Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki SSD do laptopa na SATA3

02 Cze 2018 11:43 378 3
  • Poziom 13  
    Witam, do laptopa lenovo thinkpad T430s potrzebuję kupić dysk 250 GB. Wstępnie wybrałem Samsung 860 Evo . Zdecydowałem się na SATA 3 bo ten laptop nie ma Nvme, a kupno z tym łączem to pewnie od 2000zł w górę za używany laptop. Teraz pytanie czy ten Samsung jest rzeczywiście tak dobry jak opisują go w testach?Czy moze jest coś zdecydowanie szybszego? (a testy są robione tak, żeby 860 evo wygrywało?) Zależy mi na responsywności systemu, szybkości działania programów, chrome, maszyny wirtualne. W lapku siedzą 8 GB RAM, i5 3320M. Z tego co sprawdzałem to Nvme ma dopiero lenovo t 470s - daleko poza budżetem na zmianę laptopa. Dziękuję za odpowiedzi.
  • Poziom 24  
    Ja bym polecał GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO.

Zalety:
    - szybkość 560/530MB, ale tu podobnie jest z innymi
    - IOPS - 100k/88k - ten parametr jest bardzo ważny
    - pamięci typu MLC - bardzo ważna sprawa, jeśli myślimy o żywotności produktu
    - gwarancja 5 lat - to jak się okazuje również ważna sprawa - z doświadczenia widzę, że dysk "pada" nagle i niespodziewanie bez dostępu do danych
    - GOODRAM - Polski producent - promowanie polskiego produktu

Porównując do Samsunga 860 Evo - pamięci V-NAND, zatem żywotność nieco mniejsza.
  • Poziom 13  
    Poszukalem info o Iridium PRO i są w sieci opisy że dyskom zdarza się mulic - wiec odpada...
    Iridium 2 ma kontroler phsion s11 - tylko 2 kanały nie spowalnia to możliwości dysku? W wer. 1 był psion 10 chyba 8 kanałów.