Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 4 99 centralny zamek - Nie rygluje tylnich drzwi ani z pilota ani z kluczyk

02 Cze 2018 10:32 177 4
  • Poziom 14  
    Witam,

zrobiłem już tych zamków trochę jednak takiego problemu nie miałem.
    Drzwi kierowcy całkowicie zablokowane były wymienione kaseta zamka na nową plus ta płetwa która kręci z wkładki i teraz już rygluje normalnie.
    Tylnie lewe drzwi też zamek do wymiany (w parametrach widać że centralny nie widzi zamkniecia zamka oraz ze cały czas zaryglowany).
    Przewody w przelotach sprawdziłem są ok.

I teraz jak zamknę nawet z kluczyka centralny z drzwi kierowcy to żaden innym zamek się nie zamyka tylko bagażnik. Z drzwi pasażera tylko pasażera tył nie działa.

Błędów w module nie zgłasza co dziwne żadnych. W poniedziałek wymienię kasetkę zamka tylnego na nową wątpie jednak by zamek ożył cały od tego(czemu nie zgłasza błedu ?)

Pytanie czy szukać centralki zamka bo w niej coś może być ? ( jest pod kierownicą, wizualnie w b.dobrym stanie wiem jednak ze to nie wyznacznik).

Nie znam niestety historii tego auta a ma prawie 20 lat także ile ten zamek nie działa nikt nie wie.
  • Poziom 13  
    Witam.
    przede wszystkim sprawdz sygnal jaki i czy wogole przychodzi z zamka do modulu .Sprawdz czy w9idzi po kolei otwieranie z kluczyka lewe drzwi , zamykanie lewe , otwieranie prawe , zamykanie prawe i to samo z bagaznika . Mozliwe ze sa uszkodzone switche w kasecie .
  • Poziom 14  
    Widzi poza tymi drzwiami tył lewe tam ciąglę zablkowane/ zaryglowana. W poniedziałek wymienię kasete zamka. Czy jednak jedna nie sprawna wkładka zamka może powodować taki objaw ?
  • Poziom 13  
    Witam ponownie jak będziesz wymieniał kasetę to sprawdź czy jest napięcie na silniczek centralnego zamka . Pisałeś ze jak od kierowcy kluczykiem kręcisz to bagażnik się zamyka i odmyka wiec centralka działa i na kostce w drzwiach do kasetki powinno wtedy tez przychodzić napięcie krótko 0,6-1,0 sek. Jak to sprawdzisz to znaczy że silniczek (kasetka ) do wymiany . Jak napięcia brak ( w czasie zamykania/odmykania bagażnika ) to wiązka do sprawdzenia nie tylko przelotka a cały aż do modułu centralnego Zamka.
  • Poziom 14  
    Wymieniłem tez ten tylnią lewą kasetkę zamka i poprawiłem luty w centralce. Efekt jest taki że cała lewa strona (dwie nowe kasetki zamka) "ożyła" działa z kluczyka i pilota. Natomiast prawa nie działa, sprawdzę to napięcie na kostce możliwe że wszystkie 4 kasetki popsute(choć nigdy tak nie miałem jeszcze) ale auto stare a ile nie działa centralny nie mam pojęcia mogło to być kilka lat przecież.

W sumie to jeszcze tylko zrobić dzwwi pasażera i było by dobrze myśle.