Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vw touran AVQ - Czujnik temperatury powietrza G42 samochód w trybie awaryjnym.

02 Jun 2018 13:22 2730 6
  • Level 8  
    Witam.
    Mam problem z Czujnikiem G42 w Touranie AVQ 2004. Problem polega na tym że pokazuje błąd czujnika ale wymiana w niczym nie pomaga... Sprawdzałem też nowy przepływomierz ale też nic się nie zmieia.
    Błąd VAG 16497 - P 0113
    Sprawdzałem już wszystkie bezpieczniki bo nie wiem który jest od tego wszystkie są ok. Nie wiem jak z kablami bo nie mam schematu i nie bardzo sie znam na elektronice. Dodam jeszcze że temperatura (tylko nie wiem czy zasysanego powietrza czy też z kolektora) wynosi -38 stopni przy czym na dworze jest aktualnie jakieś 25. Nie mam skanu z Vag'a robiłem to u mechanika ale on rozkłada ręce i wysyła do serwisu.
  • Level 39  
    Kolego czujnik temperatury powietrza nie jest w przepływomierzu tylko w czujniku ciśnienia MAP.
  • Level 8  
    No tak wiem który to czujnik ale mechanik mówił że widział już że błąd pokazywało ten sam a do wymiany był przepływomierz własnie tylko to było w golfie i troche starszym ale silniki 1.9 tdi są bardzo podobne, mieliśmy po ręką przepływomierz więc wymieniliśmy ale nic nie dało więc został stary. Tak samo było z tym G42 siedzi stary bo na nowym też był ten sam błąd...
  • Level 39  
    Zewrzyj pin1 i pin2 na wtyku od MAP i zobacz czy temperatura się zmieni jak nie to uszkodzona gdzieś wiązka. Temperatura wchodzi na pin38 ECU z pin2 czujnika MAP.

Dodano po 2 [minuty]:

Po za tym w golfie AVQ nigdy nie siedział więc nie można się tak sugerować.
  • Helpful post
    Level 39  
    Można jak najbardziej polutowac, potem koszulka termo i zrobione.