Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit XWA 61251 W EU - migają wszystkie diody po wł. wtyczki do gniazda

farcik12 01 Cze 2018 08:49 282 6
  • #1 01 Cze 2018 08:49
    farcik12
    Poziom 3  

Mam problem z pralką Indesit Innex. Po włączeniu do gniazdka nic się nie dzieje, natomiast po 10 minutach włączają się wszystkie diody i mrugają. Sprawdzałem kondensatory i wyglądają na dobre... Proszę o ocenę i poradę co może być nie tak.
    Indesit XWA 61251 W EU - migają wszystkie diody po wł. wtyczki do gniazdaIndesit XWA 61251 W EU - migają wszystkie diody po wł. wtyczki do gniazda

0 6
  • #2 02 Cze 2018 20:54
    farcik12
    Poziom 3  

Witam ponownie może pomogę kolegom.

Pralka przestała chodzić w czasie prania, a mianowicie kiedy była zalana wodą. Tak wszystkie możliwe lampki mrugają oprócz 2 lampek: wirowanie i odprowadzanie wody one się świecą cały czas. To są kontrolki bieżącej fazy prania (jest ich cztery, dwie z nich nie świecą w ogóle). I tu moja sugestia może trzeba tylko zresetować ową pralkę czy ktoś z forumowiczów wie w jaki sposób to zrobić?

0
  • #3 05 Cze 2018 15:52
    farcik12
    Poziom 3  

Czy mamy tutaj specjalistów w tej dziedzinie?

0
  • #4 05 Cze 2018 16:21
    Kenworth 18
    Poziom 32  

Witam.
    Skoro pralka odżywa po 10 minutach od włączenia do gniazda sieciowego to może to wskazywać na problem z przetwornicą napięcia, ale to tylko hipoteza.
    Co do kondensatorów elektrolitycznych to warto je wymienić nawet w ciemno bo lubią z upływem czasu tracić pojemność a po drugie to niewielki wydatek.
    Po powrocie z pracy sprawdzę jaki układ przetwornicy jest w Indesit bo mam jakiś uszkodzony moduł w domu i napiszę co tam tkwi.

0
  • #5 05 Cze 2018 16:51
    TONI_2003
    Moderator

farcik12 napisał:
    Sprawdzałem kondensatory i wyglądają na dobre
    Wielu z nas jeśli czyta takie słowa ogarnia czarna rozpacz (bo co to znaczą takie słowa), a najczęściej chciałoby wierzyć, że to znaczyło sprawdzenie dogłębne przetwornicy...
    Indesit XWA 61251 W EU - migają wszystkie diody po wł. wtyczki do gniazda
    Jednak w 90% nie znaczy nic tak jak cytowane Twoje słowa powyżej.

Na foto Masz zaznaczone (w kolejności kondensatory elektrolityczne 1, 2) są do pomiaru ich pojemności i sprawności, a po ich wymianie należy sprawdzić działanie pralki (być może trzeba to uczynić z nr. 3?) :D

Konieczne będzie zrobienie super fotek (te co są to tragedia) z pewnych fragmentów PCB gdy działania powyżej nie odniosą skutek :idea:

0
  • #6 07 Cze 2018 11:22
    farcik12
    Poziom 3  

Wymieniłem wszystkie 4 dalej to samo :(

0
  • #7 07 Cze 2018 11:44
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Dobrze zmierzyć napięcie na wyjściu zasilacza (płytka wlutowane prostopadle do PCB). 2 piny od skraju to zasilanie (ok. 320VDC), 2 piny od środka to wyjście 12VDC.
    Uważaj na niebezpieczne napięcia.

Dodatkowo do obejrzenia moduł w maskownicy (bywa, że z powodu wilgoci, podlania robi się korozja).

0
  Szukaj w 5mln produktów