Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Seat Ibiza II - Podczas słuchania muzyki wyskakuje komunikat ,, Tape Wind "

goedios 02 Cze 2018 14:25 309 5
  • #1 02 Cze 2018 14:25
    goedios
    Poziom 2  

Witam ostatnim razem podczas słuchania muzyki w mojej Ibizie zaczyna wyskakiwać nagminie komunikat ,, Tape Wind " i muzyka się wyłącza ale po 1 lub 2 sekundach komunikat znika i muzyka gra dalej.

Wie ktoś może jak to naprawić?

Mam takie radio jak załączonym zdjęciu ale bez tej zaślepki od kaset.Seat Ibiza II - Podczas słuchania muzyki wyskakuje komunikat ,, Tape Wind "

0 5
  • Pomocny post
    #2 03 Cze 2018 07:24
    ikar55
    Spec od car audio

Przyczyną może być pozostająca w radiu sprężynka zamykająca zaślepkę kieszeni odtwarzacza lub zwarcia powodowane wysiękami grafitu wypełniającego przelotki ścieżek na płycie głównej.
    Usuń wszystkie brunatno-czarne wysięki grafitu z przelotek na płycie głównej.

0
  • #3 05 Cze 2018 15:56
    goedios
    Poziom 2  

@ikar55

Po rozebraniu radia mam mase tego grafitu na przelotkach tylko czym mam go teraz wyczyscic zeby nie uszkodzic plyty?

0
  • Pomocny post
    #4 05 Cze 2018 19:50
    darens
    Poziom 21  

Waciki i benzyna ekstrakcyjna ewentualnie coś do potencjometrów.

0
  • Pomocny post
    #5 05 Cze 2018 20:13
    ikar55
    Spec od car audio

Często ten grafit penetruje i zwiera pod powłoką lakieru żywicznego. Jeśli jest problem ze zmyciem, to czyszczę (do żywych ścieżek) czyścikiem z włókna szklanego, a później zamalowuję te miejsca lakierem spirytusowym

0
  • #6 13 Cze 2018 11:24
    goedios
    Poziom 2  

Zrobiłem to tydzień temu pomogło wyczyszczenie płyty z plamy grafitu

Dzięki za pomoc ;)

0