Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pełen dysk lokalny z recovery i System Volume Information

nie_wiem2 02 Cze 2018 18:30 201 2
  • #1 02 Cze 2018 18:30
    nie_wiem2
    Poziom 2  

Hej,

Mam problem a nie chcę popsuć sobie systemu. Kajam się za ewentualny złe podforum.

Po aktualizacji win10 64bit sprzed kilku dni zaczęły pojawiać się komunikaty o przepełnionym Dysku lokalnym F (rozmiar 499MB). Mam 90% pewności, że przed aktualizacją nie było tego dysku a jak był to nie aż tak przepełniony. Na dysku są ukryte foldery Eecovery i System Volume Information oraz kosz (pusty). Nadając sobie uprawnienia w tych folderach udało się zebrać info, że w folderach są następujące pliki z pojemnością:
    1. Recovery -> WindowsRE-> ( 3 pliki)
    Winre.wim 449MB
    ReAgent.xml jakieś małe
    boot.sdi 3MB

2. System Volume Information-> (3 pliki)
    IndexerVolumeGuid 1KB
    tracking.log 20KB
    WPSettings.dat 1KB

i 3. śmietnik.

Wszystkie pliki mają datę modyfikacji z tej aktualizacji win10. Pytanie co zrobić z przepełnionym dyskiem? Była próba powiększenia jego przy użyciu EaseUS Partition Master ale chyba nie ogarniam, bo nic z tego nie wyszło.

Olać przepełnienie i zablokować komunikat?
    Powiększyć dysk -> jak?
    Jakieś inne propozycje?

Jestem kompletnym laikiem i proszę o Waszą pomoc :)

0 2
  • #2 02 Cze 2018 19:14
    Koderr
    Poziom 19  

Podczas aktualizacji system utworzył sobie dysk ratunkowy (recovery), z którego - w razie niepowodzenia aktualizacji - można (teoretycznie) przywrócić poprzednią wersję.
    Jeśli wszystko pracuje normalnie, nie ma problemów itd. itp. możesz to usunąć.
    Mówię o folderze recovery, Ukryty folder "System Volume Information" jest na każdym dysku i jest potrzebny systemowi do jego obsługi.

0
  • #3 03 Cze 2018 13:29
    nie_wiem2
    Poziom 2  

Dziękuję!

Popatrzę, czy nic się nie tnie i najwyżej usunę.

0