Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW caddy 1.6 tdi 2011 CAYD - Po uszczelnieniu wtryskow silnik nie odpala

Tommy7161 01 Cze 2018 23:53 528 5
  • #1 01 Cze 2018 23:53
    Tommy7161
    Poziom 2  

Witam jestem nowy użytkownikiem tego forum, i mam bardzo duży problem z VW caddy 2010r lift 1.6 tdi 75Km silnik CAYD.
    Może zacznę od początku naprzód samochód wogole nie odpalal z powodu przegryzionych przewodów od kuny dokładnie od położenia sprzęgła który znajduje się pod pedałem sprzęgła....
    Problem zlokalizowany auto odpalilo jedzilo, i zauwazylem ze jeden wtryskiwacz przepuszcza wiec postanowiłem uszczelnić wyciagnelm wszystkie Wtryski wymieniłem miedziane podkładki oringi gumowe itd... skręciłem wszystko do kupy tak jak było wcześniej...auto odpala dosłownie na 5sec i gaśnie, po podłączeniu pod komp (mega macs 65), sprawdzeniu kodowania wtryskiwaczy odpowietrzeniu systemu itd komp nie pokazuje żadnych błędów wszystko jest OK...a silnik zachowuje się tak samo odpala na 5 sec i gaśnie...po odłączeniu 4 wtrysku z wtyczki samochód chodź dłużej zokoło 1min i również gaśnie...Czy ktoś miał podobny problem i ma może jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny?

0 5
  • Texa Poland
  • #2 04 Cze 2018 09:20
    andrzej20001
    Poziom 43  

Zapowietrzony układ one ciężko mają wstać po rozszczelnieniu układu.

0
  • Texa Poland
  • #3 04 Cze 2018 14:04
    Tommy7161
    Poziom 2  

Tylko układ był odpowietrzany metoda przez podłączenie przez komputer jak i stara metoda popuszcxesnia śrub z wezy metalowych ktore wchodzą do wtryskow..druga rzecz jak samochód kręci a odkręcić srubezpieczenia z tego węża to ropa jest wszędzie wiec pompa wysokiego ciśnienia pompuje...spróbuję to jeszcze raz zrobić ale wątpię w to żeby to była przyczyna...bo tak jak mówiłem wcześniej jak odłączenie kostke od 4 wtrysku to samochód chodzi około 1 min a jak by był zapowietrzony to moim zdaniem wogole by nie odpalal silnik

0
  • #4 04 Cze 2018 15:08
    andrzej20001
    Poziom 43  

wtryski oznaczyłeś 1,2,3,4 ? może kolejność nie taka. taka myśl

0
  • #5 04 Cze 2018 15:38
    Tommy7161
    Poziom 2  

Z tego co mnie uczyli i z mojego doświadczenia to wtryski liczymy od rozrządu chyba że w nowych silnikach jest inna zasada😉wtryski były włożone w tej samej kolejności co były wyciągnięte później zacząłem zmienić i patrzeć czy coś się zmieni ale nic z tego a druga rzecz ze zostały zakodowane do sterownika przez komp to raczej nie ram jest problem takie moje zdanie ...

0
  • #6 07 Cze 2018 10:55
    Tommy7161
    Poziom 2  

Widzę ze nikt tu nie jest wstanie mi pomóc wiec jak rozwiąże problem napisze co było przyczyną...ogólnie dziękuję za wszystkie wasze pomysly😊

1