masz też wbudowany w system Defender.

0
  • #3 01 Cze 2018 14:41
    Piterixos
    Poziom 27  

W sensie całość dźwięku nagranego na filmiku to te dziwne dźwięki tak?

Mikser głośności nie wskazuje źródła?

0
  • #4 01 Cze 2018 14:58
    kuba14git
    Poziom 8  

Nie, tylko ten jeden, który wyróżniłem , reszta to muzyka, bo wtedy nagrywałem :D
    Nie jest to trojan, chyba że sterowniki mają trojana.
    Tak, mam kartę zintegrowaną.
    A ten trik z mixerem sprawdzę sobie.

Tutaj wyniki eksperymentu. Jeszcze tak często nie miałem tych beepów :(
    Przepraszam, że wybrałem tak dziwną grę.

0
  • #5 01 Cze 2018 15:30
    System PL
    Uczeń

Nie masz miksera dźwięku to tak jest. Dźwięk się miesza z muzyka gry, a muzyką goove czy też z inny źródeł. Wpisujesz w wyszukiwarkę Windowsa "dźwięk" i klikasz enter. Masz tam mikser dźwięku. Włącz go.

0
  • #6 01 Cze 2018 15:37
    kuba14git
    Poziom 8  

W tym problem że wszystko jest wyłączone. Na wyższym poście jest to pokazane.

0
  • #7 01 Cze 2018 15:45
    System PL
    Uczeń

włącz to! Daj zdjęcie, ale to co jest na filmie tego nie przedstawia.

Dodano po 50 [sekundy]:

Masz taką lupę na dolnym lewym rogu ekranu?

Dodano po 4 [minuty]:

Wejdź w lupę>wpisz dźwięk>kliknij enter>wejdź w nagrywanie>miks dźwięku>włącz> Zastosuj.

0
  • #8 01 Cze 2018 15:45
    Piterixos
    Poziom 27  

Mikser dość wyraźnie pokazuje źródło problemu. Wystarczy wyciszyć źródło i po problemie. Może w ustawieniach tego programu coś masz zaznaczonego że takie dźwięki wydaje, warto sprawdzić.

A gra bardzo fajna :)

0
  • #9 01 Cze 2018 15:46
    kuba14git
    Poziom 8  

Możesz załączyć screen o jaki mikser Ci chodzi? Bo to jest mikser dźwięku, a innego oprócz jeszcze takiego nie znalazłem.

0
  • #10 01 Cze 2018 15:48
    System PL
    Uczeń

Popieram kolegę.

Dodano po 1 [minuty]:

Kiedy wpisujesz w wyszukiwarkę co wyskakuje? Taki głośniczek i napisem Dźwięk?

0
  • #11 01 Cze 2018 15:50
    kuba14git
    Poziom 8  

Włączyłem ten cały "Miks stereo".
    PS. Mam mowy (spaprany) Build Windows 10 i wyszukiwarka nie działa...
    I co teraz?

0
  • #12 01 Cze 2018 15:52
    System PL
    Uczeń

Menedżer zadań i zobacz co tam pracuje. Daj zdjęcie.

0
  • #13 01 Cze 2018 15:53
    Piterixos
    Poziom 27  

Nie rozumiem co Ty próbujesz wykonać, nie wiem też o co chodzi koledze @System PL jeśli mam być szczery.

Na filmiku masz włączony mikser głośności i on wyraźnie pokazuje że obs64 powoduje te dźwięki, wystarczy że w mikserze go wyciszysz i załatwione. Możliwe że w ustawieniach tego programu coś masz namieszane i stąd problem, na Twoim miejscu bym to sprawdził

0
  • #14 01 Cze 2018 15:55
    kuba14git
    Poziom 8  

Muszę cały widok zaawansowany? Bo jak mam 200 procesów to trochę to zajmie...

0
  • #16 01 Cze 2018 15:58
    kuba14git
    Poziom 8  

OBS nie powoduje tego, bo zainstalowałem go teraz na potrzeby nagrania filmu.
    Ja też nie wiem dokładnie dokąd zmierzają te instrukcje.

0
  • #17 01 Cze 2018 15:59
    System PL
    Uczeń

Proces jakiś może oznaczać problem.

0
  • #18 01 Cze 2018 16:00
    kuba14git
    Poziom 8  

Mam pomysł. Może odinstaluję sterowniki audio i wideo i będę działał na tych z Windows 10. Przetestuje też te gry.
    A jeśli to proces to ten ze sterowników, bo na czystym Windows 10 też występuje problem.

0
  • #19 01 Cze 2018 16:02
    System PL
    Uczeń

To nie jest najlepszy pomysł. Możesz coś więcej uszkodzić!

0
  • #20 01 Cze 2018 16:07
    kuba14git
    Poziom 8  

Bez sterowników nic nie uszkodzę. Poza tym i tak będę musiał za niedługo przeinstalować Windows.

0
  • #21 01 Cze 2018 16:09
    System PL
    Uczeń

A może głośniki trzeszczą.

0
  • #22 01 Cze 2018 16:09
    Piterixos
    Poziom 27  

Czyli wyciszenie tego programu w mikserze nic nie daje tak?

W menu dźwięki w zakładce nagrywanie kliknij prawym na mikrofon i daj wyłącz.

To się dzieje tylko w grach?
    Zaczęło się to nagle? W poście piszesz ze jest tak od nowości karty, o jaką kartę chodzi? Jedyna karta o jakiej wspominasz to karta graficzna. TO po jej włożeniu pojawił się problem?

Ponoć BIOS może powodować takie dźwięki, może być to np ostrzeżenie związane z przegrzewającymi się podzespołami.

Zainstaluj program HWinfo, odpal sensors only wejdź w opcje (na dole), zmniejsz polling rate do 200ms, zatwierdź (set) potem włącz nagrywanie do pliku (też na dole koło opcji). Zapakuj plik i wrzuć w załączniku. Tylko to ma być oczywiście plik nagrany w czasie grania z tymi beepami:)

W sumie mógłbyś też odpalić Prime95 oraz Furmark (każdy z osobna) i napisać czy problem występuj e w trakcie pracy któregoś z nich.

0
  • #23 01 Cze 2018 16:17
    System PL
    Uczeń

A co się stanie kiedy wyłączysz wszystkie dźwięki, oprócz gry to też jest?

Dodano po 5 [minuty]:

To karta zintegrowana. Patrz na dokładnie w temacie.

0
  • #24 01 Cze 2018 16:34
    kuba14git
    Poziom 8  

Sprawa się robi coraz dziwniejsza.
    Na Windowsowych sterownikach beepło raz podczas startu gry a dalej nic. Warto dodać że kierowałem się instrukcjami i wyciszyłem po 5 minutach grania wszystko oprócz głośnika i gry. I nic. Potem odciszyłem i grałem kolejne 5 minut i 0 beepów. Co jet? Instaluję sterowniki od dźwięku i sprawdzę...
    Podczas grania:
    Tak, wyczyszczę jutro albo w przyszłą sobotę chłodzenie CPU i pastę kupię.
    Zbaczając z tematu Arctic MX2 jest dobra?

0
  • #25 01 Cze 2018 16:47
    System PL
    Uczeń

Powinna być dobra. Ale wracając do tematu. Przeciążenia karty dźwiękowej mogą to być. Może masz jakąś inną kartę dźwiękową?

0
  • #26 01 Cze 2018 17:09
    Piterixos
    Poziom 27  

"Warto dodać że kierowałem się instrukcjami i wyciszyłem po 5 minutach grania wszystko oprócz głośnika i gry. I nic. "

W sensie nic nie pomogło czy nic nie beepało?

Wolałbym żebyś użył HWinfo, speedfan ponoć potrafi przekłamać pomiary i to jest w sumie trochę widoczne w tym screenie, grafika 36 stopni? Rdzeń CPU 54 stopnie i ostrzeżenie? Jakbyś zrobił tak jak napisałem w moim poprzednim poście t by była pewność.

0
  • #27 01 Cze 2018 22:08
    kuba14git
    Poziom 8  

Karta jestt nowa a procesor z 2010 więc...
    Wieczorem zrobię nowe poniary.

Dodano po 4 [godziny] 32 [minuty]:

Zauważyłem, że beepy są chyba w lokacjach bardziej "procesorowych" takich jak na screenie:
    Dziwne dźwięki podczas grania - MSI GTX1050TiDziwne dźwięki podczas grania - MSI GTX1050Ti
    A tu log:
    Pod koniec wystąpiło najwięcej beepów bo byłem w lokacji co na 1 screenie.
    Mam jeszcze jeden pomysł. Może wyłączę audio w biosie i wtedy zobaczę czy beeepy występują?
    PS. Byłem w biosie i nic interesującego tam nie ma...

0
  • #28 01 Cze 2018 22:56
    kuba14git
    Poziom 8  

INFO:
    Log moich eksperymentów. B-jest beep N- nie ma beepa
    Dźwięk wszystkiego oprócz gry włączony - B

0
  • #29 01 Cze 2018 23:09
    Piterixos
    Poziom 27  

Pytam jeszcze raz - problem zauważyłeś TYLKO w czasie grania w gry? I dopiero po podłączeniu GTX 1050 Ti tak?

Do tego wcześniej napisałeś:

"Warto dodać że kierowałem się instrukcjami i wyciszyłem po 5 minutach grania wszystko oprócz głośnika i gry. I nic. Potem odciszyłem i grałem kolejne 5 minut i 0 beepów."

Tzn że najpierw wyciszyłeś wszystkie źródła dźwięku poza grą, a beepy były natomiast gdy je pogłośniłeś to nagle znikły? To nie brzmi logicznie więc pytam dla pewności.

Pobierz te dwa programy: Prime95 i furmark, odpal je z osobna i powiedz czy przy którymś występują beepy.

0
  • #30 01 Cze 2018 23:26
    kuba14git
    Poziom 8  

Chciałem przekazać że podczas pierwszych 5 minut beepy były. Potem wyciszyłem wszytko poza grą i żadnych beepów nie było. Potem wróciłem wszystkie ustawienia tak jak było na początku i ponownie beepów nie ma. Teraz robię kolejne testy i wychodzi pomiar taki sam. Już nie wiem o co chodzi...
    Dałem kompowi ochłonąć na 30 minut i go wyłączyłem.
    Teraz powtórzyłem testy.
    I beepy całkowicie znikły! No teraz to ja nie wiem o co chodzi... Może tą kartę trzeba było "rozchodzić"? :D
    Jutro jeszcze posprawdzam.

0