Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PANASONIC FUNAI LG - PIORUN A TELEWIZOR

piorunova 01 Jun 2018 21:38 2424 2
    piorunova
    Level 1  
    uwaga bardzo proszę o pomoc i o sensowne odpowiedzi!
    dosłownie godzinę temu prawdopodobnie w mój dom (w antenę na dachu) uderzył piorun
    wywaliło korki, jeden przez długi czas się iskrzył, teraz już działa normalnie (ale nie włączamy go do przyjazdu elektryka), sęk w tym, że wszystkie trzy telewizory w domu razem z dekoderami NIE DZIAŁAJĄ, stąd moje pytanie: spaliły się na 100% czy może da się jeszcze coś zrobić?
    jako dodatkowe informacje dodam, że mieszkam w bliźniaku, w sąsiednim mieszkaniu również wywaliło korki, jednak wszystkie działają włącznie ze sprzętem (dekodery nie działają ale to chyba najmniejszy problem)
    +nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie, ale godzinę temu w czasie ulewy zauważyliśmy, że dach przecieka - czy to mogło mieć znaczenie?
    PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ SZCZEGÓLNIE W SPRAWIE TYCH TELEWIZORÓW[/b]
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    zdzich42
    Level 40  
    Zaczekaj aż elektryk sprawdzi instalację. Sprawdź TV na sprawnej instalacji. Z praktyki napiszę tak: Burza to nieprzewidywalne w skutkach zjawisko i po burzy bywają przeróżne uszkodzenia a to od strony wejścia antenowego a to od zasilania czyli 230V. Jak będzie u Ciebie? któż to wie...
    krakarak
    Level 41  
    Na twój temat nie można dać żadnej sensownej odpowiedzi oprócz - wezwij fachowca od naprawy RTV.
    Każda inna to zwyczajne dywagacje.