Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podmiana EDC16 - Nie mogę odczytać wsadu, ale mam drugi sterownik.

dark9 02 Jun 2018 18:06 1014 4
    dark9
    Level 2  
    Pierwszy raz się odzywam ogólnie. Od jakiegoś czasu przeszukuję forum szukając informacji na temat modyfikacji ECU (ale nie mapy...) wyłączenia EGR, DPF i "klap wirowych" A dlaczego ponieważ mam sterownik ECU16CP34 , 3D0907401 i drugi z literką A. Udało mi się odczytać wsad ale wyłącznie z tego z literką A (odczytuję MPPS-em) natomiast ten drugi który był jak kupiłem samochód nie da rady odczytać... po wyciągnięciu z samochodu widać że był rozkręcany itp.. Mam pytanie jeśli podeślę oryginalny wsad z nowego ECU z literką A to otrzymałbym pomoc z "wylogowaniem" EGR, DPF i klap wirowych ?
    Podmieniłem ECU udało się PIN odczytać wykonać adaptację ale wali błędami a to słabo wygląda i nie zdrowe. I nie wiem czy taka
    zamiana będzie prawidłowa. Nie dodaję jeszcze wsadu bo nie wiem czy ktoś będzie chciał pomóc. Robię to wyłącznie z własnej ciekawości.
    OskiA3
    Level 11  
    Podrzuć ten wsad, w wolnej chwili wytnę Ci to z softu.
    dark9
    Level 2  
    Wysłałem na PM. Mam dwa jeden zczytany z zakupionego 3D0907401A a drugi dostałem ponoć oryginalny z 3D0907401 nie mam jak porównać niestety... Proszę o info czy to jest aż taka różnica między nimi? i czy można zastąpić 3D0907401 -> 3D0907401A.
    W ETK dla silnika BMK z tego rocznika występują oba numery (z literką A i bez) ECU, tak że na pewno pasuje.

PS.
    A może ktoś by mi mógł podrzucić oryginalny wsad do 3D0907401. ? (edukacyjna "zabawa" i moja ciekawość)
    majki781
    Level 7  
    Witam serdecznie mam problem z tym samym sterownikiem do Phaeton 3.0 tdi v6 BMK ecu 3d0907401 ,moj problem polega na tym ze chcialbym wylaczyc dpf ,klapy juz wylaczone sa
    biba24
    Level 18  
    Nie wiem czemu ale nie wszystkie te stery szły po obd. Mowie o ryżowym sprzęcie. Markowe zabawki nie maja tego problemy, przynajmniej nie trafiło mi się to już dawno. Odczytaj go po obd wytniemy co trzeba.