Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes AXOR 1843 - Kontrolki.

01 Cze 2018 20:47 3216 6
  • Poziom 3  
    Witam bardzo serdecznie bardzo bym prosił o pomoc w ustaleniu od czego są te kontrolki.

Obydwie pomarańczowe jak widać. :) Mercedes AXOR 1843 - Kontrolki.Mercedes AXOR 1843 - Kontrolki.

Jeśli chodzi o tę kółka ze strzałką i kreską z lewej włączyła się nagle dzisiaj i podczas jazdy samochodem ciężarowym z naczepą, co około 5 sekund syczy powietrze przez 1 sekundę jakby uciekało skądś. Raz, że to jest wkurzające słychać w kabinie nawet przy zasuniętych szybach, a dwa chodzi o bezpieczeństwo i żeby się nie popsuł jeszcze bardziej samochód. Znowu ta z wykrzyknikiem w środku świeci się odkąd jeżdżę ciężarówką, podobno to wina naczepy bo świeci się cały czas na wyświetlaczu napis ABS. Co to są za problemy i jak je można rozwiązać? Dzięki za pomoc z góry jeśli ktoś miałby ochotę odpowiedzieć. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    W pewnym sensie sam sobie odpowiadasz jeśli chodzi o pierwszą kontrolkę; za niskie ciśnienie w układzie pneumatycznym naczepy, następna to kontrolka hamulca postojowego (ręcznego).Ostatnia informuje o awarii jednego z czujników zużycia klocków hamulcowych i przy okazji zapalił się ABS.
  • Poziom 3  
    darfur5 dziękuję za odp. Ta czerwona to wiem od czego zaciągnąłem ręczny/postojowy bo już byłem na bazie i kończyłem dzień pracy wszystko z nim gra.

Mi najbardziej zależy na rozwiązaniu problemu z tą pomarańczową kółeczkiem, strzałką i tą kreską z lewej. Dodam, że podczas postoju w miejscu nic nie syczy co 5 sekund. Tak samo jak dobrze sięgnę pamięcią trzymając stabilnie nogę na gazie czyli cały czas leciałem te 80 nie syczało, w momencie dodawania gazu lub zdejmowania nogi z pedała gazu znowu pojawiało się to syczenie tak jakby zaraz za kabiną lub przy naczepie. To moje pytanie jak to rozwiązać ten problem żeby już nie syczało i znikła ta kontrolka bo muszę zadzwonić do mechanika z naszej firmy i mu powiedzieć, żeby ogarnął.
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Przecież ta ze strzałką to hamulec silnikowy - prawa dźwignia pod kierownicą. Przesuń dźwignie do przodu i kontrolka zgaśnie.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Tak, to hamulec silnikowy. Może to być dźwignia pod kierownicą a może być awaria. W każdym razie nie powinno syczeć przy dodaniu gazu (zamknięta klapa na wydechu i syczą spaliny przelatujące przez małą dziurkę w klapie). Można jeździć pod warunkiem odłączenia cięgna od klapy i zablokowaniu jej w pozycji otwartej. Oczuwiście nie jest to naprawa tylko prowizorka żeby nie przepalać paliwa.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Nie masz w tym aucie przypadkiem EBS z modulatorami jednokanałowymi EA2000 Knorr? Jeśli tak to ta na pierwszej fotce zapala się jak są jakieś anomalie w działaniu EBS i może mieć kolor żółty lub czerwony. Ta, która świeci na żółto na fotce sugeruje awarię na osi tylnej, a obok masz wygaszoną, która powinna odnosić się do osi przedniej. Problem w tym, że nie zawsze tak to działa. W ATEGO 2 I AXORZE 2 na wyświetlaczu (tym żółtym) dodatkowo zapala się symbol BS.
    Osobiście spotkałem się z tym w pojazdach z MB z EBS kilkukrotnie i winę za to ponosił modulator EA2000 lub tylny siłownik hamulcowy, choć mogą być też inne przyczyny. Diagnostyka typu komputer + manometry powinna pomóc, przy czy na pewno nie należy tej komputerem ograniczyć do odczytu kodów usterek.

Jeszcze małe uzupełnienie. Nie dawało mi spokoju to co napisałem, że te kontrolki nie zawsze działają jak by się wydawało.
    Spytałem kolegi , z którym grzebiemy razem z autach czy pamięta zapaloną tą z tyłem pojazdu (robimy z MB, które chodzą solo) i nie pamiętał, a awarie były na osiach przód i tył. Wychodzi więc na to, że to co się świeci wskazywać może na nieprawidłowe działanie ABS/EBS naczepy.
  • Poziom 3  
    Hej. Co do tego syczenia i pomarańczowej kontrolki kółka to ten hamulec silnikowy przesunąłem wajchę z prawej strony do góry i znikła tak samo syczenie nie potrzebne mi to jest. Pracuje w krajówce lokalnie. Co do tej drugiej pomarańczowej to tak to z naczepą właśnie problem plus na wyświetlaczu wyżej miga co jakiś czas abs i tak jakby symbol naczepy jest.

dziękuję za pomoc i komentarze.