Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw touran AVQ - Czujnik temperatury powietrza G42 samochód w trybie awaryjnym.

02 Cze 2018 13:22 1482 6
  • Poziom 7  
    Witam.
    Mam problem z Czujnikiem G42 w Touranie AVQ 2004. Problem polega na tym że pokazuje błąd czujnika ale wymiana w niczym nie pomaga... Sprawdzałem też nowy przepływomierz ale też nic się nie zmieia.
    Błąd VAG 16497 - P 0113
    Sprawdzałem już wszystkie bezpieczniki bo nie wiem który jest od tego wszystkie są ok. Nie wiem jak z kablami bo nie mam schematu i nie bardzo sie znam na elektronice. Dodam jeszcze że temperatura (tylko nie wiem czy zasysanego powietrza czy też z kolektora) wynosi -38 stopni przy czym na dworze jest aktualnie jakieś 25. Nie mam skanu z Vag'a robiłem to u mechanika ale on rozkłada ręce i wysyła do serwisu.
  • Poziom 39  
    Kolego czujnik temperatury powietrza nie jest w przepływomierzu tylko w czujniku ciśnienia MAP.
  • Poziom 7  
    No tak wiem który to czujnik ale mechanik mówił że widział już że błąd pokazywało ten sam a do wymiany był przepływomierz własnie tylko to było w golfie i troche starszym ale silniki 1.9 tdi są bardzo podobne, mieliśmy po ręką przepływomierz więc wymieniliśmy ale nic nie dało więc został stary. Tak samo było z tym G42 siedzi stary bo na nowym też był ten sam błąd...
  • Poziom 39  
    Zewrzyj pin1 i pin2 na wtyku od MAP i zobacz czy temperatura się zmieni jak nie to uszkodzona gdzieś wiązka. Temperatura wchodzi na pin38 ECU z pin2 czujnika MAP.

Dodano po 2 [minuty]:

Po za tym w golfie AVQ nigdy nie siedział więc nie można się tak sugerować.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Można jak najbardziej polutowac, potem koszulka termo i zrobione.